עורך דין תאונות אישיות

עורך דין תאונות אישיות - תביעת ביטוח תאונות אישיות

מאת: עו"ד אלעד רייך​

משרד עו"ד אלעד רייך ושות' מוביל בייצוג מבוטחים למול חברות הביטוח בכל הקשור לתביעות תאונות אישיות.

מהו ביטוח תאונות אישיות?

ביטוח תאונות אישיות הוא ביטוח עצמאי שאינו תלוי בשאר פוליסות הביטוח הקיימות למבוטח. ביטוח תאונות אישיות נועד בעיקרו להעניק תגמולי ביטוח במקרה של תאונה. הביטוח מעניק פיצוי קבוע מראש כאשר מתרחש הסיכון שנקבע בפוליסה.

האם קיימת הגבל במספר הפוליסות הנרכשות?

אין הגבלה במספר הפוליסות הנרכשות ובכל מקרה של תאונה ניתן לתבוע תגמולי ביטוח מכל אחת מהפוליסות הקיימות למבוטח.

עורך דין תאונות אישיות ואחריות לתאונה

תגמולי הביטוח אינם מותנים בקיומה של אחריות כלשהי או התרשלות מצד הנפגע בתאונה. כאשר התרחשה תאונה ניתן להגיש תביעה לפיצוי. יש לא מעט היבטים משפטים שצריך לבחון בטרם מגישים תביעה לפיצוי ובעיקר להעריך את הנזק הפיזי שנגרם לנפגע כתוצאה מהתאונה. ניתן להעריך את הנזק בעזרת חוו"ד רפואית מטעם הנפגע עוד בטרם מגישים את התביעה לפיצוי וכל זאת, על מנת להעריך את הנזק הרפואי ולא להמתין לקביעה בלעדית של מומחי חברת הביטוח.  

פיליסת תאונות אישיות אופן הפיצוי

פוליסת תאונות אישיות מכסה מקררים של נכות כתוצאה מתאונה ועל נפדי להוכיח כי נגרמה לו נכות רפואית כתוצאה מהתאונה. הגדרת הנכות בפוליסת הביטוח משתנה בהתאם לחוזה הביטוח שנחתם עם המבוטח ובהתאם לחברת הביטוח. בכל מקרה ניתן ואף מומלץ להגיע למומחי חברת הביטוח עם חוו"ד רפואית מטעם הנפגע ולא להסתפק במומחי חברת הביטוח.

עורך דין ביטוח תאונות אישיות

חברת הביטוח אינה משלמת - הגישו תביעת ביטוח למימוש זכויותיכם.

במקרים רבים חברת הביטוח דוחה את תביעת המבוטח לפיצוי ואינה משלמת תגמולי ביטוח .אם חברת הביטוח דחתה את תביעתכם לתגמולי ביטוח, משרדי יפעל למיצוי זכויותיכם. לחברות הביטוח יש מערך שלם של מומחים הבוחן את התביעה לפיצוי ומחליט האם לשלם למבוטח את תגמולי הביטוח לו הוא זכאי מתוקף הפוליסה והאם לאו. בכל מקרה בו קיבלתם מכתב דחיה מחברת הביטוח משרדי יתמודד משפטית עם חברת הביטוח ויפעל למיצוי זכויותיכם לתשלום פיצוי מהירות האפשרית.

הצד המשפטי בביטוח מחלות קשות

פוליסת הביטוח הינה חוזה מורכב וישנם לא מעט היבטים משפטיים סבוכים. מבוטח לא תמיד מכיר את זכויותיו וכאשר תביעתו לפיצוי נדחית הוא ניצב למול שוקת שבורה בשעתו הקשה. בכל מקרה בו חברת הביטוח אינה משלמת תגמולי ביטוח מומלץ להתייעץ עם משרדי וכך, לשפר את סיכויי התביעה לקבלת פיצוי. חשוב לדעת, כי כבר בעת קבלת מכתב הדחייה מחברת הביטוח כדאי לפנות למשרדי לקבלת ייעוץ משפטי. לעיתים כבר בזמן הפגישה הראשונית ניתן למצוא פרשנות משפטית שתטיב עם הלקוח ותגרום לחברת הביטוח לשלם את תגמולי הביטוח כבר במו"מ וללא הגשת תביעה לבית המשפט.

התיישנות תביעת ביטוח תאונת אישיות

תביעות לפי פוליסת ביטוח תאונות אישיות מתיישנת כעבור תקופה של 3 שנים מיום התרחשות הנזק. משמעות הדבר שעל המבוטח/ הנפגע בתאונה להגיש את תביעתו לפיצוי לבית המשפט בתוך שלוש שנים לכל היותר מיום התרחשות התאונה. חשוב מאוד לדעת כי ניהול מו"מ עם חברת הביטוח או פניה כשלעצמה אינה עוצרת את מירוץ ההתיישנות לכן, יש להגיש תביעה לבית המשפט בתוך הזמן ובמסגרת  3 שנים מיום התרחשות התאונה. במקרים רבים נפגים אינם מקירים את מנגנון ההתיישנות המיוחד ופועלים באיחור ניכר ומייד מקבלים מכתב כי תביעתם לפיצוי נדחתה בשל התיישנות. מומלץ לפנות למשרדי כבר בתחילה ולהגיש תביעה משפטית מפני שאז לא תעלה טענת התיישנות מצד חברת הביטוח.

ניסיון משרדנו בתביעות ביטוח למול חברות הביטוח.

תביעות פוליסת תאונות אישיות הינן מורכבות שכן, קיימים מספר משתנים רב למשל – גובה הנכות, הגדרת התאונה, האם נגרמה נכות צמיתה, בכל תביעת ביטוח ישנם סוגיות שאותם אנו נדרשים לבחון לפני הגשת התביעה עורכי דין במשרדנו, בעלי ניסיון בטיפול בתביעות ביטוח תאונות אישיות. ישנם לא מעט מקרים בהם אנו נדרשים לערוך חו"ד רפואית מטעם הנפגע ולבנות אסטרטגיה מתאימה לתיק בהתאם לנסיבות המקרה. בכל תיק אנו מגבשים דרך פעולה למול חברת הביטוח וזאת בכדי שלקוחות המשרד יקבלו את הפיצוי הכספי במהירות האפשרית. ניתן לפנות למשרדנו לפגישת ייעוץ ללא תשלום או התחייבות להמשך טיפול .

פנו אלינו לקבלת יעוץ ראשוני: