משרד עו"ד אלעד רייך ושות'

עורך דין נזקי גוף

עורך דין נזקי גוף

משרד עו"ד נזיקין אלעד רייך ושות' מוביל בייצוג מבוטחים למול חברות הביטוח בכל הקשור לתביעות גוף לסוגיהן. תביעות נזקי גוף הם נזקים ופגיעות שנגרמו לגופו של הניזוק. נזקים אלו יכול ויתרחשו כתוצאה מתאונה דרכים, תאונות עבודה, תאונה במסגרת בית הספר, או בכל מסגרת אחרת, המשותף לכל התביעות הללו, היא העובדה כי מדובר בנזק לגופו של הניזוק ומטרת התביעה היא להחזיר את חייו של הניזוק ככל הניתן למצבו לפני התאונה.

מה לעשות כאשר מתרחשת תאונה המלווה בנזקי גוף?

בתביעת נזקי גוף נדרש בתחילה לפנות לטיפול רפואי. חשוב מאוד כי הגרסה לאופן קרות האירוע תרשם כבר בפניה הראשונית לטיפול רפואי כמו כן, פירוט נזקי הגוף מהם סובל הניזוק. חשיבות הגרסה הראשונית תלווה את את הניזוק לאורך ההליך המשפטי ולכן, ישנה ישיבות מכרעת כי כבר בתחילה תרשם הגרסה לקרות האירוע התאונתי באופן מפורט וברור על ידי הגורם הטיפולי המוסמך.

פנו אלינו לקבלת יעוץ ראשוני:

עורך דין נזקי גוף

תביעות רבות והליכים משפטיים מול גורמים שהתרשלו, חברות ביטוח, והמוסד לביטוח לאומי עוסקות בנזקי גוף כתוצאה מתאונות או רשלנות. נזקי גוף, הם שם גנרי לנזקים שנגרמו לגוף או לנפש כתוצאה מתאונה או כל אירוע המלווה ברשלנות כלפי הניזוק. בכל מקרה של תאונת דרכים, תאונת תלמידים, תאונות עבודה, תאונה במרחב הציבורי, המלווה בנזקי גוף מומלץ להתייעץ עם עורך דין נזיקין המתמחה בנזקי גוף.

עורך דין נזקי גוף - נזק גופני

לאיזה בית משפט מגישים תביעת נזקי גוף?

הגשת תביעת נזקי גוף כנגד חברת הביטוח או כנגד צד ג' מזיק תוגש לבית משפט השלום כאשר סכום התביעה אינו עולה על 2,500,000 ₪ ובמידה וסכום התביעה עולה על סכום זה נגיש את התביעה לבית המשפט המחוזי.

האם בכל מקרה נדרש להגיש תביעת נזקי גוף?

לא תמיד צריך להגיש תביעה לנזקי גוף בבית המשפט כנגד חברת הביטוח. תיקים רבים נסגרים באמצעות משא ומתן עם חברת הביטוח ובצדם פיצוי משמעותי המונע כבר בתחילת הדרך הוצאות וטרחה רבה מצד מגיש התביעה.

איך מגישים תביעה לנזקי גוף?

תביעה לנזקי גוף הינה תביעת נזיקין כאשר הנטל להוכיח את התביעה נופל לפתחו של הניזוק מגיש התביעה במידה והצליח מגיש התביעה לשכנע את בית המשפט בצדקתו בשיעור של 51%. הגשת תביעה לנזקי גוף תהיה מלווה בחו"ד רפואית בתחום הפגימה הספציפית שנגרמה בעת התאונה. גם לנתבעת יש את הזכות להביא חו"ד רפואית מטעמה באשר לנזקי הגוף שנגרמו לתובע. כאשר קיימים פערים בין חו"ד של הצדדים בדרך כלל ימנה בית המשפט מומחה ניטרלי מטעמו לצורך הערכת הנכות שנגרמה לתובע עקב התאונה.

פערי הידע בין הניזוק לבין חברת הביטוח?

תחום נזקי הגוף מורכב מפסיקה וחקיקה שהניזוק לרוב אינו בקיא בהם מנגד חברת הביטוח מעסיקה מחלקה משפטית בכל הקשור לנזקי גוף. לאור פער זה מומלץ להתייעץ עם עורך דין נזקי גוף. פנייה עצמאית יכולה לגרום נזק בלתי הפיך לתיק או לקבלת פיצוי חלקי שאינו משקף את הנזק שנגרם.

במה יכול לעזור עורך דין נזקי גוף?

עורך דין נזקי גוף ממשרדנו ילווה את הלקוח –הניזוק מרגע התאונה. ישנה חשיבות רבה בהתייעצות עם עורך דין נזקי גוף ממשרדנו כבר בתחילת הדרך עורך דין נזקי גוף יפנה את הלקוח למומחים רפואיים מתאימים לפי סוג הפגימה שנגרמה בתאונה לצורך עריכת חו"ד משפטית לעניין הנכות שנגרמה בתאונה. בכל מקרה של תאונת דרכים, תאונת עבודה, תאונת תלמידים או בכל אירוע תאונתי אחר מומלץ להתייעץ עם עורך דין נזקי גוף ממשרדנו בהקדם האפשרי.

 

כיצד נקבע הפיצוי בתביעות נזקי גוף?

בתביעת נזקי גוף, נפגע אשר מגיש תביעה לפיצוי בשל נזקי גוף, נדרש לבסס את טענותיו לנכות כתוצאה מהפגיעה בעזרת חוות דעת מומחה רפואי בתחום הפגיעה הספציפית לה הוא טוען.

בחוות דעת זו יתייחס המומחה ויעריך את אחוזי הנכות שנותרו לנפגע בשל הפגיעה הגופנית על בסיס קביעה זו מחושב גובה הפיצוי. כמובן ולנתבעת שמורה הזכות להגיש חוות דעת מטעמה באשר לנכותו של הנפגע.

עו"ד נזקי גוף, על מי חובת פיצוי הנפגע?

בכל מקרה בו מתרחשת תאונה נידרש לבדוק את נסיבות המקרה, ולבדוק מיהו  הגורם שהתרשל לדוגמא, כאשר מדובר בתאונת עבודה הגוף המפצה יהיה לרוב הביטוח הלאומי ובמידה והמעביד התרשל ניתן לדרוש פיצוי גם ממנו ומחברת הביטוח שלו המבטחת אותו בביטוח "חבות מעבדים". בכל מקרה נידרש לבדוק מי הגורם שהתרשל ומי הגורם שאחראי למפגע וחב חוברת זהירות כלפי הנפגע.

תביעות נזיקי גוף? רק עם המומחים!

ניסיון משרדנו בתביעות נזיקי גוף

ערכי דין דיני נזיקין במשרדנו, בעלי ניסיון רב בטיפול בתביעות נזיקין . משרדנו, בקשר עם מומחים רלוונטיים לצורך כתיבת חו"ד לרבות, בניית אסטרטגיה מתאימה לכל תיק בהתאם לאופי מקרה וכל זאת, בכדי שהלקוחות שלנו יקבלו את הפיצוי מהמזיק במהירות האפשרית.

תחומי התמחות במשרד עו"ד נזיקין אלעד רייך

משרד אלעד רייך, ושות' מתמחה בענפי הביטוח לסוגיו ומעניק ללקוחותיו ייעוץ משפטי בכל הקשור לתביעות נזיקין כנגד גורמים רשלניים ו /או הפרת חובה שבדין. בכל מקרה בו נפגעת/ה בתאונת דרכים, תאונת אופנוע, נפילה במרחב הציבורי, תאונת עבודה, נכות כתוצאה מתאונה. משרדנו, יפעל נמרצות להשגת תגמולי ביטוח למול הגורם המזיק משרד עורכי דין, אלעד רייך ושות' מייצג תובעים בלבד ונותן ייעוץ מקצועי ללקוחות פרטיים ולחברות בכל הקשור לתביעות נזיקין.

תביעת נזקי גוף

פנו אלינו לקבלת יעוץ ראשוני: