עורך דין לתביעות ביטוח

משרד עורך דין אלעד רייך ושות'

מהי בעצם תביעת ביטוח?

מבחינה כלכלית מטרת הביטוח היא לספק לרוכש הפוליסה ודאות כלכלית מפני סכנות שעלולות להתרחש. בהסכם בין חברת הביטוח למבוטח, מסכימה למעשה הראשונה לשלם פיצויים לאחרון בקרות המקרה הביטוחי שבגינו שילם המבוטח תשלום חודשי או שנתי, דהינו, פרמיה. גובה הפרמיה נקבע על פי חישובים אקטואריים ובנוסף שקלולם עם ההיסטוריה של המבוטח. תביעת ביטוח משמעותה שהמקרה הביטוחי שבגינו שולמה הפרמיה התרחש וכעת המבוטח דורש את גובה הפיצויים להם הוא זכאי.

עורך דין לתביעות ביטוח

תביעת ביטוח רכוש

תביעת ביטוח רכוש היא למעשה תביעה שאנו נגיש כנגד שני גורמים אפשריים, האחד המזיק עצמו, שנגדו נפעיל תביעת נזיקין, אם זה אדם שפגע לנו ברכוש במזיד או אדם שהתרשל בתפקידו וכפועל יוצא מכך, נגרמה לנו דליקה בדירה או לחילופין שיטפון שהרס לנו את תכולת הדירה. הגורם השני היא כמובן חברת הביטוח, שבמקרה שקיים ביטוח רכוש בדירה או לחילופין סעיף בביטוח הדירה עצמו שמכסה מפני נזקי תכולה, אזי נפעיל את הביטוח. במקרה שגיליתם נזקי רכוש עליכם לפעול כדלקמן: קודם כל לפנות למשטרה או למכבי האש או לרשות הרלוונטית על מנת להביא להפסקה מיידית של הנזק, שנית הבאת שמאי, מהנדס או מומחה שיעריכו את אומדן גובה הנזק, באפשרותכם לבחור מי מטעמה של חברת הביטוח אך ברשותכם גם להביא מישהו מטעמכם שמקובל על חברת הביטוח. לבסוף בעת תיקון הנזק, שימרו על כל התיעודים, מסמכים וקבלות שיעזרו לכם בתביעה שתגישו בעזרתו של עו"ד לתביעות ביטוח על מנת שתקבלו בחזרה כל אגורה שהושקעה בתיקון.

תביעת ביטוח נזקי גוף

מדובר באחת מהתביעות הנפוצות ביותר. במקרה של תאונה שגרמה לנזקי גוף מדובר במגוון רחב של נושאים הנגזרים מכך, למשל אם הפגיעה גרמה לכך שהמבוטח איבד את היכולת לעבוד ולהשתכר באופן עצמאי. נניח שחקני כדורגל, כדורסל או כל ספורט אחר שבהם הם זקוקים לאיבר מסוים ספציפי שפגיעה בו משמעותה הפסד של יכולת השתכרות. הפרמטר הכי חשוב בנזקי גוף וזאת יאמר לכם כל עו"ד לתביעות ביטוח הוא התיעוד, כלומר שמירת מסמכים רפואיים ותמונות שכן פגיעות ופציעות מטבען ברוב המקרים להירפא כך שהנזק יהיה אמורפי. עוד פרט עליו צריך לתת את הדעת הוא חוק ההתיישנות, למעשה התביעה לחברת הביטוח צריכה להיעשות עד 3 שנים מיום קרות המקרה הביטוחי, אחרת המקרה יסולק וחברת הביטוח לא תהיה חייבת להתייחס אליו. במקרה של תביעה לביהמ"ש בעזרתו של עו"ד לתביעות ביטוח כמובן, חוק ההתיישנות הוא 7 שנים.

תביעת ביטוח תאונת דרכים

תאונת דרכים תיחשב לכל מקרה שאירע בשטח הכביש או בסמוך לרכב, דהינו נסיעה ברכב, כניסה לרכב, ירידה מהרכב, חניית הרכב, דחיפה או גרירה של הרכב, התהפכות הרכב ואו מטענו בעת נסיעה, טיפול או תיקון ברכב, כאשר לא מדובר בעבודתו של הנפגע, ועוד מקרים בגינם נפגע המבוטח. ישנם מקרים היוצאים מהכלל של הגדרת האירוע כתאונת דרכים והם כדלקמן: כל פעולה או פגיעה שקרתה ליד הרכב כאשר הוא חונה בעצירה או נפילת מטען בעת פעולת טעינה ופריקה או לחילופין אדם המשליך עצמו בכוונה אל מול רכב נוסע, אלה לא ייחשבו כתאונת דרכים. כמובן שניתן לפנות לעו"ד לתביעות ביטוח בכל מקרה בו אתם לא בטוחים לגבי הגדרתו של המקרה הביטוחי שלכם.

תביעת ביטוח אובדן כושר עבודה

ביטוח אובדן כושר עבודה הוא למעשה ביטוח המעניק כיסוי לאדם שנפגע ואיבד את יכולת ההשתכרות שלו ומטרתו להבטיח למבוטח הכנסה חודשית קבועה כמו זו שהיה מקבל אילולא היה נפגע. כאן חשוב לציין כי אובדן כושר עבודה תקף גם כאשר אדם אינו מסוגל לעסוק במקצוע הסביר התואם את הכשרתו, השכלתו וניסיונו ולאו דווקא בכל מקצוע. לעיתים דווקא המושג הזה העיסוק הסביר הוא הדלת הפתוחה אליה מתפרצות חברות הביטוח כאשר המבוטח מעוניין לממש את הביטוח, הן מציעות למבוטח עיסוקים רבים בטוענה שהוא מסוגל להם אך למעשה הם לא תואמים את השכלתו וניסיונו ולכן אין הם ראויים להילקח בחשבון, על כן חשוב להיעזר בעו"ד לתביעות ביטוח במקרה שכזה. ההתיישנות במקרה של ביטוח כושר עבודה חלה על תקופה של 3 שנים מקרות המקרה אך היא מתחדשת מידי חודש.

למה לפנות למשרד של עו"ד אלעד רייך?


לסיכום בכל מקרה של תביעת ביטוח או אי הסכמה ביניכם לבין חברת הביטוח, ניתן להיעזר בשירות משרדינו, אנו נעמיד לרשותכם עו"ד לתביעות ביטוח מהשורה הראשונה ונעזור לכם לקבל את הפיצויים להם אתם זכאים מחברות הביטוח, עד לשקל האחרון. אנו לא ננוח ולא נשקוט עד אשר אתם, הלקוחות שלנו, תוכלו לשבת לנוח על זרי הדפנה בנחת וליהנות מאיכות חיים כמו זו שהייתה לכם לפני המקרה הביטוחי, כי הצלחתכם היא הצלחתינו.

שאלות תשובות בנושא עורך דין לתביעות ביטוח

כאשר חברת הביטוח מסרבת לשלם, יש לדווח על מקרה הביטוח מיד לאחר התרחשותו, למלא טופס תביעה ולהגיש אותו בצירוף כל המסמכים הנדרשים. במקרה של סירוב, ניתן להגיש תביעה משפטית.

שגיאות נפוצות כוללות אי צירוף מסמכים רלוונטיים, אי דיוקים בתיאור האירוע, ואי שמירה על אחידות המידע. חשוב למלא את הטופס במדויק ולצרף את כל המסמכים הדרושים.

רק הגשת תביעה לבית המשפט עוצרת את מרוץ ההתיישנות. שליחת טופס תביעה לחברת הביטוח לא עוצרת את המרוץ. מומלץ לפעול בהקדם למימוש הזכויות.

 

תקופת ההתיישנות בתביעות ביטוח היא 3 שנים מיום התרחשות מקרה הביטוח. בביטוחים מסוימים כמו אובדן כושר עבודה וסיעוד, ניתן לתבוע זכויות לתקופה רטרואקטיבית של 3 שנים כל עוד מתקיימים תנאי מקרה הביטוח.

 

פנו אלינו לקבלת יעוץ ראשוני:

תוכן עניינים
עו"ד אלעד רייך
עו"ד אלעד רייך

עורך דין אלעד רייך ושות' , עוסק בתביעות נזיקין ביטוח ותאונות דרכים, מתוך שליחות ובמטרה לממש את מלוא הזכויות של לקוחות המשרד.אם ברצונך למקסם את פיצוי נזיקין המגיעים לך, עו"ד מטעם המשרד ישמח לעמוד לרשותך! נציגינו ממתינים לפנייתך כעת.

טלפון: 03-5180099

עורך דין נזיקין
עורך דין תאונות דרכים
עורך דין ביטוח לאומי
עורך דין נזקי רכוש

פנו אלינו לקבלת יעוץ ראשוני: