תאונת קורקינט חשמלי

תאונת קורקינט חשמלי

מאת: עו"ד אלעד רייך​

קורקינט חשמלי הפך בשנים האחרונות לכלי תחבורה נפוץ ברחובות ארצנו, קורקינט חשמלי משמש עבור רבים ככלי תחבורה עקרי המלווה את הרוכב מרגע יציאתו מהבית לעבודה ועד לחזרתו הביתה. רבים עושים שימוש בכלי עד להגעה לתחנת הרכבת או לתחנת תחבורה ציבורית ומשם ברכיבה יחסית קצרה למקום העבודה. בתקופה האחרונה אנו עדים להתגברות המעורבות בתאונת מצד רוכבי קורקינט החשמלי. בשל גודלו הקטן יחסית של כלי התחבורה, והעדר מיגונים הכלי יוצר סיכון גדול לפגיעה גופנית קשה כאשר מתרחשת תאונה. מאחר, ואין מדובר ברכב מנועי לא קמה חובה חוקית לבטח את הקורקינט בביטוח חוברה למקרה של תאונה וכן, להוציא רישיון נהיגה.

תאונת קורקינט חשמלי

מה קורה, שרוכב קורקינט מעורב בתאונת דרכים עם רכב מי מפצה את רוכב הקורקינט ?

כאשר מתרחשת תאונת דרכים בין רכב מנועי לבין קורקינט חשמלי מדובר בתאונת דרכים. ולכן, רוכב הקורקינט  יתבע פיצויים על נזקי גוף או רכוש מחברת הביטוח של הרכב הפוגע. לעניין זה אין משמעות לאחריותו של רוכב הקורקינט או לנהג הרכב לאופן קרות התאונה. לכן במקרה של תאונה בין רכב לקורקינט ניתן לפנות למשרדנו לייעוץ עם עורך דין ביטוח ייעץ לנפגע ויעריך את מידת הצלחת התיק.

פנו אלינו לקבלת יעוץ ראשוני:

מה קורה שרוכב הקורקינט החשמלי מעורב בתאונה במרחב הציבורי כתוצאה מרשלנות ?

הרשות המקומית אחראית לשמור על תחזוקה נאותה של הכבישים והמדרכות בשטח שיפוטה, בכל מקרה בו התרחשה תאונה בשל רשלנות הראשות העירונית ניתן להגיש תביעה כנגדה במקרים בהם נפערו בורות, נוצרו כתמי שמן, מדרכה שאינה בגובה אחיד, תאורה לקויה ועוד. ניתן להגיש תביעה כנגד הגורם שהתרשל. במידה והתרחשה תאונה במרחב הציבורי מומלץ להגיע למשרדנו לייעוץ ראשוני בהקדם האפשרי.

מהן הפעולות שרצוי לעשות לאחר מעורבות של קורקינט מנועי בתאונה ?

  1. פנייה ודיווח לעירייה או לחברת אחזקת הכביש על המפגע.
  2. תיעוד וצילום של המפגע לרבות סרטון קצר.
  3. לוודא הימצאות עדים אשר ראו את התאונה.
  4. לפנות לטיפול רפואי בסמוך להתרחשות התאונה ולוודא כי הגורם הרפואי רושם את  התלונה במלואה ומציין את המפגע הרלוונטי לגרם התאונה.

האם ניתן לתבוע את פוליסת ביטוח תלמידים בתאונת קורקינט ?

בעקבות נזק גוף כתוצאה מתאונת קורקינט ממונע ניתן להגיש תביעה כנגד פוליסת ביטוח תלמידים המכסה את התלמיד 24/7. כמו כן, במידה ויש פוליסה מסוג תאונות אישיות ניתן להגיש תביעה גם לפוליסה זו.

האם תאונת קורקינט בדרך לעבודה נחשבת לתאונת עבודה ?

תאונת קורקינט חשמלי בדרך לעבודה או מהעבודה הביתה נחשבת לתאונת עבודה יש לפנות למוסד לביטוח לאומי על מנת שזה יכיר בתאונה- כתאונת עבודה. פקיד התביעות מטעם המוסד לביטוח לאומי ייבחן את המקרה ובמידה וימצא כי אכן, מדובר בתאונת עבודה ניתן יהיה לקבל תשלום עבור דמי פגיעה ולאחר מכן להגיש תביעת נכות.

האם תובע נדרש להגיש חו"ד רפואית בתאונת קורקינט שאינה תאונת דרכים?

במקרה בו רוכב קורקינט נפגע בתאונה ונגרמו לו נזקי גוף, בכדי להוכיח את תביעתו באספקט הרפואי תידרש לו חו"ד רפואית להוכחת עניין שברפואה. במקרה של תאונת קורקינט מומלץ, לצלם את המפגע בזויות רבות, לוודא האם היו עדים שראו את התאונה, לדווח על המפגע לראשות העירונית, ולגשת לטיפול רפואי בסמוך למועד התרחשות התאונה. יש לוודאי כי הגורם הטיפולי ירשום את נסיבות התרחשות התאונה ומהו המפגע שבגינו התרחשה התאונה.

פנו אלינו לקבלת יעוץ ראשוני:

האם ניתן לקבל פיצוי מפוליסות ביטוח נוספות כאשר התרחשה תאונת קורקינט חשמלי,

אובדן כושר עבודה, תאונות אישיות, ביטוח תלמידים , נכות מתאונה ועוד. הם כולום פוליסות מהם ניתן לקבל פיצוי בכפוף לתנאי הפוליסה שהוסכמו מראש ולחומרת הנזק. אם נותרה נכות כתוצאה מהתאונה זמנית או צמיתה. במקרה של תאונת קורקינט מומלץ, לפנות למשרדנו לייעוץ על מנת לבחון את המקרה משפטית לרבות בדיקת הפוליסות הרלוונטיות למקרה של תאונת קורקינט.

מדוע לפנות לעורך דין נזיקין ממשרדנו, כאשר מתרחשת תאונת קורקינט חשמלי ?

במידה ונגרם נזק גוף כתוצאה מתאונה קורקינט חשמלי מומלץ, להגיע למשרדנו לייעוץ אנו נבחן את גורם הנזק והאם מדובר בתאונת דרכים או שמא מדובר בתאונה במרחב הציבורי בה יש אחריות לראשות העירונית ובמידה ויש כזו, נבחן את המפגע וכל זאת למען הצלחת התיק המשפטי. במקרה של תאונה בה מעורב רוכב קורקינט חשמלי נעריך את סיכויי הצלחת התיק בבית המשפט.