עורך דין נזקי רטיבות

משרד עורך דין אלעד רייך ושות'

עורך דין נזקי רטיבות – מה צריך לדעת בנושא

בעולם השכרות הדירות קיימים ליקויי בנייה אין ספור, לכל ליקוי שכזה ישנו עו"ד המתמחה בטיפול בליקויים אלו, גם לנזקי רטיבות ישנו עורך דין לנזקי רטיבות. ישנם נזקי בנייה חמורים עד מאד ועם אחדים ניתן לחיות בשלום ולתקן בעת הצורך. נזקי רטיבות, הם לא אחד מאלו שניתן לחיות איתם בשלום והנזק שהם גורמים לדירה אדיר, הרטיבות אוכלת את הבניין מבפנים ולעיתים עלולה אף להביא לקריסת חלקים ממנו. על כן, כדאי שתפנו בעת רכישת או השכרת דירה לעורך דין לנזקי רטיבות המתמחה ברזי הנושא הזה.

 

עורך דין נזקי רטיבות

עורך דין נזקי רטיבות למה צריך אותו?

לבעיית הרטיבות ישנם כמה וכמה רבדים בכל מה שנוגע לסכנות העלולים להיגרם מפניה. הראשון, הוא הנזק מנשימת העובש והפטריות הנגרמות מהרטיבות, עובש בקירות שלא מטופל כהלכה עלול להביא את דיירי הבית לכדי מחלות נשימה ואסטמה חמורות. עובש ופטרת עלולים להופיע כאשר האיטום של הבית נפגם וישנה חדירה של מי גשמים או לחילופין נזילה כלשהי מאחד מצינורות המים בדירה שלנו.  במקרים מסוימים אם אנחנו גרים בבניין רב קומות אזי ישנה האפשרות שמקור הרטיבות הוא בכלל מהדירה שמעלינו. אם מקור הרטיבות הוא לא מהדירה שלנו אלא מהדירה שמעלינו זו כבר אופרה אחרת לגמרי, מכיוון שבמקרה שכזה ניאלץ לתבוע את בעל הדירה שמעלינו על הנזק שנגרם לנו בדירה בשל נזקי הרטיבות. אחת מהבעיות הנפוצות בבנייני קומות היא רטיבות בחדרי המקלחת שלעיתים לא אטומים כהלכה מכיוון שהקבלן חסך בחומר איטום איכותי ואז המים מהמקלחת של שכנינו חודרים לתקרה שלנו וגורמים לנזק חסר תקדים. במקרה שכזה עורך דין נזקי רטיבות יתאים לנו כמו כפפה ליד. בעיות עובש ופטרת המופיעות בחדר המקלחת עלולות להופיע גם בשל חוסר איוורור נאות של חדר המקלחת. הסכנה הנוספת של בעיות רטיבות ופטרת שהן כמו וירוס מדבק ומקיר בודד הן עלולות להתפשט ו"להדביק" לנו את כל הבית, על כן חשוב עד מאד לטפל בבעיה כאשר היא עוד בחיתוליה.

בעל הבית השתגע

בעבר בעיות רטיבות הנגרמות בשל צינור ישן שהתפוצץ היו כאב ראש לא קטן, הן לדיירים והן לבעל המקצוע שהגיע למצוא את הנזילה, מכיוון שהעניין היה כרוך בפירוק של כל הקיר, כיום יש לאינסטלטורים מכשיר מיוחד שכמו בחדר ניתוח בפעולה כירורגית ניתן לעלות על מקור הרטיבות על ידי החדרת סיב אופטי עם מצלמה דרך צינור הביוב. ישנם בעלי דירה שאין להם חשק לטפל בבעיות הללו וכאשר באים שוכרים חדשים הם פשוט מנקים את העובש עם כלור, צובעים על זה ומבחינתם הם טיפלו בבעיה. לנקות את העובש עם כלור זו פעולה מבורכת שלעצמה אבל אם לא טיפלת ברטיבות העובש יחזור וזה יהיה פשוט כמו לשים פלסטר על שבר, צריך לטפל במקור הבעיה קודם לכן. אל דאגה בבעל הדירה הסורר יטפל עורך דין לנזקי רטיבות.

חשוב לציין שהסתרת נושא העובש והרטיבות מדיירים המגיעים להשכיר את הדירה, דינה כדין הפרת חוזה על כל המשתמע מכך והיו לנושא זה תקדימים בעבר, אם כי באחד המקרים השוכרים לא קיבלו את מירב הפיצויים בחוזה על הפרתו מכיוון שהם לא טיפלו ברטיבות בזמן וגרמו להחמרתה.

חשמל ומים נזק כפליים

נזק נוסף שעלול להיגרם מרטיבות הוא המפגש עם מערכת החשמל הביתית, דבר שעלול להביא לקצר ואף לסכנת התחשמלות של דיירי הבית. הן עלולות להופיע מרטיבות שמקורה בגג הבית מהמקום שבו מותקן דוד השמש ולכן אם בעת חיבורו לגג לא אטמו את החורים כהלכה, עלולה להופיע רטיבות מסוכנת הנושאת עימה בעיות חשמל.

למידע נוסף על התמודדות מול נזקי מים לחצו כאן!

לחצו כאן למידע כללי על עורך דין נזקי רכוש!

פנו אלינו לקבלת יעוץ ראשוני:

תוכן עניינים
עו"ד אלעד רייך
עו"ד אלעד רייך

עורך דין אלעד רייך ושות' , עוסק בתביעות נזיקין ביטוח ותאונות דרכים, מתוך שליחות ובמטרה לממש את מלוא הזכויות של לקוחות המשרד.אם ברצונך למקסם את פיצוי נזיקין המגיעים לך, עו"ד מטעם המשרד ישמח לעמוד לרשותך! נציגינו ממתינים לפנייתך כעת.
טלפון: 03-5180099

אודות
עורך דין נזיקין
עורך דין תאונות דרכים
עורך דין ביטוח לאומי
עורך דין נזקי רכוש

פנו אלינו לקבלת יעוץ ראשוני: