משרד עו"ד אלעד רייך ושות'

עורך דין נהיגה בשכרות

מאת: עורך דין נהיגה בשכרות אלעד רייך

עבירת נהיגה בשכרות היא עבירה חמורה וקשה והעובר אותה צפוי לעונש מינימלי של שנתיים פסילה. המחוקק קבע עונש חמור על מנת להרתיע נהגים לנהוג תחת השפעת אלכוהול. בשנים האחרונות ישנו גידול במספר התאונות הנובעות מצריכת אלכוהול בזמן נהיגה. משטרת ישראל מגבירה את האכיפה בכל הקשור לעבירת נהיגה בשכרות וכל זאת על מנת להילחם בתופעה. המחוקק קבע רף מינימלי שממנו נהג יחשב כשיכור ועונש של שנתיים פסילה למקרה של נהיגה בשכרות.

 

  • איך להתמודד עם עבירה של נהיגה תחת השפעת אלכוהול?

קודם כל לפני שאתם ניגשים לטפל בעניין,  קחו נשימה עמוקה ותדעו שיש לכם למי לפנות. רוב הבחורים או הבחורות המוצאים את עצמם במצבכם,  פנו לעורך דין נהיגה בשכרות בכדי להגיע לדיון בבית המשפט מוכנים בצורה הטובה ביותר. עורך הדין העוסק בתחום התעבורה מכין אתכם לדיון בבית המשפט עם הטיעונים הטובים ביותר המביאים את הצד שלכם בעניין. עורך דין תעבורה יצלם את חומר החקירה מידי התביעה המשטרתית ויבדוק את הכשלים הראיתיים היכולים לבוא לטובת הנאשם בנהיגה בשיכרות.

  • מה החוק אומר לגבי נהג הנתפס נוהג שיכור?

תקראו טוב – מינימום שנתיים פסילה בתוספת 10 נקודות! במקרה זה הנקודות הללו לא טובות לאף אחד. כשמגיעים ל-36 נקודות, לאחר מספר עבירות, מקבלים שלילת רישיון נוספת. אם אתם מתלבטים לגבי פנייה לעורך דין תעבורה, כדאי מאוד שתשקלו לעשות זאת כמה שיותר מהר.

עורך דין נהיגה בשכרות

איך עורך דין תעבורה יכול לעזור לי?

אם נתפסתם בנהיגה בשכרות, עורך דין המתמחה במקרים של נהיגה בשכרות הוא האיש אשר יעזור לכם בפתרון. במקרים הללו עורך הדין שלכם יפעל ויכוון אתכם למטרות שלכם במשפט. חשוב לפנות לעורך דין תעבורה המכיר את דיני התעבורה. כפי שכבר ציינו, עורך הדין יכין אתכם למשפט בצורה הטובה ביותר בכדי שתיהיה לכם את האפשרות להפחית את העונש או לצאת זכאים במשפט.

כמה יעלה לי עורך דין בעבירה זו?

המחיר לעורך דין תלוי בכל מקרה לגופו ולכן כדאי מאוד לפנות לעורך הדין ולקבל הצעת מחיר משתלמת עבור המקרה שלכם. כדאי שתזכרו – שנתיים פסילה הם המון זמן ולכן עורך דין טוב ומנוסה הוא חשוב לדיון שלכם בבית משפט. המלצה שלנו – אל תגיעו לבד לדיון, אלא רק בליוי עורך דין תעבורה!

אני חושב שהינשוף היה מקולקל, מה עושים?

שאלה מצויינת! מכשיר הינשוף כמו כל מכשיר מכני אחר יכול לספק תוצאה שגויה. בעת פנייה לעורך דין נהיגה בשכרות היא אחד הנושאים הנפוצים ביותר, ואחת הדרכים להימנע מעונש היא להגיש טענה לבית המשפט כי מכשיר הינשוף היה לא תקין בעת הבדיקה או כי לא נערך כיול מתאים למכשיר או כשל במיומנות המפעיל. ועוד.

אני לא מוכן לקבל שלילה לשנתיים, איך אוכל לצאת זכאי?

אל תופתעו, אף אחד לא רוצה לקבל שנתיים פסילה. לכן, אחרי שנתפסתם בנהיגה בשכרות, עורך דין הוא הפתרון הטוב ביותר עבורכם..

עורך דין נהיגה בשכרות

היכן מצוי חומר החקירה בתיק השכרות ?

חומר החקריה בנוגע לתיק השכרות מצוי בידי התביעה המשטרתית עורך דין תעבורה יצלם את כל החומר מהתביעה המשטרתית ויבחן את כל החומר הראייתי בתיק. הענישה של בתי המשפט לתעבורה בכל הקשור לנהיגה בשגרות היר קשה ומחמירה –שנתיים פסילה ובנוסף עונשים הקבועים בחוק. מטרת הייצוג המשפטי היא להפחית ככל הניתן את תקופות הפסילה ואף להביא לזיכוי בתיק בהתאם לנסיבות התיק.

כיצד עורך דין תעבורה יפעל בתיק נהיגה בשכרות ?

מאחר וכפי שצוין הענישה בתיקי שכרות הינה משמעותית עורך דין תעבורה יפעל להפחית את עונש המינימום ולהמיר את סעיף החוק לסעיף מקל יותר – נהיגה תחת השפעת אלכוהול ובכך לצמצם את תקופת הפסילה לפסילה קצרה יותר ובמקים המצדיקים ינהל את התיק בצורה עיניינית ומקצועית למול התביעה.

מהם הכשלים היכולים להופיע במסגרת כתב האישום כנגד נהג בשיכרות,

ישנם המון כשלים היכולים להימצא בכתב האישום אמנה כאן את חלקם: בעיות של כיול מכשיר הינשוף הן מבחינה חצי שנתית והן מבחינה יומית, מיומנות של מפעיל המכשיר, פערים בזמנים, ועוד. עורך דין נהיגה בשכרות ידע להמיר כשלים אלו לעונש מופחת ולסעיף אישום בדרגה מקלה יותר אשר לא מחייב ענישה מינימלית של שנתיים פסילה.

האם סירוב של בדיקת נשיפה יאפשר להרשיע בנהיגה בשכרות ?

סירות לבדיקת שכרות הוא למעשה- שכרות בפועל. במקרה של סירוב לבדיקה יחשב המסרב כי נהג בשכרות. על השוטר המעכב לבדיקת שכרות להסביר לנהג את מהות הסירוב ובמקרה כי השוטר לא הסביר לנהג בצורה פשוטה כי סירוב יחשב לנהיגה בשכרות נושא זה יכול אף להביא אף לזיכוי הנאשם מעבירה של נהיגה בשיכרות.

פנו אלינו לקבלת יעוץ ראשוני:

כמה זמן נשארות הנקודות ?

מהי הכמות הנחשבת לנהיגה בשכרות ?

חמישים מילגרם של אלכוהול במאה מילילטר של דם. כאשר מדובר בבדיקת דם שנעשתה לנהג.

וריכוז האלכוהול באויר נשוף בסך 240 מיקרוגרם אלכוהול בליטר אחד של אוויר נשוף שנעשתה בבדיקת נשיפה. יצוין, כי החוק קובע 240 מיקרוגרם  אך כתבי אישום מוגשים כנגד נהגים שבבדיקת נשיפה נמצאו מעל 290 מיקרוגרם אלכוהול אוויר נשוף בליטר אחד. אלכוהול משפיע על כל אדם בצורה אחרת בהתאם למאפיניים של אותו אדם ואין משמעות להרגשה הסובייקטיבית. החוק מגדיר ריכוז של אלכוהול באוויר נשוף שממנה נחשב האדם כשיכור בפני החוק. מדובר במידה אחידה שאינה תלויה בדבר ובטח לא בהרגשתו של נהג ספציפי לעניין שכרותו.

.

פסילה מנהלית על ידי קצין משטרה בעבירה של נהיגה בשכרות,

במקרה בו נהג נתפס נוהג בשכרות השוטר בשטח יתן לו זימון לשימוע שיערך עד לשלושה ימים מיום בו נתפס הנהג לרבות אישור על לקיחת הרישיון. בכל מקרה אישור זה הינו רישיון נהיגה זמני בלבד ויעשה בו שימוש זמני עד לעריכת השימוע. הפסילה תהיה על ידי קצין בדרגת מפקח ומעלה ומוסדרת בפקודת התעבורה בסעיף 47.

בדיקת מאפיינים מהי ?

השוטר בשטח בודק את השפעת האלכוהול על הנהג באמצעות בדיקת מאפיינים, מדובר במסמך אותו ממלא השוטר וקיימת בו התייחסות למצבו הפיזי של הנהג למשל האופן בו עומד, הליכה על קו ישר, האם נודף ממנו ריח של אלכוהול, הבאת אצבע לאף, האופו בו הנהג מדבר ועוד.

עורך דין נהיגה בשכרות מומחה!

עוד על נהיגה בשכרות ויצירת קשר

 

האם דוח המאפיינים מופיע בתקנות התעבורה ?

דוח המאפיינים אותו עורך השוטר בשטח אינו מופיע כדרישה בחוק.

הסדר טיעון או עסקת טיעון למול זיכוי בבית המשפט ?

תיקים פליליים נגמרים ברובם המכריע בהרשעת הנאשם לכן, הסטטיסטיקה פועלת לרעת הנאשם והסיכוי לזיכוי נמוך למול סיכויי ההרשעה. מאחר ועבירת הנהיגה בשכרות והעונש החמור בצידה (פסילת רישיון של שנתיים) יש לחשב בצורה רצינית ופרקטית את הרצון לנהל תיק הוכחות במלואו עד קבלת גזר דין כאשר העונש במקרה של הרשעה יהיה העונש המלא פסילת רישיון מינימלית של שנתיים. במקים רבים ניתן להעדיף עונש מופחת בהסדר טיעון למול הסיכון של מלואו היקף העונש לפי חוק.

מה עושה התביעה במסגרת הסדר טיעון ?

במסגרת ההסדר ממירה התביעה את סעיף האישום בסעיף מופחת כאשר בסעיף המופחת אין חובת פסילה מינימלית. במקרה בו יש כשלים בתיק המפחיתים את ראיות התביעה בתיק יש לשקול הגעה להסדר טיעון.

אז איך מתחילים ?

פונים למשרד עורך הדין אלעד רייך ושות' המציע שירות מקצועי ואישי לטיפול בעבירה שלכם. ברגע שתפנו לעורך דין נהיגה בשכרות . משרד עורך הדין אלעד רייך ושות' כולל צוות מנוסה ומקצועי שעובד עבורכם. הביטו מעלה! מספר הטלפון מופיע מולכם ואתם מוזמנים להתקשר כבר עכשיו! האופציה השנייה היא להשאיר את הפרטים האישיים באתר ועורך דין מהמשרד הוותיק יחזור אליכם מהר מאוד.