עורך דין נזקי גוף

עורך דין נזקי גוף

מידי יום מתרחשות תאונות רבות בהם נפגעים אנשים בגופם ובנפשם אין להקל בכך ראש, רבים הם המקרים בהם תאונת עבודה או תאונת דרכים גורמת לנפגע/ת ולמשפחתם קושי רב והסתגלות למצב חדש. כמובן, שלנפגע עולות שאלות בקשר עם פרנסה ועל קושי בחזרה לעיסוק טרם התאונה המצערת. משרדי רואה את הנפגע ואת הדרך להחזירו כמה שיותר מהר למצבו טרם התאונה תוך מתן דגש על פיצוי הולם.

תביעות רבות והליכים משפטיים מול גורמים שהתרשלו, חברות ביטוח, והמוסד לביטוח לאומי עוסקות בנזקי גוף כתוצאה מתאונה או רשלנות.

נזקי גוף, הם שם גנרי לנזקים שנגרמו לגוף או לנפש כתוצאה מתאונה או כל אירוע המלווה ברשלנות כלפי ניזוק.

באילו מקרים נפנה לעורך דין נזקי גוף:

1.תאונת דרכים המלווה בנזקי גוף

  1. תאונת עבודה המלווה בנזקי גוף
  2. תאונה במרחב הציבורי.
  3. תאונת תלמידים.
  4. רשלנות רפואית.

משרד עורך דין נזקי גוף אלעד רייך ושות' מוביל בייצוג מבוטחים למול חברות הביטוח בכל הקשור לתביעות גוף לסוגיהן. תביעות נזקי גוף הם נזקים ופגיעות שנגרמו לגופו של הניזוק. נזקים אלו יכול ויתרחשו כתוצאה מתאונה דרכים, תאונות עבודה, תאונה במסגרת בית הספר, או בכל מסגרת אחרת, המשותף לכל התביעות הללו, היא העובדה כי מדובר בנזק לגופו של הניזוק ומטרת התביעה היא להחזיר את חייו של הניזוק ככל הניתן למצבו לפני התאונה. נזקי גוף כתוצאה מתאונה יכול ויגרמו לנכות רפואית אצל הנפגע במסגרת הטיפול בתיק אנו נפנה את הלקוח למומחה רפואי להערכת נכות או לחו"ד ערוכה כדין וכל זאת בשביל להעריך את גובה הנכות שנגרמה בשל הפגיעה הגופנית.

פנו אלינו לקבלת יעוץ ראשוני:

נכות רפואית למול נכות תפקודית בתביעת נזקי גוף

הנכות הרפואית – נקבעת על ידי מומחה רפואי בהתאמה לספר הליקויים המופיע בתוספת לתקנות הביטוח הלאומי. בספר זה מופיעות הפגימות הרפואיות ובצידם אחוזי הנכות. בספר זה יש התייחסות למערכות ואיברי הגוף ולאחוזי הנכות. דרגת הנכות נקבעת ללא קשר לאדם ספציפי לגילו למקצועו או לעובדה כי מדובר בגבר או אשה.

הנכות התפקודית –נכות זו מתייחסת ספציפית לאדם ומתארת את כושר תפקודו של הנפגע ביחס ישיר לעבודתו ומקצועו  מי שאמון לרוב על פסיקת הנכות התפקודית הינו בית המשפט. בית המשפט משכלל את כלל הנתונים של הנפגע כמו מקצועו לפני התאונה, גיל ונתוני השתכרות עתידית ובכך בוחן את הנזק העתידי לאותו הנפגע, כמובן שפרמטר חשוב הינו הסיכוי של הנפגע לשוב לעיסוקו לפני התאונה או שנדרשת הסבת מקצוע לאור היקף הפגיעה שאינה מאפשרת חזרה לעבודה.

עורך דין נזקי גוף - נזק גופני

מה חשוב לעשות כאשר מתרחשת תאונה המלווה בנזקי גוף?

בתביעת נזקי גוף נדרש בתחילה לפנות לטיפול רפואי. חשוב מאוד כי הגרסה לאופן קרות האירוע תירשם כבר בפניה הראשונית לטיפול רפואי כמו כן, פירוט נזקי הגוף מהם סובל הניזוק. חשיבות הגרסה הראשונית תלווה את הניזוק לאורך ההליך המשפטי ולכן, ישנה ישיבות מכרעת כי כבר בתחילה תרשם הגרסה לקרות האירוע באופן מפורט וברור על ידי הגורם הטיפולי המוסמך. כמובן, שיש לבצע את הטיפולים הרפויים הנדרשים בהמלצת הרפאים המטפלים לדוגמא ביצוע טיפולי פיזיותרפיה או כל טיפול או בדיקה אחרת. נדרש לתעד את כל החומר הרפואי בסדר כרונולוגי ולשמור את המסכים לרבות קבלות והוצאות נסיעות או גל הוצאה אחרת הקשורה עם התאונה. לאחר התגבשות הנזק אנו נפנה את הנפגע למומחה רפואי לצורך הערכת נכות או חו"ד לפני שנגיש את התביעה לבית המשפט ולכן, חשוב מאוד לשמור את הצילומים או בדיקות אחרות וכל זאת במטרה להציג למומחים הרפואיים את מלוא היקף הנזק שנגרם כתוצאה מהתאונה המלווה בנזקי גוף.

 

הגשת תביעת נזקי גוף כנגד חברת הביטוח או כנגד צד ג' מזיק תוגש לבית משפט השלום כאשר סכום התביעה אינו עולה על 2,500,000 ₪ ובמידה וסכום התביעה עולה על סכום זה נגיש את התביעה לבית המשפט המחוזי

 

האם בכל מקרה נדרש להגיש תביעת נזקי גוף?

לא תמיד צריך להגיש תביעה לנזקי גוף בבית המשפט כנגד חברת הביטוח או כנגד מזיק. תיקים רבים נסגרים באמצעות משא ומתן עם חברת הביטוח ובצדם פיצוי משמעותי המונע כבר בתחילת הדרך הוצאות וטרחה רבה מצד מגיש התביעה. ניתן לומר כי צריך להמתין להתגבשות מלוא הנזק ולאחר מכן, ניתן לבחון את הנושא. פשרה עם חברת הביטוח לא תמיד כדאית וכל מקרה מצריך בחינה מדוקדקת לרבות התייעצות עם גורמים רפואיים. חשוב לבחון את מצבו של הנפגע כמו כן, מהם ההגבלות שנגרמו כתוצאה מהפגיעה האם הנפגע יכול לשוב לעבודתו מהי תקופת השיקום הנדרשת ועוד.

איך מגישים תביעה לנזקי גוף?

תביעה לנזקי גוף הינה תביעת נזיקין כאשר הנטל להוכיח את התביעה נופל לפתחו של הניזוק מגיש התביעה במידה והצליח מגיש התביעה לשכנע את בית המשפט בצדקתו בשיעור של 51%. הגשת תביעה לנזקי גוף תהיה מלווה בחו"ד רפואית בתחום הפגימה הספציפית שנגרמה בעת התאונה. גם לנתבעת יש את הזכות להביא חו"ד רפואית מטעמה באשר לנזקי הגוף שנגרמו לתובע. כאשר קיימים פערים בין חו"ד של הצדדים בדרך כלל ימנה בית המשפט מומחה ניטרלי מטעמו לצורך הערכת הנכות שנגרמה עקב התאונה.

פערי הידע בין הניזוק לבין חברת הביטוח?

תחום נזקי הגוף מורכב מפסיקה וחקיקה שהניזוק לרוב אינו בקיא בהם מנגד חברת הביטוח מעסיקה מחלקה משפטית שלמה בכל הקשור לנזקי גוף. בשל פערי הידע מומלץ,  להתייעץ עם עורך דין נזקי גוף. פנייה עצמאית יכולה לגרום נזק בלתי הפיך לתיק או לקבלת פיצוי חלקי שאינו משקף את הנזק שנגרם. במקרה של נזק גוף, עורך דין נזקי גוף ממשרדנו, יבחן את המפגע ו/או התרשלות המעסיק כמו כן, נסתייע במומחה רפואי לצורך הערכת הנכות שנגרמה. שקלול הנתונים לרבות התגבשות הנזק יביאו את הנפגע להערכה ברורה יותר שלנו מצבו.

במה יכול לעזור עורך דין נזקי גוף?

עורך דין נזקי גוף ממשרדנו ילווה את הלקוח –הניזוק מרגע התאונה. ישנה חשיבות רבה בהתייעצות עם עורך דין נזקי גוף ממשרדנו כבר בתחילת הדרך עורך דין נזקי גוף יפנה את הלקוח למומחים רפואיים מתאימים לפי סוג הפגימה שנגרמה בתאונה לצורך עריכת חו"ד משפטית לעניין הנכות שנגרמה בתאונה. בכל מקרה של תאונת דרכים, תאונת עבודה, תאונת תלמידים או בכל אירוע תאונתי אחר מומלץ להתייעץ עם עורך דין נזקי גוף ממשרדנו בהקדם האפשרי

מה מומלץ לעשות לאחר נזק גוף

לאחר נזק גוף, מומלץ לפנות לטיפול רפואי, חושב לפרט בפני הגורם הרפואי המטפל כיצד התרחש נזק הגוף, למשל אם מדובר בתאונת דרכים או שמדובר בפציעה בזמן עבודה. חשוב לתאר בפני הגורם הרפואי המטפל מהם האיברים שנפגעו כתוצאה מהפגיעה ומהם המגבלות מהם סובל נפגע הגוף. יש לוודא כי הדברים נרשמו.

מצ"ב בטבלה סוגי פגיעות גוף שונות ודרכי התמודדות עם תביעות אלו לקבלת פיצויים:

נזקי גוף תאונת דרכים

נזק גוף בתאונת עבודה

נזקי גוף בזמן הליכה במדרכה עירונית

נזקי גוף נשיכת כלב

נזקי גוף באתר בנייה

נזק גוף לאחר תאונת דרכים המלווה בפציעה נפשית/או פיזית. במקרה זה ניתן להגיש תביעה כנגד ביטוח החובה ובמידה ומדובר בתאונת דרכים בעבודה גם כנגד הביטוח הלאומי, אגף נפגעי עבודה.

נזק גוף שנגרם בזמן עבודה עם קשר, סיבתי לעבודה, לרבות חזרה מהעבודה והגעה למקום העבודה.

על עירייה יש חובה לתחזק את המדרכות בשטח שיפוטה לכן, במקרה של נזק גוף כתוצאה ממפגע במדרכה ניתן לשקול הגשת תביעה כנגד העירייה.

על בעלים של כלב יש אחריות כי כלבו לא יפגע באחרים. לכן במקרה של פגיעת כלב ניתן לשקול תביעה כנגד הבעלים. בחוק יש גם הגנות לבעלים של הכלב.

עובד באתר בנייה שנפגע בתאונת עבודה. ניתן להגיש תביעה כנגד הביטוח הלאומי אגף נפגעי עבודה. וכנגד גורמים נוספים למשל במקרה של רשלנות.

חברת הביטוח לא משלמת לי לאחר נזק גוף, מה עושים?

חברות הביטוח השונות מוכרות פוליסות ביטוח אשר בין היתר נועדו למקרה בו המבוטח נפגע בתאונה וכושר עבדותו נפגע באופן משמעותי, אולם ניתן להבין כי גם פגיעה קלה יחסית יכולה להביא את המבוטח לפגיעה בכושר עבודתו. פגיעה בכושר העבודה קרוב לוודאי תביא את הנפגע להכנסה חודשית פחותה ולירידה ברמת החיים וזאת, בשל יכולות פרנסה פחותות. במקרה של פגיעה פיזית או נפשית כתוצאה מתאונה מומלץ, לפנות לעורך דין נזקי גוף, הבקיא בדיני הביטוח והנזיקין.

מומלץ, כבר בתחילה ומיד לאחר נזק הגוף, להעביר את הטיפול והפנייה לחברת הביטוח לעורך דין נזקי גוף. במקרה, בו חברת הביטוח לא שילמה תגמולי ביטוח ושלחה מכתב דחייה, יפעל עורך דין נזקי גוף, בהתאם לחוק לפסיקה ולתנאי הפוליסה על מנת, לעמוד על זכויותיו של נפגע הגוף.

עורך דין נזקי גוף יבחן את מכתב הדחיה וידע להמליץ, לנפגע על המשך טיפול מול חברת הביטוח ובמקרה הצורך, להגיש תביעה כנגד חברת הביטוח על מנת לעמוד על זכויותיו של הנפגע.

מה עושים במקרה בו חברת הביטוח שילמה תגמולי ביטוח בחסר, תשלום חלקי בלבד?

פעמים רבות חברות הביטוח משלמות נזק שאינו שנוי במחלוקת ואינם משלמות את מלוא הנזק המדובר בנזק חלקי בלבד, במקרים בהם חברת הביטוח שילמה סכום מופחת אין לקבל את עמדת חברת הביטוח מבלי לפנות לעורך דין נזקי גוף, וזאת על מנת לבחון האם התשלום החלקי בוצע בהתאם לחוק לפוליסה ולפסיקה. במקרה בו חברת הביטוח שלימה תגמולי ביטוח בחסר ולא את מלוא תגמולי הביטוח ניתן לבחון את הסיבה לתשלום בחסר ובמקרה הצורך להגיש תביעת ביטוח כנגד חברת הביטוח להשלמת מלוא הסכום.

תאונת דרכים המלווה בנזקי גוף, מתי לפנות לעורך דין נזקי גוף ?

מומלץ מיד לאחר הטיפול הרפואי הראשוני לפנות לעורך דין נזיקי גוף, על מנת לבחון את המקרה, חשוב מאוד לשמור את כל התיעוד הרפואי הרלוונטי. במידה ויש תמונות מזירת האירוע או שמות עדים יש להעביר את התיעוד הרלוונטי לעורך דין נזקי גוף.

כיצד נקבע הפיצוי בתביעות נזקי גוף?

בתביעת נזקי גוף, נפגע אשר מגיש תביעה לפיצוי בשל נזקי גוף, נדרש לבסס את טענותיו לנכות כתוצאה מהפגיעה בעזרת חוות דעת מומחה רפואי בתחום הפגיעה הספציפית לה הוא טוען.

בחוות דעת זו יתייחס המומחה ויעריך את אחוזי הנכות שנותרו לנפגע בשל הפגיעה הגופנית על בסיס קביעה זו מחושב גובה הפיצוי. כמובן ולנתבעת שמורה הזכות להגיש חוות דעת מטעמה באשר לנכותו של הנפגע. כמובן, שיש לקחת בחשבון את המפגע והאחריות של המזיק לרבות אשם תורם ככל ויש לנפגע.

כפי שצוין אחת ממטרות דיני הנזקין היא השבת המצב לקדמותו ולפיכך, התביעה תהיה עבור פיצוי כספי נכון הוא הדבר כי כסף לא יחזיר לנפגע את בריאותו כפי שהייתה לפני התאונה  אולם הפיצוי הכספי יעזור לנפגע לשלם עבור הוצאותיו הרפואיות הרבות כמו נזקים עבור אובדן השתכרות לעבר ולעתיד ולעיתים אף שיקום מקצועי.

כאשר בית המשפט פוסק בשאלת הפיצוי מחלקים את ראשי הנזק למעשה לשני חלקים:

החלק הראשון הוא הנזק הממוני נזק זה ניתן לחשבו בעזרת חישובים-חישוב ארטמתי והיוונים והתוצאה שלו היא הפיצוי המגיע לנפגע למשל ברכיב של אובדן השתכרות לעתיד. ניתן לחשב את הפיצוי לפי גובה הנכות והשכר אותו הרוויח הנפגע לפני התאונה וכל זאת בהיוון מתאים מאחר והפיצוי יינתן בפסק הדין אולם, מחושב עבור שנים קדימה.

החלק השני הינו הנזק בלתי ממוני- כאב וסבל עוגמת נפש שנגרמה לנפגע

במה תלוי גובה הפיצוי בגין כאב וסבל :

חומרת הפגיעה וההגבלות בגינה.

זמן הטיפולים להם נזקק הנפגע למשל כמות טיפולי הפיזיותרפיה האם נזקק לניתוח.

גיל הנפגע.

רכיב הנכות שנגרמה בתאונה הינה ראשונה במעלה מכיוון שנכות גבוה לרוב תזכה בפיצוי גבוה יותר.

ימי האשפוז להם נדרש הנפגע.

 

פעמים רבות עולה השאלה במסגרת פגישה במשרדי, כמה פיצוי מגיע לי כתוצאה מהתאונה, ראישי הנזק מתחלים לנזקים לעבר שהתגבשו  ולנזקים לעתיד שטרם התגבשו.

נזק כללי :

נזק ממוני עתידי שטרם התגבש אולם ניתן להעריכו.

כאב וסבל

הפסדי השתכרות בעתיד

הפסד זכויות פנסיוניות לעתיד

הוצאות רפואיות בעתיד

עזרת צד ג'

נסיעות בעתיד

 

נזק מיוחד

נזק שהתגבש ממועד התאונה עד למתן פסק הדין נזק זה נדרש להוכיח באמצעות הוצאות רפואיות מוכחות למשל בקבלות. מאחר ומדובר בנזק לעבר נדרש להוכיח באמצעות אסמכתאות מתאימות. יש חשיבות רבה לשמירת הקבלות בגין הוצאות רפואיות להוכחות הנזק במיוחד בבית המשפט.

הפסדי שכר לעבר

אובדן זכיות פנסיוניות לעבר

עזרת צד ג' לעבר

נסיכות וניידות לעבר

עורך דין נזקי גוף, על מי חובת הפיצוי?

בכל מקרה בו מתרחשת תאונה נדרש לבדוק את נסיבות המקרה, ולבדוק מיהו  הגורם שהתרשל לדוגמא, כאשר מדובר בתאונת עבודה הגוף המפצה יהיה לרוב הביטוח הלאומי ובמידה והמעביד התרשל ניתן  להגיש תביעה לפיצוי ממנו ומחברת הביטוח שלו המבטחת אותו בביטוח "חבות מעבדים". במקרה של תאונת עבודה המלווה בנזקי גוף חשוב לתעד את המפגע ולדווח למעסיק מיד על הפגיעה בעבודה לרבות פניה לטיפול רפואי בהקדם האפשרי תוך ציון מפורט של הגורם לפגיעה והפגימות הרפואיות שנגרמו בשל התאונה יש לוודא כי כל הפגימות הרפואיות נרשמו כבר בטופס הרפואי הראשון. יש חשיבות גדולה מאוד בהמשך הדרך במקרה שהתיק יגיע לתביעה בבית המשפט כי כבר בתיעוד הראשוני ירשם הגורם לתאונה והפגימות הרפואיות.

תביעות נזיקי גוף? רק עם המומחים!

ניסיון משרדנו בתביעות ניזקי גוף

ערכי דין דיני נזיקין במשרדנו, בעלי ניסיון רב בטיפול בתביעות נזיקין . משרדנו, בקשר עם מומחים רלוונטיים לצורך כתיבת חו"ד לרבות, בניית אסטרטגיה מתאימה לכל תיק בהתאם לאופי מקרה וכל זאת, בכדי שהלקוחות שלנו יקבלו את הפיצוי מהמזיק במהירות האפשרית.

תחומי התמחות במשרד עו"ד נזיקין אלעד רייך

משרד אלעד רייך, ושות' מתמחה בענפי הביטוח לסוגיו ומעניק ללקוחותיו ייעוץ משפטי בכל הקשור לתביעות נזיקין כנגד גורמים רשלניים ו /או הפרת חובה שבדין. בכל מקרה בו נפגעת/ה בתאונת דרכים, תאונת אופנוע, נפילה במרחב הציבורי, תאונת עבודה, נכות כתוצאה מתאונה. משרדנו, יפעל נמרצות להשגת תגמולי ביטוח למול הגורם המזיק משרד עורכי דין, אלעד רייך ושות' מייצג תובעים בלבד ונותן ייעוץ מקצועי ללקוחות פרטיים ולחברות בכל הקשור לתביעות נזיקין

תוכן עניינים
עו"ד אלעד רייך
עו"ד אלעד רייך

עורך דין אלעד רייך ושות' , עוסק בתביעות נזיקין ביטוח ותאונות דרכים, מתוך שליחות ובמטרה לממש את מלוא הזכויות של לקוחות המשרד.אם ברצונך למקסם את פיצוי נזיקין המגיעים לך, עו"ד מטעם המשרד ישמח לעמוד לרשותך! נציגינו ממתינים לפנייתך כעת.
טלפון: 03-5180099

אודות
תביעת נזקי גוף

פנו אלינו לקבלת יעוץ ראשוני: