חותם אמינות אלעד רייך

כתב הגנה בנזיקין ונזקי פח לרכב

מאת אלעד רייך עורך דין:

הגישו נגדי תביעת נזיקין מה עושים,

במידה והוגשה נגדכם תביעת נזיקין מכל סיבה, ללא צל של ספק מדבר ברגע שאינו קל ונדרש להתמודד אתו ולא לדחות את הרגע. חשוב לדעת, כי נדרש לפנות לעורך דין כתב הגנה, בהקדם מאחר ונדרש לכתוב כתב הגנה בזמנים מוגדרים בהתאם לסוג התביעה. במידה ותחרוג ממסגרת הזמנים לתובע  תהיה האפשרות לקחת פסק דין בהיעדר כתב הגנה.

 

האם נדרש ממני להגיש כתב הגנה גם עם הטענות שבכתב התביעה אינם מוצדקות,

התשובה לכך היא כן. כתב ההגנה הוא ההזדמנות של הנתבע לשטוח בפני בית המשפט את טענות ההגנה ולהסביר לבית המשפט מדוע עילת התביעה והסכומים הנתבעים מופרזים ואינם משקפים את הנזק בפועל. מדובר בזכות המגיע לנתבע ונדרש להפיק מכתב ההגנה את המיטב לרבות טיעונים מנומקים מדוע יש לדחות את התביעה.

 

כתב הגנה בנזקין ובפרט בנזקי רכוש לרכב,

כתב הגנה הוא מסמך משפטי בו הנתבע מעלה את טיעוניו בנוגע לתביעה שהוגשה כנגדו על הנתבע להציג את הגנתו בטיעונים משפטיים ולהתייחס לכל סעיף בכתב התביעה. רצוי לפרט ולהעלות טיעונים אשר ישכנעו את בית המשפט כי דין התביעה להידחות. רבות הפעמים כי מוגשות תביעות בנזקי רכוש לרכב כנגד אדם פרטי ללא ביטוח צד ג', במקרים אלו נידרש להעלות את הגרסה לתאונה בכתב ההגנה לרבות תמונות בצבע וכל ראיה המצביעה על העדר אחריות לגרימת התאונה.

 

כתב הגנה נזקי פח לרכב והגשת הודעת צד ג' כנגד החברה המבטחת,

במידה והוגשה נגדך תביעה ולאחר הפניה לחברת הביטוח המבטחת בביטוח רכוש במידה זו הסירה כיסוי ביטוחי מכל סיבה יש לפעול בהקדם האפשרי ולהגיש כתב הגנה ולהתייחס לטענות אותם העלה התובע. ניתן לבדוק באמצעות משרדי, האם דחיית התביעה מצד חברת הביטוח מוצדקת. חשוב לדעת, כי עורך דין נזקי רכוש לרכב ממשרדנו, יפעל להבנת מקרה הביטוח ובמידת הצורך יגיש הודעת צד ג' כנגד החברה המבטחת.

 

מה חשוב לצרף לכתב ההגנה נזקי פח לרכב,

  1. טופס הודעה הכולל גרסה מפורטת להתרחשות התאונה.
  2. תמונות של מקום התאונה.
  3. תמונת של הרכבים המעורבים בזמן אמת ומיד לאחר התאונה ככל ויש.
  4. חו"ד שמאית נגדית לעניין נזקי רכב התובע.

 

חו"ד שמאית נגדית בתביעת נזקי רכוש לרכב מה משמעותה ואיך יכולה לעזור לנתבע,

יחד עם כתב התביעה מגיש התובע חו"ד שמאית להוכחת הנזק שנגרם לרכבו בתאונה, תפקיד השמאי לקבוע את גובה הנזק וירידת הערך לרכב נשוא התביעה. במסגרת כתב ההגנה יכול לצרף הנתבע חו"ד שמאית נגדית מטעמו ולסתור את טענות שמאי התובע לעניין גבוה הנזק וירידת הערך לרכב התובע. על התובע, לבקש מבעל הרכב הניזוק מיד לאחר התאונה אפשרות לבדוק את רכבו באמצעות שמאי מטעמו עוד בטרם יתוקן הרכב. חו"ד נגדית זו תצורף לכתב ההגנה.

 

האם הדרישה לבדיקת הרכב ע"י שמאי מטעם הנתבע צריכה להיות מתועדת,

 

כן, הדרישה צריכה להיות מתועדת וזאת על מנת להוכיח בבוא העת בבית המשפט כי הנתבע ביקש מהתובע לבדוק את הרכב שלטענתו ניזוק  בתאונה באמצעות שמאי מטעמו והתובע לא אפשר לבצע בדיקה כזו וכל זאת, על מנת להראות לבית המשפט כי הייתה דרישה לבצע בדיקה שמאית נגדית לרכב התובע, שלא הגיע למימוש לאור אי רצון התובע לאפשר בדיקה שמאית נגדית לעניין גובה הנזק וירידת הערך שנגרמו בתאונה.

 

טופס הודעה האם נדרש לצרפו לכתב ההגנה בנזקי רכוש לרכב,

 

כן טופס הודעה הינו בעל משמעות רבה בטופס זה יכתוב הנתבע את גרסתו לאופן התרחשות התאונה, טופס זה נערך בסמוך לקרות תאונה ומפרט את נסיבותיה, חשוב לפרט בצורה מדויקת את אופן התרחשות התאונה יש להסביר כנתבע מה היה המהלך אותו ביצע התובע שגרם לקרות התאונה רצוי אף לצרף תרשים של התרחשות התאונה.

עוד תביעת ביטוח אחריות מקצועית

תביעת ביטוח אחריות מקצועית

תביעת ביטוח אחריות מקצועית באה להגן על אנשי המקצועות החופשיים מפני תביעות וחשיפה לתשלומים גבוהים. חברות הביטוח המעניקות את הפוליסות הללו ויודעות לשווק אותן בצורה

קראו עוד
עו"ד אלעד רייך
עו"ד אלעד רייך

עורך דין אלעד רייך ושות' , עוסק בתביעות נזיקין ביטוח ותאונות דרכים, מתוך שליחות ובמטרה לממש את מלוא הזכויות של לקוחות המשרד.אם ברצונך למקסם את פיצוי נזיקין המגיעים לך, עו"ד מטעם המשרד ישמח לעמוד לרשותך! נציגינו ממתינים לפנייתך כעת.

טלפון: 03-5180099

חותם אמינות אלעד רייך
עו"ד אלעד רייך

עו"ד אלעד רייך

אלעד רייך ושות' משרד עורכי דין, עוסק בנזיקין ביטוח ונזקי גוף, מתוך שליחות ובמטרה לממש את מלוא הזכויות של לקוחות המשרד

אודות

לקבלת ייעוץ ראשוני

תחומי התמחות

כתבו עלינו

צרו איתי קשר גם דרך

עורך דין נזיקין - אלעד רייך

ייעוץ וייצוג תביעת נזיקין וביטוח...

 משרד עורך דין מהמובילים בייצוג תביעות נזיקין, תביעות ביטוח, נזקי רכוש, תאונות עבודה...

השאירו פרטים ונחזור בהקדם