כל מה שחשוב לדעת על תביעת מעסיק בתאונת עבודה

משרד עורך דין אלעד רייך ושות'

כל מה שחשוב לדעת על תביעת מעסיק בתאונת עבודה

תביעת מעסיק בתאונת עבודה

נפגעת בתאונת עבודה? קודם כל, אנחנו מאחלים לך החלמה מהירה, ושתחזור לכשירות מלאה בהקדם האפשרי. אנחנו כאן כדי לעשות לך סדר בדברים ולצייד אותך בכל המידע החשוב על תביעת מעסיק בתאונת עבודה.

מהי תאונת עבודה?
על פי החוק, תאונת עבודה היא אירוע בו נפגעת בתור עובד תוך כדי העבודה אצל המעסיק שלך, ועקב העבודה שלך. על פי הרחבת חוק הביטוח הלאומי, מדובר גם בתאונות שאירעו במהלך העבודה ובמהלך הנסיעה לעבודה, מהעבודה או בדרך לביצוע משימות עבודה. כמו כן, גם תאונה במהלך הפסקת עבודה או פגיעה מחומרים כימיים במהלך העבודה שגרמו לנזק בריאותי נחשבות לתאונת עבודה. אם קרה לך אחד מהמקרים הללו, יכול להיות שכדאי לך לפתוח בתביעות מעסיק בתאונת עבודה.

תביעת המעסיק
במקרה שתרצה להגיש תביעת מעסיק בתאונת עבודה, אתה בעצם תובע את חברת הביטוח שביטחה את המעסיק שלך בפוליסת ביטוח לעובדים שלו. כדי להצליח בתביעה תצטרך להוכיח שהתבצעה רשלנות מצד המעסיק שלך, בגינה נפגעת בתאונת העבודה, או שהוא לא עשה מספיק על מנת למנוע אותה.

חלקו של הביטוח הלאומי
מעבר לתביעת מעסיק בתאונת עבודה, קיימת גם האפשרות לתבוע את הביטוח הלאומי. במקרה שהביטוח יכיר בתאונת העבודה שלך תקבל ממנו פיצויים בהתאם לבסיס השכר שלך לפני הפגיעה, ובהתאם לגובה הנכות שתקבע הועדה הרפואית של ביטוח לאומי. 
חשוב שתדע שתביעת מעסיק בתאונת עבודה, קשורה בקשר ישיר לתביעת הביטוח הלאומי. כלומר, אם הביטוח הלאומי ידחה את התביעה שלך, רוב הסיכויים שלא תוכל לתבוע את המעביד שלך באופן עצמאי. נוסף על כך, אם אכן תצליח לתבוע את שני הגופים, הכסף שקיבלת מהביטוח הלאומי במסגרת התביעה יקוזז מתוך הכספים שיקבע שהמעסיק צריך לשלם לך.

תביעת מעסיק בתאונת עבודה

מוקדם יותר זה טוב יותר!
חשוב שתפנה לייעוץ משפטי כמה שיותר מהר לאחר תאונת העבודה, כי ליווי משפטי נכון בשלבים הנכונים יחסוך לך טעויות ויאפשר לנהל את התיק בצורה יעילה, מהירה ואפקטיבית, על מנת שתוכל לקבל את הפיצוי הגבוה ביותר לו אתה זכאי.

לתעד, לתעד לתעד
דבר נוסף שחשוב שתזכור הוא חשיבות התיעוד של כל שלב בתהליך, לרשום פרטים חשובים לגבי התאונה, מתי היא קרתה, מה היו הנסיבות המדויקות שלה, שמות מלאים של כל העדים שהיו במקום. בנוסף, חשוב שתצלם את מקום התאונה ואת הדברים שגרמו לה אם היו כאלו (למשל מכשול, פגע וכו').

איך מגישים תביעת מעסיק בתאונת עבודה?
על מנת להגיש תביעת מעסיק בתאונת עבודה, תצטרך לצרף חוות דעת רפואית שמטרתה לעמוד את גובה הנזק שנגרם לך באחוזי נכות, ואת הקשר בין הנזק לבין תנאי העבודה בה נפגעת. רק במקרים מיוחדים באישור שופט ניתן להגיש כתב תביעה כזה ללא חוות דעת רפואית. מומלץ מאוד לפנות לעורך דין מומחה על מנת להגיש תביעת מעסיק בתאונת עבודה, שכן הוא יוכל להפנות אותך לרופאים מומחים מטעמו שמתמחים בחוות דעת במקרים של תאונות עבודה.
חשוב שתפנה לעורך דיו מומחה הבקיא בכל הדינים והחוקים ויסייע לך להגיש כתב תביעת מעסיק בתאונות עבודה. עורך דין מומחה יוכל להנחות אותך בכל שלב ושלב ולדאוג להתנהלות נכונה ואפקטיבית מצדך שתאפשר לתביעה להתנהל בדרך יעילה, על מנת להשיג לך את הפיצוי הגבוה ביותר, שיסייע להחלמה שלך ויעזור לך להשיג תחושת צדק. נוסף על כך, כפי שכבר צוין, עורך דין מומחה עובד פעמים רבות עם רופאים שיעזרו לך להגיש את חוות הדעת המתאימות ביותר.

לחצו כאן למידע נוסף בנושא עורך דין אובדן כושר עבודה

פנו אלינו לקבלת יעוץ ראשוני:

תוכן עניינים
עו"ד אלעד רייך
עו"ד אלעד רייך

עורך דין אלעד רייך ושות' , עוסק בתביעות נזיקין ביטוח ותאונות דרכים, מתוך שליחות ובמטרה לממש את מלוא הזכויות של לקוחות המשרד.אם ברצונך למקסם את פיצוי נזיקין המגיעים לך, עו"ד מטעם המשרד ישמח לעמוד לרשותך! נציגינו ממתינים לפנייתך כעת.
טלפון: 03-5180099

אודות
עורך דין נזיקין
עורך דין תאונות דרכים
עורך דין ביטוח לאומי
עורך דין נזקי רכוש

פנו אלינו לקבלת יעוץ ראשוני: