מה הפיצוי שמגיע מתביעת נזיקין?

תביעת נזיקין כשמה כן היא, תביעה שנעשית בגין נזק כלשהו הנגרם לאדם פלוני על ידי אלמוני. הנזק יכול להתפרש במגוון פרשנויות, החל מנזק לרכוש או נזק גופני ולעיתים אף נזק לקניין רוחני בגין פגיעה בשמו הטוב של אדם. בגין כל נזק ניתן לאמוד את סכום וגובה הפיצוי אותו נקבל בשל אובדן הכנסות, רק צריך לפנות לאדם הנכון שידע להדריך אותנו כיאות, מכיוון שעילת הוכחת הנזק היא תמיד על התובע. 

 

באילו מקרים ניתן לתבוע?

 

תקיפה, מטרד, הסגת גבול, רשלנות, כל אלו הם קריטריונים אפשריים לתביעות שבגינם ניתן לתבוע פיצוי תביעת נזיקין. הקריטריונים לגובה הפיצויים נחלקים בין גובה אובדן ההכנסה האפשרי ואחוזי הנכות שנקבעו לתובע, אם נקבעו. נניח שהלכתם לתומכם ברחוב בעיר מסוימת, מה שנקרא שטח ציבורי, לפתע מעדתם ונחבלתם בגופכם, נשאלת השאלה מי יישא באחריות הנזק? אז במקרה שכזה, כמובן שניתן להגיש בקשת פיצוי תביעת נזיקין לעירייה או הרשות המקומית שבתחומי אחריותה קרה המקרה וזאת בשל תחזוקה לקויה של התשתיות. אך לא כאן מסתיימת הסאגה, אלא להיפך, מכיוון שאדם הנחבל ברשות עירייה כלשהי ומעוניין לתבוע אותה על פיצויים, חייב לעשות כמה פעולות. 

 

נפלתם? נחבלתם? זה מה שעליכם לעשות

 

ראשית, אם הנפילה אירעה בקניון, עליכם לדווח לחברה שבבעלותה הקניון, לחילופין אם המקרה קרה ברחוב עליכם לדווח לעירייה. בנוסף, עליכם לשמור ולתעד כל מסמך ודיווח אותו נתתם לגורמי הרפואה ולהשתדל לדבוק באותה גירסה, מכיוון ששינוי בנסיבות האירוע עלול להתפרש כמעשה מרמה או לכל הפחות אי דיוק בפרטים, מה שעלול לפגוע בסיכויים לקבל פיצוי תביעת נזיקין. כמו כן,  אם יש לכם ביטוח תאונות אישיות זה הזמן להפעילו ולדאוג למסור לחברת הביטוח את כל החומר הרפואי בגין התאונה. בנוסף כאשר מדובר במפגע בטיחותי ברחוב, תוכלו לחזור לאותו מקום ואם גיליתם שהעירייה לא טיפלה במפגע, לצלם אותו, זה יועיל לכם עשרת מונים בהמשך ויראה את העירייה כגוף לא אחראי ומרושל. עוד נוסיף,  שימרו על כל תלושי המשכורת שנפגעה לכם בגין אובדן הכנסה, דבר שיועיל בהחלט. 

 

פיצויי ביטוח לאומי

 

בנוסף לפיצויים מחברת הביטוח ומהגוף האחראי על השטח שבו אירעה הפגיעה, גם הביטוח הלאומי נותן פיצויים לנפגעים במקרה של תאונת עבודה. ביטוח לאומי מגדיר תאונה, כאירוע פתאומי שבו אדם נפגע פיזית מגורם חיצוני. לשכירים שביניכם, ביטוח לאומי מעניק פיצוי בגובה 75% מהשכר הממוצע ברבעון שקדם לפגיעה, כל אלו חלים לתקופה של עד 90 יום מיום התאונה. לגבי תלמידי בית ספר וגני ילדים, הם מבוטחים לאורך כל היממה, כלומר לא רק בשעות בית הספר או הגן. הורי התלמידים משלמים ביטוח מסכום שכר הלימוד. חשוב לדעת כי גם לעובד עצמאי אשר נפגע בתאונת עבודה יש זכות לקבלת קצבה או מענק מהביטוח הלאומי וכל זאת בכפוף לגובה הנכות שנגרמה בתאונת העבודה.

למידע נוסף על תביעות נזיקין לחצו כאן!

הקשר בין שעון נוכחות לתאונת עבודה

תאונת עבודה מוגדרת כתאונה שהתרחשה במהלך העבודה, בדרך לעבודה או בדרך חזרה מהעבודה. למעשה, תאונות כאלה מוגדרות כאירועים בלתי צפויים שיכולים להביא לפגיעה פיזית או

קראו עוד
תביעת ביטוח חובה

תביעת ביטוח חובה מהי?

כיום בישראל ישנה חובת ביטוח על כלל הנהגים בכביש שנוסעים ברכב מנועי, להוציא אופניים חשמליים. פוליסת ביטוח החובה הינה הכרחית עד מאד ואי ביצועה משולה

קראו עוד
עורך דין נזיקין - אלעד רייך

ייעוץ וייצוג תביעת נזיקין וביטוח...

 משרד עורך דין מהמובילים בייצוג תביעות נזיקין, תביעות ביטוח, נזקי רכוש, תאונות עבודה...

השאירו פרטים ונחזור בהקדם