עו"ד נזיקין

משרד עו"ד אלעד רייך ושות'

עורך דין נזקי גוף
תביעה על נשיכת כלב
תביעת נכות מתאונה
נפילה במרחב הציבורי
פקודת הנזיקין

עו"ד נזיקין – עורך דין לענייני נזיקין

מאת: עו"ד נזיקין אלעד רייך​

משרד עורך דין נזיקין אלעד רייך ושות' מוביל בייצוג תביעות נזיקין למול אנשים וגופים שנהגו ברשלנות או הפרו חובה חוקית וגרמו לנזק. תביעת נזיקין יכולה להיות מוגשת בגין נזקי גוף, תאונת דרכים, תאונת עבודה, מחלת מקצוע, תאונה בשטח ציבורי ועוד.  במקרה בו מתקיימת רשלנות מצד גורם הנזק ניתן להגיש תביעת נזיקין לפיצויים. משרד עו"ד נזיקין אלעד רייך ושות' יתמודד למול המזיק ו/או חברת הביטוח שלו על מנת לממש את עיקרון השבת המצב לקדמותו. 

משרדנו יטפל עבורכם הלקוחות בכל הנדרש להגשת תביעת נזיקין כנגד המזיק ולקבלת פיצויים מקסימליים בזמן הקצר ביותר שניתן.

משרדנו צבר ידע והתמחות רבת שנים בתביעות נזיקין כנגד גורמים רשלניים. המשרד מתמחה בליווי משפטי תוך מתן דגש על השגת פיצוי מקסימלי ללקוחות המשרד. בכל מקרה של רשלנות, תאונת עבודה, נזקי גוף, מחלת מקצוע, תוגש תביעת נזיקין כנגד הגורם האחראי. ניתן לצרף לתביעה  את חברת הביטוח של המזיק ככל וקיימת פוליסת ביטוח מתאימה.

לקוחות ממליצים

פנו אלינו לקבלת יעוץ ראשוני:

מהי תביעת נזיקין?

תביעות נזיקין, הם לרוב תביעות לפיצוי ממוני כספי ומטרתם להחזיר את מצבו של הניזוק למצבו ערב התאונה. תביעות נזיקין, הן בעיקר כנגד צד שלישי רשלן אשר גרם לנזק גוף או לרכוש. תביעות הנזיקין, מבוססות בעיקר על פקודת הנזיקין ועל עוולת הרשלנות. תביעות נזיקין עוסקות בין היתר, בתאונות עבודה, תאונות דרכים, פגיעה במרחב הציבורי, תאונות תלמידים ועוד. במקרה והתרחשה תאונה ונגרמו נזקים לגוף או לרכוש בשל רשלנות של צד ג' ניתן לבדוק עם משרדנו את האפשרות להגשת תביעת נזיקין כנגד גורם הנזק הרשלן. עורך דין נזיקין ממשרדנו ילווה את המקרה מתחילתו ועד לקבלת הפיצוי.

כיצד מגישים תביעת נזיקין?

בכל מקרה של נזק גוף או נזק לרכוש מומלץ לפעול ללא שיהוי ובאופן מהיר כנגד גורם הנזק. מיד לאחר קרות הנזק יש לפנות לגורם הנזק ולהודיע על הפגיעה. ובנוסף לבדוק האם יש ברשותו פוליסת ביטוח. תביעת נזיקין, מוגשת לבית משפט השלום כאשר סכום התביעה אינו עולה על סך של  2,500,000 ₪ ובמידה וסכום התביעה עולה על סכום זה תביעת הנזיקין תוגש לבית המשפט המחוזי.

מתי יש להגיש תביעת נזיקין?

תביעת נזיקין תוגש כנגד המזיק לאחר התגבשות הנזק. מאחר ומדובר בנזקי גוף רק בחלוף זמן מרגע התאונה ניתן להעריך את היקף הנזק שנגרם. ברוב המקרים, הדיווח למזיק ולחברת הביטוח שלו יעשו בהקדם האפשרי ותביעת הנזיקין תוגש בהמשך. מומחה רפואי בתחום הפגיעה הפיזית יעריך את נזקי הגוף שנגרמו ויערוך חו"ד רפואית מתאימה. במקרה של תאונה המלווה בנזקי גוף כנגד צד ג'  יש להיזהר ממקרה של התיישנות התביעה. תקופת ההתיישנות בתביעת נזיקין הנה 7 שנים מרגע שעילת התביעה נוצרה.

תביעת נזיקין וחברת הביטוח של המזיק?

תביעת נזיקין תוגש כנגד המזיק או כנגד מספר מזיקים אשר המכנה המשותף בניהם הוא התרשלותם כלפי הניזוק. בכל מקרה של תביעת נזיקין ייפנה המזיק לחברת הביטוח שלו וידווח על מקרה ביטוח ובמידה ויש לו ביטוח למקרה הספציפי חברת הביטוח תפעל למנות עורך דין מטעמה לצורך ניהול תביעת הנזיקין.

על מי מוטלת חובת ההוכחה בתביעת נזיקין?

במרבית המקרים נטל ההוכחה בתביעת נזיקין נופל לפתחו של התובע. התובע צריך להוכיח את תביעתו בשיעור של 51% על מנת שתביעתו תתקבל. כל ראיה או עדות מעבר לעדותו של התובע יכולה לסייע בחיזוק טענותיו ובכך להטות את הכף לטובתו. בית המשפט בוחן את התיק באמצעות ראיות המוצגות בפניו ולכן, חשוב מאוד להציג תמונות נזק, תמונות המפגע, עדים למקרה, מסמכים רפואיים ועוד.

למה לשכור שירותי עו"ד נזיקין?

תביעות נזיקין היא תביעה לפיצוי כספי לרוב היא מורכבת ובעלת אספקטים רבים. עורך דין נזיקין יידע לפעול למול המזיק וחברת הביטוח שלו על מנת להשיג עבור התבוע את הפיצוי שיחזיר אותו ככל האפשר למצבו ערב המקרה. תובעים רבים פונים למזיק בדרישה או לחברת הביטוח שלו בכוחות עצמם ומבלי להיעזר בעורך דיו נזיקין. במקרה כזה יכול להיגרם נזק משמעותי לתיק עד לכדי אבדן הפיצוי או קבלת פיצוי חלקי בלבד שאינו משקף את הנזק. במקרה בו נגרם נזק לרכוש או לגוף מומלץ להתייעץ עם משרדנו ולבחון את המקרה בעזרת עורך דין נזיקין ממשרדנו.

תביעות נזיקין? רק עם המומחים!

פיצוי בתביעת נזיקין

הפיצוי הכספי הוא הסעד העיקר בדיני הנזיקין ומטרתו היא להשיב את הניזוק למצב שהיה בו ערב התאונה. את גובה הפיצוי לניזוק פוסקים לפי ראשי נזק: 

ראשי נזק לא ממוניים – קיצור תוחלת החיים, כאב וסבל הנזק הלא ממוני הוא נזק שלא בא לידי ביטוי בחסרון כיס והוא אינו מוחשי ומורכב בעיקר מימי אשפוז ומגובה הנכות שנגרה לניזוק בשל רשלנות המזיק.  

ראשי נזק ממוניים – הפסדי השתכרות בעבר ובעתיד והוצאות בעבר ובעתיד דמי נסיעה, תשלום לכוח עזר סיעודי, הוצאות רפואיות, ניידות, פנסיה ועוד. את הנזק הממוני ניתן להעריך בקלות שכן, הוא בא לידי ביטוי בהפסדים בפועל.

משרד עו"ד דין נזיקין - הדרך להוכיח תביעת נזיקין

בתביעות בהם נגרמו נזקי גוף לניזוק נדרש להגיש חוות דעת רפואית להוכחת עניין שברפואה. בתביעת רכוש נדרש להגיש חוות דעת על ידי שמאי שיעריך את גבוה הרכוש שניזוק. כמובן, שגם למזיק ולחברת הביטוח שלו יש אפשרות להגיש חוות דעת נגדית השוללת את גובה הנזק. 

תביעות נזיקין ובתי המשפט

שכר הטרחה בתביעת נזיקין: שכר הטרחה לעורך דין נזיקין נגבה לרוב מהפיצוי, בכל תביעה לפיצויים שתוגש לבית המשפט תכלול התביעה רכיב לפיצויים ולתוספת שכר טרחה. ההוצאה העיקרית של תובע נסובה סביב עלות חוות דעת מומחה להוכחת נזקיו לרבות אגרת בית משפט. במידה והתביעה מתקבלת כנגד המזיק עלויות אלו מוחזרות.

ניסיון משרדנו בתביעות נזיקין

ערכי דין נזיקין במשרדנו, בעלי ניסיון רב בטיפול בתביעות נזיקין. 

משרדנו, בקשר עם מומחים ושמאיים לצורך כתיבת חוות דעת משפטיות. בכל תיק נזיקין נגבש יחד עם שמאי ועו"ד נזיקין אסטרטגיה משפטית בהתאם לחוק ולפסיקה.

פגישה ראשונית ללא תוספת עלות, במסגרת הפגישה נעבור על המסמכים הרלוונטים להגשת התביעה לרבות חוות דעת קיימות ונגבש דרך פעולה ראשונית לרבות פניה במכתב דרישה לגורם הנזק, לעיתים מכתב דרישה זה מקדם את התיק כבר בשלב הראשון לידי פיצוי מיידי וחסוך זמן ממושך בהלכים משפטיים שונים ומרכבים.