כל מה שצריך לדעת במקרה של תאונה בדרך לעבודה

תאונות עבודה ותאונות דרכים הינן התאונות הנפוצות ביותר, כל אדם עלול להיפגע מתאונת דרכים במהלך חייו, כאשר חלק גדול מהתאונות מתרחשות בזמן, בדרך ובחזרה מהעבודה. לא הרבה מכירים את הקשר שבין תאונת דרכים לתאונת עבודה ולרוב אינם מודעים לזכויות שלהם במקרה של תאונה שהתרחשה במסגרת העבודה. באילו מקרים תאונת דרכים תיחשב לתאונת עבודה ותזכה בזכויות מביטוח לאומי? וכיצד עליכם לפעול במקרה כזה?

 

מתי תיחשב תאונת דרכים לתאונת עבודה?

בין אם נפגעתם מתאונה מאחר ובמסגרת עבודתכם אתם נוהגים על כלי רכב ובין אם נפגעתם מתאונת דרכים, בדרככם לעבודה, בחזרה מהעבודה או כתוצאה ממטלה שביצעתם לשם העבודה – תאונת הדרכים תיחשב לתאונת עבודה ומגיע פיצוי בגינה, כמובן שגם עבירות המתה עשויות להוביל לקבלת פיצויים.                                                                     

במקרה של סטיית מסלול בדרך לעבודה הנושא ייבחן ובמידה והסטייה מהמסלול הייתה למטרות פרטיות בלבד – תאונת הדרכים לא תיחשב כתאונת עבודה.                                      סטיית מסלול מדברת על מקרים בהם התאונה אכן התרחשה בדרך לעבודה אך התאונה נגרמה בעת שינוי המסלול או עצירה בדרך לשם הקפצת הילדים, קניות, תפילה ועוד. כאשר הקפצת הילדים למוסדות החינוך או התפילה הן חלק מהמסלול הקבוע של העובד בדרכו לעבודה התאונה כן תיחשב כתאונת עבודה.   

 

מה עלייך לעשות במידה ונפגעת מתאונת דרכים בדרך לעבודה?

נפגעי תאונות דרכים בדרך לעבודה, בזמן העבודה ובחזרה ממנה צריכים להדגיש בפני כל המטפלים בהם שמדובר בתאונת עבודה, כולל את קופת החולים ובית החולים וכן ליידע את המעסיק.

לאחר שהנפגע דיווח למקום עבודתו על תאונת הדרכים, על המעסיק להעביר לעובד טופס בשם "ב.ל. 250" (משמעות הטופס היא בעצם הפנייה לטיפול רפואי) וכן יש לחתום בנוסף על הודעת תביעה לביטוח לאומי. על הנפגע להגיש תביעת נכות, על מנת שביטוח לאומי יכיר בו כנפגע עבודה, לאחר מכן הנפגע יעבור ועדה רפואית ויקבל אישורים ותשלומים בהתאם לפגיעה ולאחוזי הנכות.

 

כנגד מי תתבצע התביעה?

במקרה של תאונת עבודה הנגרמת כתוצאה מתאונת דרכים יש לתבוע הן את ביטוח לאומי והן את חברת הביטוח. הביטוח הלאומי ישלם במשך 3 חודשים מרגע התאונה 75% מהשכר החודשי שקיבלתם במקום עבודתכם ובנוסף תוכלו לקבל פיצוי כספי או פיצוי קבוע במקרה בו התאונה גרמה לכם לפגיעה משמעותית או נכות. חברת הביטוח בהתאם לסוג הפוליסה שלכם תפצה אתכם בגין הפסדים, הוצאות , סבל ונזקים נוספים.                                                                                                                                                                     בידי העובד אפשרות לתבוע גם את המעסיק, זו תיחשב תביעת נזיקין ועל הנפגע יהיה להוכיח כי התאונה נגרמה בשל רשלנות המעסיק.

 

 

אלו פיצויים אתם עשויים לקבל בגין תאונת העבודה?

את הפיצויים בגין תאונת העבודה תוכלו לקבל הן מביטוח לאומי והן מחברת הביטוח. במידה ותבעתם את המעסיק בשל רשלנות אשר גרמה לתאונה, אתם עשויים לקבל פיצויים כספיים גם מהמעסיק. יכול להיווצר מצב בו התאונה לא הוכרה כתאונת העבודה אך קורבן העבירה יהיה זכאי לפיצויים ממקורות אחרים, לדוגמא: אובדן כושר עבודה, ביטוח תאונות אישיות ועוד. 

הקשר בין שעון נוכחות לתאונת עבודה

תאונת עבודה מוגדרת כתאונה שהתרחשה במהלך העבודה, בדרך לעבודה או בדרך חזרה מהעבודה. למעשה, תאונות כאלה מוגדרות כאירועים בלתי צפויים שיכולים להביא לפגיעה פיזית או

קראו עוד
תביעת ביטוח חובה

תביעת ביטוח חובה מהי?

כיום בישראל ישנה חובת ביטוח על כלל הנהגים בכביש שנוסעים ברכב מנועי, להוציא אופניים חשמליים. פוליסת ביטוח החובה הינה הכרחית עד מאד ואי ביצועה משולה

קראו עוד
עורך דין נזיקין - אלעד רייך

ייעוץ וייצוג תביעת נזיקין וביטוח...

 משרד עורך דין מהמובילים בייצוג תביעות נזיקין, תביעות ביטוח, נזקי רכוש, תאונות עבודה...

השאירו פרטים ונחזור בהקדם