תביעה בגין נזקי רטיבות

משרד עורך דין אלעד רייך ושות'

תביעה בגין נזקי רטיבות - מה צריך לדעת בנושא?

תביעה בגין נזקי רטיבות או רטיבות בדירה היא נושא שכל אחד ואחת מאיתנו נתקל בו לפחות פעם אחת במהלך חייו. זה נושא שאין להקל בו ראש ולכן אנו נשטח לפניכם במאמר זה כמה נקודות אור שעליכם לשים אליהן לב. ראשית אם כבר הגעתם למצב בו אתם מגישים תביעה בגין נזקי רטיבות, מן הסתם נוצרה לכם רטיבות בדירה וכעת עליכם לדעת את מקורה.

 

ממה נגרמת רטיבות?

הופעת כתמי רטיבות, היווצרות כתמי עובש, סדקים וקילופים בקירות, כל אלו ועוד הם סימנים מטרימים לבעיית רטיבות. בעיות רטיבות הן נושא שאין להקל בו ראש והוא בהחלט לא ייעלם אם נתעלם ממנו, אלא ההיפך הוא הנכון. רטיבות עלולה להופיע ממגוון של סיבות, נזילה, הצפה, איטום לקוי בדירה שלנו, איטום לקוי בדירה שמעלינו או לחילופין בגג הדירה שלנו. ראשית מה שעליכם לעשות דבר ראשון לעדכן את חברת הביטוח ככל ויש פוליסת ביטוח לנזקי מים ואז להזמין אינסטלטור שיטפל בתקלה (לרוב ישלח איש מקצוע מטעם הביטוח ככל ויש ביטוח) בכדי שלא תתפשט ותגרום ליותר נזק ממה שכבר קיים. בשלב הזה כולנו חוששים מהזמנת אינסטלטור שיתחיל לשבור לנו קירות ובלטות, אך הזמנים הללו הם נחלת העבר, כיום לאינסטלטורים יש מגוון כלי עזר מתקדמים המסייעים להם למצוא את הנזילה ללא כל שבירה של בלטה אחת אפילו. ראשית לפני שבכלל תגיעו לשלב הגשת תביעה בגין נזקי רטיבות, ישנם כמה דברים שניתן לעשות בכדי למנוע רטיבות, למשל אם בביתיכם יש מרזב דאגו לפנותו בתחילת החורף מעלווה ועוד רעות חולות החוסמות אותו ומונעות ממי הגשמים לזרום למטה. אם כבר גיליתם בעיה חמורה שגרמה נזק לדירה או לרכוש, כאן זה כבר עניין של חברת הביטוח, כמובן במקרה שיש כזו, רבים מהאנשים לא חושבים כלל לבטח את דירתם או תכולת דירתם ואז בוכים על מר גורלם כאשר הטבע מרים את ראשו או לחילופין השכן מלמעלה שלא הקפיד לבדוק נזילות.

תביעה בגין נזקי רטיבות

תביעה בגין נזקי רטיבות כנגד חברות הביטוח בשל נזק מים לדירה או לעסק:

נגרם לכם נזק מים לבית או לעסק, מכשל בצנרת, במקרים רבים חברות הביטוח אינם משלמות את מלוא הנזק לנזקי המבנה כתוצאה מרטיבות לדירה ומשלמות סכום חלקי בלבד, או לחילפין דוחות כיסוי ביטוחי בטענות שונות, במקרה של נזק מים מומלץ להתייעץ עם משרדנו, ועורך דין נזקי רטיבות ילווה את תיק הביטוח מתחילתו ועד למעמד קבלת הפיצוי מחברת הביטוח בהתאם למקרה ולכיסוי הביטוחי. אין להשלים עם דחיית תביעה או תשלום חלקי מצד חברות הביטוח. משרדנו, נותן ייעוץ ראשוני בכל הקשור לנזקי רטיבות לבית או לעסק כתוצאה מהצפה וכשל בצנרת.

בטוח שיש לך ביטוח?

אז לאחר שוידאנו שאנו מכוסים ביטוחית, כדאי כמו בכל חתימת חוזה לקרוא את האותיות הקטנות ולשים לב שחברת הביטוח מכסה אותנו גם משיטפונות וגם מנזילות ולא רק מאחד מהם. לאחר שהבחנו ברטיבות וטיפלנו במקור, עלינו לאמוד את הנזק, זאת נעשה על ידי הזמנת שמאי שהוא בא כוחה של חברת הביטוח לעניין הנזק, אך גם כאן כמו אצל הרופא כדאי להיעזר בחוות דעת שנייה ולא להסתמך רק על הקביעה של השמאי הביטוחי גרידא. חשוב לוודא שהאדם שמגיע מטעמכם לאמוד את הנזק קביל על ידי ביהמ"ש ומוכר על ידו, זה יעזור לנו מאד כאשר נרצה להגיש תביעה בגין נזקי רטיבות.

נזק מדירת השכן

ברטיבות שנגרמה בשל ליקויי צנרת תהיה מלוא האחריות על בעל הדירה או לחילופין חברת הביטוח שלו, מכיוון שזו בעיה שנוצרה בדירה שלנו ואין אנו (השוכרים) אחראים לה. בנוסף קיים סיכוי שמקור הרטיבות הוא בכלל מהדירה שמעלינו ועל כן דייריה או בעליה אחראים על הנזק שנגרם לנו. אך קיים סיכוי נוסף שכמו בתאונת שרשרת בעל הדירה הכי עליונה בבניין לא טיפל בנזילה שלו והיא התפשטה לכלל הבניין, במקרה זה כאמור, בעל הדירה העליונה אחראי על הנזק. גם כאשר אתם נכנסים לדירה חדשה אל לכם לרתום את העגלה לפני הסוסים, הזמינו שמאי שיבדוק את הדירה ויוודא שאין בה ליקויי מים, שמא בסוף אתם תישאו באחריות.  

למידע נוסף בענייני נזקי רכוש לחצו כאן!

פנו אלינו לקבלת יעוץ ראשוני:

תוכן עניינים
עו"ד אלעד רייך
עו"ד אלעד רייך

עורך דין אלעד רייך ושות' , עוסק בתביעות נזיקין ביטוח ותאונות דרכים, מתוך שליחות ובמטרה לממש את מלוא הזכויות של לקוחות המשרד.אם ברצונך למקסם את פיצוי נזיקין המגיעים לך, עו"ד מטעם המשרד ישמח לעמוד לרשותך! נציגינו ממתינים לפנייתך כעת.
טלפון: 03-5180099

אודות
עורך דין נזיקין
עורך דין תאונות דרכים
עורך דין ביטוח לאומי
עורך דין נזקי רכוש

פנו אלינו לקבלת יעוץ ראשוני: