עורך דין נזקי צנרת ונזקי מים

תוכן עניינים

התפוצצה הצנרת בדירתכם? ובעקבות כך נגרם לכם נזק למטבח, לריצוף הדירה, עובש, הוצאה כספית. מדובר במצב שאינו נעים כלל ויתכן, ואתם זכאיים לכסף רב מחברת הביטוח. פנו לעורך דין אלעד רייך, לייעוץ משפטי ראשוני בהקדם האפשרי.

עורך דין נזקי צנרת ומים

כחלק מפוליסת הביטוח של הדירה קיימים סעיפים בעניין נזקי רטיבות, נזקי צנרות, ונזקי מים. סעיפים אלו מזכים את המבוטח לפיצוי בעקבות הנזק הנגרם לנכס (לדירה או לעסק) כתוצאה מנזקי צנרת. יש מקרים בהם חברות הביטוח מתרכזות בניסיון למזער את התשלום עבור נזקים אלו.

במקביל קיים מצב אשר חברות הביטוח אינם מעוניינות לשלם פיצוי מלא, ובנוסף חברת הביטוח דואגת לתיקון חלקי בלבד, מעכבת את תיקון נזקי המים. מה שמביא את המבוטחים לבקש ייעוץ משפטי מעורך דין נזקי צנרת או מעורך דין המתמחה בנזקי רטיבות והצפות.

הכירו את עורך דין נזקי צנרת ומים אלעד רייך

עורך דין נזקי צנרת ורטיבות הוא מקצוען בעל ידע רב שיכול לסייע בהבנת הזכויות שלכם ובהגנה עליהן במקרים של נזקים מים ורטיבות מצנרת שהתפוצצה. התמקדותו של עורך הדין בתחום זה עשויה לכלול את הבנת פוליסת הביטוח, ובהסדרים המשפטיים הנוגעים לנזקי רטיבות וצנרת בתחום התביעות כנגד חברות הביטוח. עורך דין נזקי צנרת אלעד רייך בעל ניסיון עשיר בתביעות למול חברת הביטוח בכל הקשור לנזקי צנרת, נזקי מים ונזקי הצפה בדירה או בעסק.

משרדנו מייצג לקוחות למול חברת הביטוח כאשר זו מעוניינת לשלם פיצוי חלקי בלבד, או במקרה של דחיית תביעה מצד חברת הביטוח המבטחת את הנכס. אנו נפעל להשגת פיצוי מקסימלי בהתאם לנסיבות המקרה.
מומלץ לקבוע פגישת ייעוץ ללא התחייבות, על מנת לבחון את האפשרויות להגשת תביעה כנגד גורם הנזק צד ג' או כנגד חברת הביטוח שלכם. אנו נלווה אתכם עד לקבלת הפיצוי מקסימלי מחברת הביטוח בהתאם לנסיבות מקרה הביטוח.

לייעוץ ראשוני התקשרו למספר 03-5180099 או השאירו פרטים

פנו אלינו לקבלת יעוץ ראשוני:

לקבלת ייעוץ משפטי מעורך דין מקצועי לקבלת פיצוי מקסימלי

משרדנו יפעל, למול חברת הביטוח וילווה את אירוע נזק הצנרת מתחילתו ובמקרה הצורך תוגש תביעת נזקי צנרת כנגד חברת הביטוח משרדנו, יפעיל שמאי פרטי/ מהנדס במקרה הצורך וזאת על מנת, לשלול פיצוי בחסר מחברת הביטוח. במקרה בו חברת הביטוח מעוניינת לשלם פיצוי חלקי בלבד, יש לפנות למשרדנו, לקבל ייעוץ משפטי לפני שחותמים של שטר סילוק. במקרה של דחיית תביעה מצד חברת הביטוח ואין זה משנה מהי סיבת הדחייה, פנו למשרדנו לקבלת ייעוץ משפטי, אנו נבחן את סיבת הדחייה בכלים משפטיים. ונלווה, את הלקוח/ה, עד לקבל הפיצוי כמובן, שבהתאם לנסיבות מקרה הביטוח. 

תחומי התמחות של משרדנו:

משרד עו"ד אלעד רייך ושות' מוביל בייצוג מבוטחים למול חברות הביטוח בכל הקשור ל:
• תביעות נזקי צנרת
• תביעות נזקי מים
• תביעות נזקי רכוש

ניסיון משרדנו בתביעות נזקי מים למול חברות הביטוח

משרד עורכי דין, אלעד רייך ושות' בעל ניסיון עשיר בתביעות למול חברת הביטוח בכל הקשור לנזקי מים גדולים ומשמעותיים. משרדנו מייצג לקוחות למול חברת הביטוח כאשר זו מעוניינת לשלם פיצוי חלקי בלבד, או במקרה של דחיית תביעה מצד חברת הביטוח המבטחת את הנכס. אנו נפעל להשגת פיצוי מקסימלי בהתאם לנסיבות המקרה. למשרדנו ידע רב, החוק ובפסיקה לרבות ניסיון עשיר בתביעות נזקי מים או הצפה לדירות או עסקים. במקרה של נזק מים, מומלץ לקבוע במשרדנו פגישת ייעוץ, עכל מנת לבחון את האפשרויות להגשת תביעה כנגד גורם הנזק או כנגד חברת הביטוח. עורך דין נזקי מים והצפה ממשרדנו, ילווה את הלקוח עד לקבלת הפיצוי מחברת הביטוח.

עורך דין נזקי צנרת ומים

הסבר על נזקי צנרת ומים

חזרתם לדירתכם וגילתם שהיא מוצפת ואינה ראויה למגורים? פעמים רבות בעלי דירות חוזרים למשל משהות בחו"ל ובשובם מגלים לפתע כי בתקופה שנעדרו מדירתם נגרם נזק מים לדירת במגורים שהספיק להתפשט ולפגוע ברכוש ובמבנה. נזק צנרת יכול להתרחש כתוצאה מפיצוץ צנרת בדירה של השכן או מהבניין עצמו, יכול להיות גם מצינור לקוי שהתפוצץ בדירה שלך או בעסק.

כתוצאה מכך, נגרם נזק לדירת המגורים. דבר זה יכול להתבטא בהצפת הדירה, רטיבות בקירות הדירה ו/או העסק, חול רטוב מתחת לריצוף, עובש, עליה קפילרית של מים לקירות הדירה.
נזק מים יכול להשפיע באופן ניכר על מצבה הפיזי של דירתכם באספקטים רבים.

מהם הגורמים לנזקי צנרת ורטיבות?

במקרים של נזקי צנרת ורטיבות, ישנם מספר גורמים אשר עשויים להיות אחראים לנזקים:
• השכן: אם הנזילה מגיעה מהשכן, השכן עשוי להיות אחראי לתיקון הנזק.
• חברת הבנייה: רשלנות של חברת הבנייה בעת הקמת הנכס, החברה עשויה להיות אחראית לתיקון הנזק.
• בעל הנכס: אם המים יוצאים מנכס כתוצאה מנזקי צנרת או בעיה בבעיה באיטום, בעל הנכס יכול להיות אחראי על תיקונם.
• נציגות בית המשותף: במקרים של נזקי מים מצנרת בניין משותף, נציגות בית המשפט המשותף עשויה לשתף פעולה ולשאת אחריות לתיקון הנזק.

מהם הנזקים שיכולים להיות בנכס?

הנזקים שיכולים להתרחש בנכס כתוצאה מנזקי מים ורטיבות, הן:
הרס רכוש: רכוש רגיש למים כמו עץ, ניירות, דפים, בדים, וחומרים.
קורוזיה: מאחר והמים נמצאים הרבה זמן באזורים מתכתיים או למוצרי אלקטרוניקה, דבר זה יכול לגרום לחלודה ולקורוזיה.
פטריות ובקטריות: סביבה לחה יכולה לספק תנאים אידיאליים לגידול של בקטריות ופטריות, הגורמים לפגיעה במבנים וברכוש.
התפוררות הקיר והתקרה: פגיעה בחומרי בנייה כמו קירות, רצפות, תקרות, טיח, מצב זה יכול לגרום לקירות להתפורר ולעשות נזק רב יותר.
פגיעה במערכות חשמל: הנוכחות של מים במערכות חשמל עשויה לגרום לתקלות ואף להרס מוחלט של המערכת, וגם להוות סכנה ממשית להתחשמלות או לקצר מעגלים.

אז מה צריך לעשות במצב של נזקי צנרת לדירה או לעסק?

1) ביטוח נזקי צנרת – תביעה מול חברת ביטוח

ברכישה של פוליסת ביטוח עבור דירה או עסק חשוב מאוד לבדוק כי קיים סעיף העוסק בכיסוי נזקי צנרת כולל נזקים הנובעים כתוצאה מרטיבות בדירת השכנים/בעסק השכן. לאחר הגשת תביעה לנזקי צנרת ומים לחברת
הביטוח, תשלח החברה מטעמה שמאי להערכת היקף ורמת הנזק שנגרם לכם כתוצאה מהתקלה בצנרת.
מובן שאין כל איסור לשלוח גם שמאי מטעם התובעים במטרה לקבל חוות דעת אובייקטיבית נוספת
על חוות דעתו של שמאי חברת הביטוח העשוי להיות נגוע ולשרת את האינטרסים של החברה ששלחה
אותו.

חשוב להבין כי גם אם התביעה נדחתה מצד חברת
הביטוח אין זו השורה התחתונה. יש לבדוק היטב בעזרת ייעוץ משפטי מהי סיבת הדחייה לתביעה
ולקבל ליווי מקצועי וייצוג מול חברת הביטוח עד לקבלת הפיצוי מכוח החזקת הפוליסה בעלת
הכיסוי המפורש.

2) תיעוד של הנזק וכל התהליך

במקרה של נזק מים לדירה או לעסק, חשוב לתעד את הנזקים ולצלם את מוקדי הנזק לדירה או לעסק, יש לתעד שיחות עם חברת הביטוח ולרשום באילו שעות וזמנים בוצעו השיחות. יש לשמור כל מסמך רלוונטי או התכתבות ביניכם לבין חברת הביטוח, ולרשום כל פרטי מזהה של איש מקצוע מטעם חברת הביטוח שביקר בדירתכם לרבות
שמו המלא.

במקרה של תביעה כנגד חברת הביטוח ראיות אלו ישמשו להוכחת התביעה ומכאן חשיבותם של פרטים אלו במקרה של תביעה כנכד חברת הביטוח בכל הקשור לנזקי צנרת או הצפה לדירת מגורים או עסק.

נזק צנרת לדירת מגורים – טיפול ראשוני

נכסים, דירות מגורים ובתי עסק חשופים לנזקי רטיבות המהווים גורם משמעותי לפגיעות חמורות במבנה וברכוש הקיים בתוכו. היווצרות נזקי צנרת כרוכה בסימנים בולטים שונים כאשר זיהוי מקדים ימנע נזקים רחבי היקף ויאפשר טיפול ממוקד בשלב התחלתי למזעור נזק צנרת בדירת מגורים. בשלב הראשון, עם האבחנה כי משהו אינו
תקין במערכת הצנרת חשוב לאתר את מקור הנזילה וככל שנדרש תיקון על ידי אנשי מקצוע, יש להזמין שירות מקצועי של בעלי המקצוע המתאימים בהקדם האפשרי.

להלן סימנים מקדימים לאיתור סימנים לנזק בצנרת:

• חשבון מים מנופח
• התקלפות צבע/טיח מהקירות
• שינוי מרקם הקירות
• ריח של עובש
• כתמי רטיבות
• היקוות שלוליות במקומות שונים בדירה

נזק צנרת לדירת מגורים – בעלי מקצוע דרושים

לקראת תביעת נזקי רכוש לדירת מגורים יש לבדוק מי הם אנשי מקצוע שהיו קשורים בביצוע עבודות תיקון של נזקי הצנרת כך לדוגמה:
• מאתר נזילות – לצורך איתור מקור הנזילה בצנרת. במקרים רבים בעל מקצוע זה ייעזר בציוד מקצועי יקר לצורך איתור של נזילה בעומק מערכת המים/הדלוחין בדירה.
• אינסטלטור – לצורך תיקון נזילות בצנרת
• שמאי רכוש – לצורך אבחון גובה הנזקים לדירת המגורים הו לרכוש והן למבנה.
• מהנדס – לצורך אבחון גובה הנזק במקרים מסוימים בנוסף לשמאי רכוש.

דחייה של תביעה מחברת הביטוח

תבעתם את חברת הביטוח והתביעה נדחתה? שולמו לכם תגמולי ביטוח בחסר? במקרים רבים של נזקי מים רכוש רב נפגע קשה אם מדובר בנזק למבנה או שמדובר בנזק רב לרכוש. במקרים אלו ביתכם קרוב לוודאי יידרש לשיקום ארוך. במקרה של נזק צנרת לדירת מגורים, המלצתי היא להתייעץ עם עורך דין נזקי צנרת הבקיא בדיני ביטוח ובעל ידע ספציפי בכל הקשור לנזקי מים לדירת מגורים.

חשוב מאוד לבדוק כי לעו"ד קיים ניסיון בהופעות בבתי משפט וכן, למול מגשרים, ניסיון זה קרוב לוודאי ישפר את סיכויי הצלחת תביעת נזקי הצנרת בדירתכם ויחזיר את מצבכם ככל האפשר למצב בו הייתם ערב מקרה ההצפה.

במידה וחברות הביטוח אינם משלמות פיצוי מלא, חברות הביטוח אינן מעוניינות להחליף ריצוף פגום, חברת הביטוח משאירה מצעי חול רטוב למרות שיש חוות דעת כי מצעי החול רטובים מעל התקן, המטבח ניזוק וספוג במים, ריחות עובש חזקים, חברת הביטוח דואגת לתיקון חלקי בלבד, מעכבת את תיקון נזקי המים, בכל המקרים האלו ועוד,

ניתן לפנות למשרדנו, המתמחה בנזקי הצפה או נזקי מים ולמקסם את הפיצוי. עורך דין נזקי צנרת ממשרדנו, יפעל למול חברת הביטוח תוך הפניה לשמאי ניטרלי על מנת שזה יערוך חו"ד מטעמכם בכל הקשור לנזקי המים הקשים.

נזק צנרת יכול להתרחש כתוצאה מאירוע גשם חריג מפיצוץ צינור בדירת השכנים או מצינור לקוי שהתפוצץ בדירת הניזוק. נזק מים לדירת מגורים יכול להתבטא בהצפת הדירה, רטיבות בקירות הדירה ו/או העסק, חול רטוב מתחת לריצוף, עובש וכן עליה קפילרית של מים לקירות הדירה.

פיצוי כספי (תגמולי ביטוח) לאחר נזק צנרת

המלצתי היא לוודא כי קיימת לדירתכם פוליסת ביטוח למקרה של נזק מים לדירת מגורים לרבות ביטוח צד ג' למקרה בו מים מדירתכם יחדרו לדירת השכן ויגרמו נזק. כמובן שניתן לחלק את הביטוח למקרה של נזק למבנה ונזק לתכולה, חשוב לוודא כי קיימת פוליסה עבור רכיבים אלו. המבוטח יכול לרכוש ביטוח למבנה בחברת
ביטוח אחת ואת ביטוח התכולה בחברת ביטוח אחרת. לפני הגשת התביעה בקשר עם נזקי מבנה
או תכולה או שניהם יחדיו, עו"ד נזקי מים אלעד רייך, יבדוק את הכיסוי הקיים בפוליסה
שנרכשה על ידיכם ובהתאם יעריך את סיכוי התביעה. לכן בתחילה חשוב לרכוש פוליסות ביטוח
מתאימות למקרה של נזק מים לרכוש ותכולה.

ביטוח מבנה למשכנתא – פיצוי כספי

בעת נטילת משכנתא מהבנק הדירה למעשה משמשת את הבנק המלווה כערבון להחזרת המשכנתא אותה העניק ללקוח לצורך רכישת הדירה. הבנק מעוניין לשמור את הנכס במצבו הטוב ביותר על מנת להיפרע ממנו במקרה הצורך. הבנק יבקש מהלווה ביטוח מבנה עבור הנכס לו ניתנה המשכנתא. כמובן, שגם במקרה זה חשוב לוודא כי קיים כיסוי
לנזקי מים בפוליסת ביטוח המבנה הנדרשת במשכנתא.

חברת הביטוח פיצוי לאחר נזק צנרת לדירת מגורים

במידה וחברות הביטוח לא משלמות פיצוי מלא, חברות הביטוח אינן מעוניינות להחליף ריצוף פגום, חברת הביטוח משאירה מצעי חול רטוב למרות שיש חוות דעת כי מצעי החול רטובים מעל התקן, המטבח ניזוק וספוג במים, ריחות עובש חזקים, חברת הביטוח דואגת לתיקון חלקי בלבד, מעכבת את תיקון נזקי המים, בכל המקרים
האלו ועוד, ניתן לפנות למשרדנו, המתמחה בנזקי הצפה או נזקי מים ולמקסם את הפיצוי. עורך דין נזקי צנרת ממשרדנו, יפעל למול חברת הביטוח תוך הפניה לשמאי ניטרלי על מנת שזה יערוך חו"ד מטעמכם בכל הקשור לנזקי המים הקשים.

עורך דין נזקי צנרת מים ורטיבות שלבי התביעה כנגד חברת הביטוח

סדר הפעולות לתביעה כנגד חברת ביטוח 

 דרך פעולה מומלצת על ידי עורך דין נזקי רכוש אלעד רייך
מינוי עורך דין נזקי צנרת מים ורטיבותאמליץ, למנות עורך דין בעל ניסיון מוכח בתביעות ייחודיות אלו בעל ניסיון וידע משפט בסוגיות משפטיות בתחום נזקי צנרת.
דיווח לחברת הביטוח על מקרה הביטוחמנסיוני, חושב כי הדיווח לחברת הביטוח יעשה על ידי עורך דין ולכן, חשוב לשכור עורך דין בסמוך למקרה הביטוח אשר יכין את טופס ההודעה לביטוח יחד עם הלקוח (המבוטח).
שכירת מומחים מטעמכם להערכת גובה הנזקחברת הביטוח ישלחו שמאי רכוש או מהנדס או שניהם גם יחד להערכת גובה הנזק. חשוב כי תמנו מומחים מטעמכם על מנת שיערכו את גובה הנזק לרכושכם וישרתו את האינטרסים שלכם.

הגשת תביעת נזק צנרת לחברת הביטוח

לאחר גיבוש גובה הנזק באמצעות המומחים שלכם תוגש באמצעות עורך דין נזקי מים צנרת ורטיבות תביעת רכוש לחברת הביטוח המכילה את הראיות המתאימות להוכחות גובה הנזק ואחריות חברת הביטוח בהתאם לפוליסת הביטוח שנרכשה על ידכם.
חברת הביטוח מסרבת לשלם דוחה את תביעתכם לפיצויבמקרה כזה אני אבחן את סיבת הסירוב של חברת הביטוח באמצעות מכתב דחיה אותו הין מחויבת לשלוח למבוטח. במידת הצורך תוגש תביעה לבית המשפט כנגד חברת הביטוח באמצעות עורך דין ביטוח.
חברת הביטוח משלמת סכום חלקי בלבדבמקרה כזה נתייעץ עם המומחים שלנו (מהנדס/שמאי) ונבדוק מדוע שולם סכום חלקי בלבד שאינו משקף את גובה הנזק. במידת הצורך נגיש תביעת ביטוח לבית המשפט כנגד חברת הביטוח.

לסיכום, פערי הידע בין חברת הביטוח לבין המבוטחים הינם משמעותיים ולכן, במקרה ביטוח חשוב לשכור מומחים מתאימים לרבות עורך דין, בעל ניסיון מוכח בתחום נזקי צנרת מים ורטיבות. מומחים אלו, לרבות עורך הדין יאזנו את הפערים בידע ובניסיון מול חברת הביטוח ומכאן, חשיבותם הרבה להצלחת תיק ביטוח. בכל מקרה של נזק לרכוש כתוצאה מנזקי מים צנרת ורטיבות פנו למשרדי לייעוץ משפטי.

 

ייצוג מבוטחים למול חברות הביטוח בכל הקשור לתביעות נזקי צנרת ומים. ניסיון ניסיון ועוד הפעם ניסיון משפטי, בתביעות ביטוח נזקי צנרת מול חברות הביטוח, מה המשמעות ?

אחד הפרמטרים המשמעותיים ביותר בהצלחת תביעת ביטוח נזקי צנרת מול חברת הביטוח הוא ניסיונו של עורך הדין, בתביעות ביטוח מסוג נזקי צנרת. לניסיון עורך הדין יש משמעות רבה מאוד!  הגשתי תביעות רבות בעולם נזקי המים לדירות ועסקים ועל מנת להצליח בתביעות אלו נדרש המון ידע בביטוח וכן, ידע ספציפי בעולמות הפוליסות  הספציפיות לנזקי מים. לא פעם תביעות ביטוח מסוג נזקי מים נדחות על ידי חברות הביטוח או משולמות חלקית. בנסיבות אלו, נדרש עורך דין נזקי מים, בעל ניסיון המבין את משמעות דחיית התביעה ובמקרה של תשלום חלקי, יידע להפעיל בעלי מקצוע מטעם המבוטח להערכת גובה הנזקים.

פעמים רבות פנו למשרדי לקוחות שסברו כי התיק שלהם מסובך ומרוכב, ויהיה קושי רב לקבל תגמולי ביטוח מחברת הביטוח. בעזרת ניסיוני, הרב בתביעות ביטוח ונזקי מים הצלחנו, לקבל תשלום מחברת הביטוח לאחר הגשת תביעת ביטוח נזקי מים.

לדעתי,  חשוב מאוד מיד לאחר קרות מקרה ביטוח במיוחד בנזקי מים כבדים לדירה או לעסק לפנות לעורך דין נזקי צנרת, בעל ניסיון מוכח! אשר יכול להציג בפניכם הלקוחות את הצלחותיו הקודמות בתחום תביעות ביטוח נזיק מים וצנרת. הצגת הניסיון של עורך הדין, במקרים מהעבר והוכחת ניסיונו והרזומה בתביעות מסוג נזקי מים תוכיח לכם את רצינותו של עורך הדין בתחום. חשוב לבדוק כמה שנים עוסק עורך הדין בתביעות נזקי מים ובמידת הצורך, לבקש מעורך הדין טלפונים של לקוחות קודמים אשר טופלו על ידי עורך הדין במקרים דומים.

אני חושב שקבלת המלצות על עורך הדין, מלקוחות שעברו נזקי מים לדירה או לעסק וטופלו על ידי עורך הדין, הינו דבר חשוב מאוד המעיד על רצינות עורך הדין. ללקוח/ה יש זכות בחירה לבחור  עורך דין. המלצתי, היא לבחון את ניסיון העבר של לקוחות המשרד ולקבל החלטות לאחר בחינה מדוקדקת, לטובות הצלחת התיק!

שאלות תשובות בנושא נזקי צנרת ומים

עו"ד נזקי מים בעל ידע בהיבטים המשפטיים של נושאים הקשורים לאינסטלציה. ההיכרות המעמיקה וההבנה הרחבה בסעיפי החוק הקשורים בנזקי צנרת מאפשרת לעו"ד נזקי צנרת ללוות את הלקוח לאורך התהליך, לקבוע בכל שלב על מי חלה האחריות בנוגע לנזקים שנגרמו ולהביא להשגת פיצויים בהתאם לתנאי הפוליסה עליהם חתמה חברת הביטוח.

מניסיון רב, מתיקים רבים, של עורך דין אלעד רייך, פתרון הגישור מול חברת הביטוח הינו פתרון טוב במקרה של נזק מים לדירת מגרים, לגישור יש יתרונות מובהקים בסיום מהיר של תיק נזקי רכוש לדירת מגורים כתוצאה מנזק מים. הליך גישור הינו  הליך יעיל כאשר הצדדים למחלוקת יושבים מול מגשר ניטרלי שבסיום ההליך יתקבל פתרון בהסכמה עבור שני הצדדים למחלוקת. בהליך הגישור אין חובת הסכמה של אחד הצדדים אולם, המגשר מקשיב לצדדים ומציע פתרונות אשר יכולים לפשר בין הצדדים למחלוקת ולהביא לפתרון מהיר ואיכותי.

ישנם מספר סימנים שיכולים לרמוז על נזקי צנרת בנכס:

 • חשבון מים מנופח יכול להיות אחת מהסימנים לכך שישנם בעיות בצנרת הנכס.
 • התקלפות צבע או טיח מהקירות עשויה להיות אזהרה על נזקים של רטיבות או נזקי מים.
 • שינוי במרקם הקירות, כגון רכות או רטיבות מיותרת, יכול להיות רמז לבעיה בצנרת.
 • ריח של עובש יכול להתפשט במקרים של נזקי מים מושכרים.
 • כתמי רטיבות בקירות הם סימן ודאי לבעיה בצנרת או נזקי מים.
 • היקוות שלוליות במקומות שונים בדירה יכולות להפנות על חשיפה למים ולנזקים בצנרת

אי טיפול בנזקי צנרת עשוי לגרום להשלכות רבות ולהפקיע בנכס בצורה הבאה:

 • נזק רטיבות וקורוזיה בחומרי בנייה ובמבנים שונים.
 • התקלפות, נזק והשחזה של צבעים וטיח בקירות.
 • השפעה שלילית על איכות האוויר והבריאות הכללית של תושבי הנכס.
 • נזק לרכוש, דברים אישיים, וחפצים בדירה.
 • אי נוחות ובעיות מגורים לדיירים בעקבות רטיבות וריחות לא נעימים.
 • סיכון למקרי בריאות והשפעה על האיכות הכלכלית בשל צורך בתיקון יקר ותיקול עבור נזקי צנרת לא מטופלים.

כדי להתמודד עם חברות ביטוח שמסרבות לפצל נזקים מנזקי מים, ניתן לבצע את השלבים הבאים:

 • בדיקת ביטוח: בדוק את תקנות הביטוח שלך וודא שהנזקים שהתרחשו מכוסים.
 • הודעה לחברת הביטוח: הודע לחברת הביטוח על התרחשות הנזק וספק את כל המסמכים והתיעוד הנדרש.
 • ייעוץ משפטי: במקרים של מסרבות ביטוח, ייעוץ משפטי עשוי להיות נדרש להגיע לפשרה או החלטה בבית המשפט.
 • הופעה בבית המשפט: אם נדרש, הופעה בבית המשפט תסייע להציע את הראיות והוכחות הנדרשות לקביעת האחריות.
תוכן עניינים

באותו נושא:

עורך דין נזקי רטיבות
תביעה בגין נזקי רטיבות
ביטוח נזקי מים
חותם אמינות אלעד רייך
עו"ד אלעד רייך

עו"ד אלעד רייך

אלעד רייך ושות' משרד עורכי דין, עוסק בנזיקין ביטוח ונזקי גוף, מתוך שליחות ובמטרה לממש את מלוא הזכויות של לקוחות המשרד

אודות
לקבלת ייעוץ ראשוני
03-5180099
כתבו עלינו

לקבלת ייעוץ השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם: