חותם אמינות אלעד רייך

שריפת דירת מגורים או מי אחראי לנזק – המדריך המלא

שריפה היא אירוע לא פשוט ואף מלחיץ. בשל כך לא אחת אנשים רבים נוטים לפעול בצורה לא מושכלת ופזיזה בעת התביעה לגבי פיצויים אפשריים ובכך הם לא אחת מפסידים סכומי כסף לא מבוטלים. לכן חשוב לדעת מה לעשות בעת שריפה בדירת מגורים. ולא פחות חשוב היא הפניה אל עורך דין בעל ניסיון שילווה אתכם שלב אחרי שלב. 

מה הם הנזקים הנגרמים בשל שריפה ?

בעת  שריפת דירת מגורים  ישנם באופן טבעי נזקים רבים הנגרמים מעצם השריפה עצמה וכן מהאירועים הנלווים לה. ברוב המקרם שריפות בדירות מגורים מתרחשות עקב שימוש לקוי במוצרי חשמל או בשל תקלה חשמלית מסוגים שונים. התקלה החשמלית מובילה לשריפה אשר באופן טבעי מכלה את מה שהיא שרפה, אך מלבד הנזקים הללו ישנם עוד נזקים שונים לרכוש ולדירה וביניהם נזקים לקירות הבית בשל העשן והפיח, נזק לתשתיות כגון צינורות מים וכבלי חשמל העשויים חומרים כגון פלסטיק או עץ וניזוקו מהחום הרב שיצרה האש. במקרים רבים נגרמים נזקים ישירים עקב פעולות כיבוי השריפה על ידי מכבי האש.

שריפת דירת מגורים
שריפת דירת מגורים

עלויות נלוות

כאשר מתרחשת שריפה הנזקים אינם מסתיימים ביום השריפה ובפריטים השונים בבית. כאשר נבקש לבצע תביעה נזקי שריפה יש לקחת בחשבון את הפרטים הבאים ולהשתמש בשירותיו של  עורך דין נזקי שריפה:

  • תיקון הנזקים עלול להמשך פרק זמן משמעותי שיחייב את המתגורר בדירה למציאת מעון חלופי, בהינתן שיש צורך לשהות בבית מלון מכל סוג יש עלויות ברורות.
  • במידה והדירה מושכרת, יחווה בעל הדירה אבדן ימי השכרה על התקופה המדוברת בה לא ניתן לשהות בדירה.
  • עלויות נוספות כמו פיצוי לשכנים או פניה לעורך דין נזקי שריפה לצורך הגשת תביעה.

הגשת תביעה בגין נזקי שריפה

כאשר מבקש בעל דירה שניזוקה משרפה לבקש פיצוי על הנזק שנגרם ויש לו פוליסה מתאימה בחברת הביטוח הוא יכול להגיש תביעה מסודרת בגין הפוליסה על נזקי השריפה, מומלץ מאד להשתמש בשירותים של עורך דין נזקי שריפה לטובת העניין.
השלב הראשון אותו תבצע חברת הביטוח מייד עם קבלת התביעה שלכם היא שליחת שמאי מומחה מטעמה שיבצע הערכה של הנזק בגין שריפת דירת מגורים. חברת הביטוח היא מקצוענית באירועים כאלו וככל הנראה השמאי מטעמה יבקש לבדוק האם הנזקים לדירה אכן נגרמו בשל השריפה.. בנוסף יבקש להבין מה היו הגורמים לשריפה. בהחלט אפשרי שחברת הביטוח במקרה של תביעה נזקי שריפה תבקש לשלוח בעלי מקצוע נוספים דוגמת חוקר מקרי שרפות מטעמה.

תשובת חברת הביטוח

לאחר שחברת הביטוח תסיים את הבדיקות על ידי כלל המומחים מטעמה, והברורים שהיא מבקשת לעשות בהקשר לנזקים שנגרמו בעקבות השריפה, היא תשיב לכם את התשובה שלה. במידה והדירה מכוסה בפוליסה וחברת הביטוח השתכנעה שהיא נושאת באחריות לתשלום הנזק היא תאשר לכם לקבל את התקבולים על פי הפוליסה ועל פי דוח השמאי מטעמה.
בהחלט יתכנו מקרים בהם חברת הביטוח תגיע למסקנה שהשריפה נגרמה בשל אירוע שאין הוא בתחום האחריות שלה. במקרים מסוימים תבקש חברת הביטוח לשלול כל מתן תקבולים במידה והיא מוצאת לנכון כי התביעה אינה עונה לתנאי פוליסת הביטוח. בכל מקרה של דחיית תביעה מומלץ להתייעץ עם עורך דין נזקי שריפה.

פניה לעורך דין מומחה

במקרים רבים אנשים נוטים לנסות להתמודד עם המציאות של התמודדות מל חברות הביטוח בעצמם וזאת טעות. יש חשיבות גדולה לעמוד על הזכויות שלכם מול חברות הביטוח, מי שיכול לעשות זאת בצורה הטובה ביותר הוא עורך דין נזקי שריפה. בין הפעולות שהוא יכול לבצע אפשר למנות :

  • הגשת תביעה מסודרת לפיצויים המבוססת על הפוליסה המקורית ברמה מקצועית נדרשת.
  • מינוי מומחה מטעם התביעה שיוכל לסתור את טענות חברת הביטוח.
  • פניה לערכאות משפטיות בעת הצורך.

הפניה לעורך דין במקרים אלו מוכיחה פעם אחר פעם את הכדאיות ואת החשיבות שלה להצלחת התביעה.

שריפת דירת מגורים
שריפת דירת מגורים
חותם אמינות אלעד רייך
עו"ד אלעד רייך

עו"ד אלעד רייך

אלעד רייך ושות' משרד עורכי דין, עוסק בנזיקין ביטוח ונזקי גוף, מתוך שליחות ובמטרה לממש את מלוא הזכויות של לקוחות המשרד

אודות

לקבלת ייעוץ ראשוני

תחומי התמחות

כתבו עלינו

צרו איתי קשר גם דרך

עורך דין נזיקין - אלעד רייך

ייעוץ וייצוג תביעת נזיקין וביטוח...

 משרד עורך דין מהמובילים בייצוג תביעות נזיקין, תביעות ביטוח, נזקי רכוש, תאונות עבודה...

השאירו פרטים ונחזור בהקדם