תביעת תאונת דרכים מה עושים?

תאונות דרכים הן דבר נורא ואיום, שלצערנו מתרחש מדי יום בכבישי ישראל בפרט ובכבישי העולם בכלל. תאונות דרכים יכולות להוביל למגוון רחב של פגיעות שונות, כמו פגיעות גוף, נזקים לרכב, נזקים להולכי הרגל, נזקים למגוון כלים שנמצאים בסביבת התאונה ועוד. היות ותאונות דרכים מובילות, לא פעם, לתביעות, כדאי להכיר קצת יותר מקרוב מהי תביעת תאונות דרכים, כדי שאם וכאשר, חס וחלילה, תעמדו במצב כזה – שתדעו בדיוק מה אתם צריכים לעשות.

תביעת תאונות דרכים – שלב אחר שלב

תאונות דרכים הן עניין שמצריך התייחסות כמה שיותר מידית ובהולה, על מנת שכל פרטי התאונה יוכלו להיאסף בצורה מוצלחת, כולל ראיות, הוכחות, עדויות מהשטח ועוד. על מנת להוציא לפועל תביעת תאונות דרכים בצורה כמה שיותר טובה, תצטרכו להקפיד על שלבים קריטיים כמו הגשה של כתב התביעה, הגשת תחשיבי נזקים שיוכלו לקבוע באופן כללי את סדר גודל הפיצוי המגיע לתובע, איסוף של הוכחות, ראיות ושאר עדויות רלוונטיות, ועוד. בסוף ההליך יינתן פסק הדין, שבהתאם לו תוכל להיסגר התביעה.

לא ניגשים לתביעת תאונות דרכים בלי עורך דין מקצועי

עורך דין תאונות דרכים הוא האדם שצריך ללוות אתכם בכל שלב בדרך לתביעה ובמהלכה, משום שיש לו את כל הידע המקצועי הדרוש על מנת לגרום לתביעה להסתיים כשידכם על העליונה, וכשקיבלתם את כל מבוקשכם.

בין אם מדובר על תאונות דרכים בדרך לעבודה ובין אם מדובר על תאונות דרכים שנוצרו בכל סיטואציה אחרת, ברגע שעורך דין תאונות דרכים מעורב בהליך – הכל הופך להיות הרבה יותר פשוט.

תביעת תאונות דרכים, וטיפול רפואי ראשוני:

חשוב מאוד כי כבר בפניה הראשונה לטיפול רפואי בסמוך לתאונת הדרכים לפרט בפני הגורפ הרפואי המטפל את מלוא הפגיעות הגופניות מתאונת הדרכים, יש לתת הסבר לגורם הרפואי מהם האיברים אשר נפגעו בתאונה גם אם מדובר במספר איברים רב ובמקומות שונים בגוף.

תביעת תאונת דרכים ותיעוד זירת התאונה:

ככל וניתן יש לתעד את זירת התאונה מיד לאחר התאונה לרבות מיקום הרכבים המעורבים מיד לאחר התאונה ועוד בטרם הוזזו ניתן לתעד באמצעות תמונות/ סרטון ולקבל שמות של עדים לתאונת הדרכים.

תביעת תאונות דרכים ונזקי רכוש לרכב:

במידה ונגרמו בנוסף לנזקי הגוף גם נזקי רכוש לרכב מומלץ לתעד את זירת התאונה לרבות מיקומי הרכבים ועדים לאופן התרחשות התאונה מבלי שהוזזו הרכבים ככל וניתן, תיעוד באמצעות סרטון או באמצעות תמונות. תיעוד זה יכול ויעזור בהמשך בעת הגשת התביעה, רבים הם המקרים כי מאופן עמידת הרכבים לאחר תאונת הדרכים ניתן יהיה להבין אחריותו של מי מהנהגים לתאונה ומכאן החשיבות הגדול לתיעוד זירת התאונה.

בחירת עורך דין תאונות דרכים

על מנת שתביעת תאונות דרכים תהיה יעילה, פשוטה וקצרה ככל הניתן, חשוב לבחור בעורך דין מנוסה שיודע בדיוק מה הוא עושה. בחירת עורך הדין צריכה להביא בחשבון שיקולים שונים כמו ניסיון, מקצועיות, תיקים מוצלחים, לקוחות מרוצים והמון המלצות. רק באופן הזה תוכלו להבטיח שאתם עושים בחירה מצוינת, ועולים על דרך המלך בתביעה שלכם. בהצלחה ובריאות!

תביעת תאונת דרכים

פנו אלינו לקבלת יעוץ ראשוני: