משרד עו"ד אלעד רייך ושות'

עורך דין תעבורה

נהיגה בשכרות

מהירות מופרזת

עורך דין מרב"ד

מאת:  אלעד רייך

מחפשים עורך דין תעבורה

כדאי לכם להכיר את כל השירותים המקצועיים שעורך דין תעבורה מקצועי יכול לתת לכם!

הפניה לעורך דין תעבורה מגיעה בדרך כלל בשלב בו נהג רכב זקוק לאיש מקצוע על מנת שיוכל להפחית מהעונש שקיבל עקב עבירת תנועה. עורך דין תעבורה עוסק במגוון גדול של תיקים ומייצג נהגים בדיונים בבתי המשפט לתעבורה.

איך עורך דין תעבורה יכול לעזור לי?

עורך דין לענייני תעבורה יכול לעזור לנהגים בדרכים הבאות:

← ייצוג הנהג בבית המשפט

← הכנת לפני הדיון בבית המשפט

← הפחתה של העונש או זיכוי מלא במהלך המשפט

הנושאים העיקריים בהם ניתן לפנות לעורך דין תעבורה הם:

נהיגה בשכרות – חשוב לדעת!

אם נתפסתם בעת נהיגה בשכרות, עורך דין יכול לעזור לכוון אתכם לצעדים הבאים על מנת שהעונש שתקבלו יהיה מופחת או אף תקבלו זיכוי מלא במקרים מסויימים. הפגיעה הקשה ביותר בנהג לאחר שנתפס נוהג בשכרות היא פסילת רישיון הנהיגה שלו. למגבלה הזו ישנן השלכות כלכליות לנהגים רבים ופגיעה בשגרת היום יום שלהם.

נהג הנתפס בעת נהיגה בשכרות עונשו המינימלי הוא שנתיים שלילת רישיון. עורך דין במקרה זה הוא נחוץ וחיוני על מנת שהנהג יוכל לחזור לנהיגה על הכביש כמה שיותר מהר. מלבד טיפול בשלילת רישיון, עורך דין יכול לעזור לנהג להפחית מעונש 10 הנקודות אשר נוספו לו כחלק מהעונש המינימלי של נהיגה בשכרות. נקודות אלה יכולות להוסיף עונשים עתידיים לנהג כפי שתוכלו לראות בהמשך הכתבה.

נהיגה בשכרות עורך דין תעבורה

מהירות מופרזת 

אם נתפסתם בנהיגה במהירות מופרזת, כדאי שתדעו שהעונשים הקבועים בחוק לגבי מהירות מופרזת מתייחסים לסוג הכביש בו נסעתם – כביש עירוני, כביש בין-עירוני וכביש מהיר. לאחר שקיבלתם את הדו"ח מהשוטר אתם צריכים להעביר את הדו"ח ל – עורך דין מהירות מופרזת. מהירות מופרזת נחשבת לאחת העבירות המשפיעות ביותר מבחינת הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים על תאונות קטלניות בכבישים. את העונשים הקבועים בחוק לנהיגה במהירות מופרזת תוכלו לראות כאן.

מהירות מופרזת עורך דין תעבורה

נהיגה בזמן פסילה

אם זו העבירה עליה נתפסתם, כדאי שתכירו את העונשים הצפויים לכם על-פי החוק. עורך דין לדיני תעבורה יעבור על התיק שלכם ויכין אתכם לדיון בבית המשפט בצורה הטובה והמקצועית ביותר. חשוב לדעת שאתם לא לבד במקרה שנתפסתם בנהיגה בפסילה, עורך דין לדיני תעבורה ילווה אתכם מתחילת המשפט ובשלב הערעור אם יהיה צורך בכך.

פסילת רישיון נהיגה משרד הבריאות

קיבלתם זימון למרב"ד (המכון הרפואי לבטיחות בדרכים)? על מנת שלא תגיעו למצב של פסילת רישיון נהיגה, כדאי שתפנו כבר עכשיו לעורך דין לתעבורה מקצועי שיכין אתכם לבדיקות שהמכון הרפואי לבטיחות בדרכים ידרוש מכם לעשות ביום ההגעה למכון.

המרב"ד ממליץ במקרים רבים על פסילת הרישיון, והבירוקרטיה בשלבים לאחר מכן יכולים להשאיר אתכם ללא רישיון לזמן ארוך נוסף. לכן, הפניה לעו"ד תעבורה היא קריטית במקרה זה, וחשוב לפנות לעורך הדין כמה שיותר מהר בכדי שיהיה מספיק זמן להכין אתכם ליום הבדיקה אצל המכון הרפואי לבטיחות בדרכים.

קיבלתם דו"ח תנועה משוטר? כך תפעלו

לאחר שקיבלתם את דו"ח התנועה מהשוטר, חשוב לשבת ולקרוא את הדו"ח. כעס על השוטר או על עצמכם לא יעזור במקרה זה. אם קיבלתם קנס, אתם יכולים לשלם את הקנס תוך 90 יום מהרגע שקיבלתם את הדו"ח. האופציה השנייה היא להגיש בקשה להישפט על מנת לערער על הדו"ח. אופציה שלישית היא להגיש בקשה לביטול הודעת הקנס תוך 30 יום מהוצאת הדו"ח. קיבלתם תשובה שלילית? זה הרגע לפנות לעורך דין מומחה בנושא תעבורה.

מלבד הקנס יתכן וגם תקבלו נקודות. הנקודות הללו יכולות להזיק לכם באופן מיידי או בטווח הארוך. לכן, כדאי להעביר את הדו"ח לעורך דין מנוסה ולהבין ביחד איתו באילו דרכים אפשר לערער על החלטת השוטר בכדי להפחית את העונש או לבטלו לאלתר. דו"חות של שוטרים על עבירות תנועה יכולים לכלול עונשים חמורים יותר כמו שלילת הרישיון במקום.

במקרה וקיבלתם דו"ח המורה על שלילת רשיונכם, תדעו שזה לא סוף פסוק. בפגישה עם עורך דין בנוגע למקרה שלכם, תקבלו הכוונה איך להתמודד מול בית המשפט לתעבורה בכדי לנקות את עצמכם מהעונש הכבד שקיבלתם.

איך מתמודדים עם שיטת הניקוד?

מלבד שלילת הרישיון, הניקוד שנוסף לנהג הוא משמעותי ביותר. עורך דין תעבורה יכול לעזור גם במקרה זה. איך עונשי הניקוד משפיעים עלי? עונשי הניקוד יכולים להביא לכך שהנהג יהיה מחוייב לעבור קורסים לנהיגה מונעת, להיבחן במבחן התיאוריה שוב ואף לעבור את מבחן הטסט פעם נוספת. מעבר לכך, הנקודות יכולות להביא לאי חידוש רישיון הנהיגה של הנהג ולשלילת רשיונו לתקופה מוגדרת, כפי שניתן לראות בדף הבא – שיטת הניקוד.

מחיקת נקודות

האם ניתן לאפס את הנקודות שקיבלתי? התשובה היא בהחלט כן. במידה והנהג לא צבר למעלה מ-22 נקודות במהלך שנתיים רצופות, הנקודות שקיבל עם דו"חות המשטרה, ימחקו ויתאפסו. נהגים אשר עברו את רף 22 הנקודות בדו"חות המשטרה, ימחקו לו הנקודות רק לאחר 4 שנים. אתם יכולים להגיש בעצמכם בקשה למשרד הרישוי למחיקת הנקודות, אך אם לא הצלחתם, מומלץ שתפנו באופן מהיר למשרד עורכי דין תעבורה.

מה אני עושה במקרה של תאונת דרכים?

במקרים בהם נהגים מעורבים בתאונת דרכים חשוב להכיר את דרך העבודה המומלצת לנהג. הנהג צריך לשמור את כל החומר שאסף על התאונה על מנת שעורך דין יוכל להגן עליו בדיונים בבית המשפט. לאחר התאונה, דבר ראשון שיש לעשות הוא להגדיר באיזו תאונה מדובר. יש 2 סוגים של תאונות הנוגעים לעבירות בהם הנהג יכול להיות מואשם:

 ← תאונות דרכים עם נזק לרכוש בלבד

תאונות דרכים עם נפגעים בגוף

כאמור, חשוב לשמור על כל חומר הראיות של התאונה כגון תמונות, וידאו ועדויות של נהגים אחרים. את כל החומר שאספתם יש להעביר למשרד עורך דין תעבורה על מנת שיוכלו להכין את כתב ההגנה שלכם אשר יוצג בבוא העת בבית המשפט. כל חומר שנאסף יכול להיות משמעותי לדיונים בבית המשפט.

תאונות דרכים עם נזק לרכוש או תאונות דרכים עם נפגעים בגוף יכולים להביא לכך שייצא נגדכם כתב תביעה. שימו לב שכתב תביעה שיוצא נגדכם הוא שלב מאוד חמור בתהליך של תביעה ומאותו רגע יהיה לכם, ברוב המקרים, 30 יום לענות על כתב התביעה בכתב הגנה.

 


ערוך דין תעבורה במקרה שבו מדובר בנהג צעיר או חדש

עברתם על אחת מהעבירות הנ"ל כשאתם מחזיקים ברישיון נהג צעיר או נהג חדש? כדאי שתדעו כי ההנחיות לגבי העונשים לנהג צעיר ונהג חדש הן שונות לעומת נהגים אחרים, ולכן חשוב לפנות לעורכי דין תעבורה מובילים עם ניסיון בתיקים של נהגים חדשים ונהגים צעירים על מנת שתוכלו להפחית מעונשכם ואף לקבל זיכוי מהעונש. 

משרד עורך דין לתעבורה – אלעד רייך

עורך הדין אלעד רייך נחשב לאחד מעורכי הדין המובילים בישראל בתחום התעבורה. משרד עורך הדין של אלעד רייך ממוקם באחד האזורים המרכזיים ביותר בארץ בעיר ראשון לציון, וכולל גישה נוחה להגעה מכל הצירים הראשיים של אזור המרכז והשפלה. אם תפסו אתכם בעבירת תנועה אשר יכולה לפגוע בכם כלכלית או לפגוע בשיגרה היומית שלכם על-ידי שלילת רשיונכם, קבעו פגישה ראשונית על מנת שתוכלו להכיר את כל אופציות ההגנה הרלוונטיות למקרה שלכם.

ברגע שהחלטתם לפנות למשרד עורך הדין אלעד רייך, תדעו שפניתם לטובים ביותר בתחום.