משרד עו"ד אלעד רייך ושות'

עורך דין תעבורה– עורך דין שיטת הניקוד

נהיגה בשכרות

מהירות מופרזת

עורך דין מרב"ד

נהיגה בזמן פסילה

מאת: עו"ד תעבורה  אלעד רייך

עורך דין תעבורה ושיטת הניקוד :

עברתם עבירת תנועה וקיבלתם קנס ונקודות, מה המשמעות של הנקודות הללו? שיטת הניקוד בעבירות תנועה הגיעה היישר ממדינות אירופה המתקדמות והפכה להיות חלק עיקרי בעונשים הקבועים בחוקי התעבורה בישראל. למה מוסיפים נקודות לקנס? לשיטת הנקודות יש כמה מטרות עיקריות והן רלוונטיות עבורכם לא פחות  מהקנס שקיבלתם.

בואו נסתכל על ההבדלים בין מטרות הקנס שקיבלתם למטרות של הוספת הנקודות:

קנס – הרתעה.

נקודות – הרתעה, אמצעי תיקון למורשעים, מעקב אחר מורשעים תכופים.

מאחורי קביעת הטלת הנקודות יש תפיסת עולם האומרת כי נהג העובר על חוקי תעבורה המסכנים חיי אדם (אין ניקוד בעבירות חנייה) יש לעקוב אחריו ולוודא כי הוא לא חוזר עליהן שוב. חשוב לדעת כי לא בכל עבירת תנועה מקבלים נקודות, ואם כן קיבלתם נקודות לאחר שנתפסתם בעבירת תנועה, כדאי לכם לפנות לעורך דין. בעת הפנייה לעורך דין שיטת הניקוד היא הבסיס העיקרי לכל הטיפול בעבירה שלכם.

למה חשוב לדעת מה המטרות של הנקודות שנוספו לכם לאחר העבירה?

המטרות של שיטת הניקוד בתעבורה קשורות ישירות לעונשים העתידיים של בעל הקנס. העונשים נעים בין קורס לנהיגה נכונה הכולל מבחן מעבר ועד שלילת רישיון ל-90 יום הכולל חזרה על מבחן התיאוריה. הקורסים ומבחן התיאוריה הנוסף נחשבים לאמצעי התיקון העיקריים למורשעים. אמצעי התיקון מהווים את חוד החנית של הלימוד לנהיגה נכונה ולשינוי תרבות הנהיגה של נהגים בישראל.

מה המשמעות של צבירת הנקודות?

מכסת הניקוד היא 12 נקודות, ובמידה ועברתם את מכסת הנקודות אתם תחוייבו לעבור קורס בסיסי לריענון נהיגה שאורכו הוא 12 שעות לימוד. אם הגעתם ל-24 נקודות ומעלה תצטרכו לגשת לקורס מתקדם. שימו לב שלא מספיק להגיע לקורס בצורה פיזית, אלא יש לשבת ולהקשיב לחומר ולהפנים אותו, מאחר ובסוף הקורס תצטרכו לעבור מבחן שבלעדיו לא תוכלו לקבל את רשיונכם בחזרה. מעל 36 נקודות ישלל לכם הרישיון ל-90 ימים שבסופם תצטרכו לעבור שוב את מבחן התיאוריה המפורסם.

פנו אלינו לקבלת יעוץ ראשוני:

כמה זמן משארות הנקודות ?

כמה זמן נשארות הנקודות?

הנקודות שצברתם נשארות עד לשנתיים מיום שביצעתם את העבירה, אך אם תצברו 22 נקודות או מעבר לכך במהלך אותה שנה, תישארו עם הנקודות למשך 4 שנים שלמות! ראו הוזהרתם. לנוחות שלכם, משנת 2008 משרד התחבורה מאפשר לראות כמה נקודות צברתם דרך האתר של המשרד הממשלתי.

עשינו לכם סדר לגבי צבירת הנקודות בתוך טבלה אחת –

נקודות שצברתם

אמצעי התיקון

חשוב לדעת!

מחיקת נקודות

12-22

קורס נהיגה מונעת

חובה לעשות את הקורס תוך 6 חודשים אחרת יתכן והרישיון לא יחודש

רק לאחר מעבר של מבחן הנערך בסוף הקורס

23-35

קורס נהיגה מתקדם

חובה לעשות את הקורס תוך 6 חודשים אחרת יתכן והרישיון לא יחודש

הנקודות יהיו בתוקף למשך 4 שנים

36 ומעלה

מבחן תאוריה

3 חודשים פסילה מיידית

הנקודות יהיו בתוקף למשך 4 שנים

מעל 72 או 36 פעמיים תוך 6 שנים

בדיקה במרב"ד, מבחן תיאוריה ומבחן מעשי (טסט)

9 חודשים פסילה מיידית

הנקודות יהיו בתוקף למשך 4 שנים

מחיקת הנקודת שקיבלתם?

מחיקת הנקודות שקיבלתם, האם היא אפשרית?

אם ביצעתם עבירת תנועה בעקבותיה קיבלתם קנס ונקודות, אתם יכולים לפנות למשרד הרישוי ולהגיש בקשה לביטול הקנס ולביטול הנקודות שקיבלתם. נכשלתם במשימה? עכשיו הגיע הזמן לפנות לעורך דין. בעת הפנייה שלכם לעורך דין שיטת הניקוד כפי שהוסבר במאמר זה תנחה אתכם ואת עורך הדין בעת הבקשה למחיקת העונשים שנקבעו לכם.

פנייה לעורך דין שיטת הניקוד המתמחה בתחום התעבורה

חשוב לפנות לעורך דין המתמחה בתחום התעבורה המכיר את שיטת הניקוד לפרטיה ואת הדרישות שיש להציג בכדי להפחית את העונש ואף לבטלו.

איך עורך דין שיטת הניקוד יכול לעזור ?

איך עורך דין תעבורה ושיטת הניקוד יכול לעזור לי בביטול אמצעי תיקון?

אם החלטתם לפנות לעורך דין תעבורה ושיטת הניקוד, אתם יכולים להיות בטוחים כי ינתן מענה לבעיה שלכם בהקדם האפשרי. הפנייה לביטול הנקודות היא חשובה וקריטית להמשך היכולת שלכם לנהוג על הכביש עם רישיון בתוקף. יש לשים לב כי אמצעי התיקון שציינו מהווים גם הם נטל כלכלי לא מבוטל ולכן כדאי להפחית או לבטל את הנקודות כמה שיותר מהר.

צברתם 36 נקודות והפנו אתכם לועדת חריגים ופסלו לכם את הרישיון ל-3 חודשים, מה תעשו עכשיו?

אם עד עכשיו נמנעתם מלהיות אקטיביים וחיכיתם שהפתרון יבוא מעצמו, הגיע הרגע להתעורר ולפנות למומחה  בשיטת הניקוד עורך דין לענייני תעבורה. משרד עורך הדין אלעד רייך מתמחה בתחום התעבורה ומספק פתרונות יעילים ומקצועיים לנהגים אשר צברו ניקוד גבוה ומעוניינים להיפטר מהעונשים שקיבלו לאחר העבירות התנועה שביצעו.

תעבורה? רק עם המומחים!

משרד עורכי דין תעבורה ושיטת הניקוד אלעד רייך

צרו קשר כבר עכשיו עם משרד עורך הדין אלעד רייך וקבעו פגישה בהקדם לפתרון בעיית הניקוד שעומדת בפניכם. צוות המשרד ילווה אתכם באופן אישי בכדי שתוכלו לחזור לנהוג בשקט וברוגע על הכביש.

עורך דין נזיקין - אלעד רייך

ייעוץ וייצוג תביעת נזיקין וביטוח...

 משרד עורך דין מהמובילים בייצוג תביעות נזיקין, תביעות ביטוח, נזקי רכוש, תאונות עבודה...

השאירו פרטים ונחזור בהקדם