משרד עו"ד אלעד רייך ושות'

עורך דין ביטוח לאומי

נכות כללית
וועדה רפואית
פטור ממס הכנסה
מחלת מקצוע
תביעת סיעוד

עורך דין ביטוח לאומי – עורך דין לענייני ביטוח לאומי

מאת: עו"ד אלעד רייך​

חוק הביטוח הלאומי התשנ"ה-1995 הוא חוק המסדיר את פעולתו של המוסד לביטוח לאומי וקובע את ההוראות העיקריות בנוגע לזכאות לקצבאות הניתנות על ידי המוסד לביטוח לאומי.

הביטוח הלאומי מתנהל על פי חוקים ותקנות שחוקקו במיוחד עבורו. ההתנהלות מולו כוללת טפסים רבים ומגוונים ופרוצדורות מורכבות, לדוגמה- הוועדה הרפואית. על מנת להתמודד עם מצב שבו לנפגע יש פחות ידע והיכרות עם הפרוצדורות, ניתן לפנות למשרדי אשר יעניק ליווי לאורך התביעה למול המוסד לביטוח לאומי, לרבות הגשת ערעורים ככל והדבר יידרש בהמשך. 

עורך דין ביטוח לאומי - תביעה

עורך דין ביטוח לאומי

עורך דין ביטוח לאומי יכול לסייע במגוון נושאים בכל מקרה של תאונת עבודה, מחלת מקצוע, נכות כללית, ניידות ועוד.

קצבה מביטוח לאומי עשויה להיות גורם משמעותי עבור נפגע ולעתים זו דרכו היחידה לקיים את משפחתו בכבוד. במסגרת קביעת הנכות עבור הנפגע, מתקיימת וועדה רפואית מטעם המוסד לביטוח לאומי. בוועדה יושבים פוסקים מטעם המוסד הדנים בפגימות הרלוונטיות של הנפגע.

מטרת עבודתו של עו"ד ביטוח לאומי היא ללוות את הנפגע לקראת ועדות הביטוח לאומי ובהכנה לפני הוועדה, לרבות נוכחותו של עורך דין ביטוח לאומי בוועדה עצמה. עורך דין ביטוח לאומי יכול להיכנס עם הנפגע לוועדה הרפואית ואף לטעון טענות בפניה באשר למצבו של הנפגע.

קיימת חשיבות רבה בליווי עורך דין ביטוח לאומי וזאת מאחר שלוועדות הרפואיות יש מורכבות רבה, לרבות מאות תקנות למצבים רפואיים שונים ומגוונים. עורך דין ביטוח לאומי יכול לעזור להעלות את הסיכוי לקבלת קצבה או מענק חד פעמי באמצעות: הפניה לרופאים המתאימים בטרם ניגשים לוועדה, הכרת התקנות ויכולת טיעון בפני הוועדה. אולם הרכיב החשוב ביותר הוא היכולת להכניס את הנפגע בשערי הוועדה. דבר המקנה ביטחון לנפגע ונותן ערך מוסף רב.

עורך דין ביטוח לאומי תאונת עבודה ומחלת מקצוע.

בתחילת ההליך נאבחן את הסיבה לפניה למוסד לביטוח לאומי נסייע במילוי הטפסים הרלוונטיים, לרבות מתן הסבר מפורט על אופן ההליך. מאחר ובביטוח הלאומי קיימים ענפים שונים המתייחסים לנושאים שונים, נסייע במתן הסבר מפורט בהתאם לסוג הענף אותו אנו רוצים לתבוע במסגרת התביעה לקצבה או למענק חד פעמי.

תאונת עבודה ו/ או מחלת מקצוע יכולות להתרחש במגוון אפשרויות, אמנה כאן את חלקן: בדרכו של העובד למקום עבודתו לרבות בזמן החזרה לביתו, נפילה על משטח רטוב במהלך העבודה, עבודה עם חומרים מסוכנים אשר ברבות הימים גרמו למחלות קשות, עבודה במקום החשוף לרעש ובשל כך נגרמו נזקי שמיעה, נפילה מגובה באתר בנייה, עבודה עם מכשור מסוכן כגון מתחנת בשר, מסור חשמלי ועוד.

נפגע בתאונת עבודה או מחלת מקצוע אשר הוכר על ידי המוסד לביטוח לאומי זכאי להטבות אשר מטרת העל שלהן היא להחזיר את הנפגע ובני משפחתו למצבו שלפני התאונה.

הטבות אלו הן כספיות– דמי פגיעה אשר משולמים במשך 91 יום מתאריך התאונה, בהם הנפגע אינו מסוגל לעבוד. לצורך קבלת דמי הפגיעה נדרש הנפגע לנפק למוסד לביטוח לאומי תעודות "אי כושר" המוכרת על ידי המל"ל, לצורך תשלום דמי פגיעה.

הנפגע זכאי להטבה בדמות ריפוי ושיקום– מבוטח שהוכר על ידי הביטוח הלאומי כנפגע בעבודה (מתאונת עבודה או מחלת מקצוע) זכאי לטיפול רפואי חינם כל זמן שיידרש לו טיפול כתוצאה מהפגיעה.

זכאי הנפגע לשיקום מקצועי – ככל שמצבו הרפואי של הנפגע  אינו מאפשר לו לחזור לעבודה בה עסק ערב התאונה.

פנו אלינו לקבלת יעוץ ראשוני:

ערעור על החלטת הוועדה הרפאית

בכל מקרה בו תביעת הנפגע לביטוח לאומי נדחית, ניתן להגיש ערעור לוועדה מדרג שני- ועדה רפואית לערערים. ועדה זו תידון בערעור בנושאים רפואיים וזו הסמכות העיקרית לערעור במסגרת המוסד לביטוח לאומי בשאלות מתחום הרפואה. ערעור נוסף שמור לבית הדין לעבודה אולם הוא מוסמלך לדון בשאלות משפטיות בלבד.

עו"ד ביטוח לאומי תאונת עבודה

בכל תאונת עבודה נדרש לבדוק האם ישנם ביטוחים נוספים מהם ניתן לקבל תגמולי ביטוח. למשל ביטוח "חבות מעבידים"- ביטוח של המעסיק. באם הייתה התרשלות מצד המעסיק שכתוצאה ממנה התרחשה תאונת עבודה, ישנו גוף נוסף שנגדו ניתן להגיש תביעה לפיצויים. בנוסף, ככל שיש ביטוחים פרטיים ניתן לבחון את רכיב הנכות מתאונה או אובדן כושר עבודה (לבצע קישורים) הקיימים בפוליסה. למשל "תאונות אישיות". ניתן לראות כי ככל שהתרחשה תאונת עבודה ניתן לתבוע גורמים נוספים ובכך למקסם את הפיצוי עבור הנפגע שזוהי שעתו הקשה. משרד עו"ד ביטוח לאומי ונזיקין אלעד רייך, יפעל במבט על, על מנת לבחון את המקרה לעומקו ואת מגוון האפשרויות לפיצוי.

תביעות את ביטוח לאומי? רק עם המומחים!

ניסיון משרדנו בתביעות ביטוח לאומי

ערכי דין במשרדנו, בעלי ניסיון רב בטיפול בתביעות ביטוח לסוגיהן. משרדנו, בקשר עם מומחים רלוונטיים לצורך כתיבת חו"ד לרבות, בניית אסטרטגיה מתאימה לכל תיק בהתאם לאופי מקרה הביטוח וכל זאת, בכדי שהלקוחות שלנו יקבלו את תגמולי הביטוח במהירות האפשרית תוך מתן פיצוי מקסימלי בנסיבות העניין.

תחומי התמחות במשרד עו"ד ביטוח לאומי אלעד רייך

משרד אלעד רייך ושות' מתמחה בענפי הביטוח לסוגיו ומעניק ללקוחותיו ייעוץ משפטי בכל הקשור לביטוחי רכוש לרכב, ביטוח רכוש לדירה, ביטוח נזקי אש, ביטוח נזקי הצפה, ביטוח אובדן כושר עבודה, ביטוח תלמידים, ביטוח בריאות, ביטוח פנסיה, ביטוח תאונות אישיות. משרדנו פועל נמרצות להשגת תגמולי ביטוח למול כל חברות הביטוח.