תביעת נזקי גוף

תביעת נזקי גוף כל מה שחשוב שתדעו בנושא

לצערנו, פגיעות גוף הן עניין יחסית שכיח. לעיתים לא רחוקות אחד מאהובינו או מכרינו נפגע כתוצאה מאירוע כזה. רוב הפעמים באמת מדובר באירוע שנעלם כשהיה והאדם שוכח במהרה את המקרה. לכאורה, זה לטובה. אנחנו מאחלים לך שאתה וכל אהוביך תהיו בריאים ושאם חלילה תיפגעו הפגיעה תעבור בקלות ותישכח. אך חשוב שתדע כי במקרים רבים של פגיעות קיימת אפשרות להגשת תביעת נזקי גוף בעקבותיה יכול האדם לזכות בפיצויים המגיעים לו בגין הפגיעה.
הכנו לך מדריך שיצייד אותך בכל המידע החשוב בנוגע לתביעת נזקי גוף.

תביעת נזקי גוף

מה נחשב לנזק גופני?
נזקי גוף הם כל פגיעה גופנית שנגרמה לאדם כתוצאה מתאונה כלשהי בבית, בעבודה, בבית הספר, ברחוב, בחנות או בכל מקום ציבורי. כמו כן, נזק גופני עלול להגרם גם בשל רשלנות רפואית.
תביעת נזקי גוף אינה עוסקת בנזק שנגרם לרכוש, אלא רק בנזקים שנגרמו לאדם עצמו ולגופו. חשוב לדעת כי נזק גופני כולל גם נזק נפשי שנגרם לאדם כתוצאה מטראומה או חרדות שמלוות אדם כתוצאה מאירוע מסוים שהוא חווה, למשל תאונה.  

את מי תובעים?
בגדול, תביעה כזאת מוגשת כלפי הגורם שאחראי לנזק. כלומר על תאונה שהתרחשה בסופר נגיש תביעת נזקי גוף כלפי הסופר ועל תאונה שהתרחשה ברחוב נגיש תביעת נזיקין כלפי העירייה או הרשות המקומית בתחומה התרחשה התאונה כתוצאה ממפגע לא מטופל בשטח וכך הלאה.

חשוב לציין שהמקרה החריג היחיד הוא תביעת נזקי גוף בגין תאונת דרכים. ברוב המקרים האלו החוק יקבע שהנתבעת תהיה חברת הביטוח של הרכב שהיה מעורב בתאונה.

תחומי התביעה
תביעת נזקי גוף מורכבת מכמה תחומים – הסבל שחווית בעקבות המקרה, ההפסדים שהמקרה גרם לך וההוצאות הכספיות שלך בעקבותיו.
אם נגרם לך סבל כתוצאה מהאירוע- למשל כאב או שבר, אתה רשאי לתבוע את הגוף האחראי ולבקש פיצוי על הסבל שנגרם לך.
גם אם הפסדת כל מיני דברים בעקבות המקרה, אתה רשאי להגיש תביעה ולדרוש פיצוי. למשל הפסד של ימי עבודה בגין תאונה הוא דבר שמאוד מקובל לתבוע עליו פיצויים.
בנוגע להוצאות בעקבות המקרה, גם עליהן תוכל להגיש תביעת נזקי גוף. למשל אם שילמת על טיפול רפואי בגין המקרה, יכול להיות שמגיע לך פיצוי על כסף שהוצאת מכיסך בעקבות טעות או רשלנות שפגעה בך.

חובת ההוכחה
חשוב שתדע שאם אתה תובע, עלייך להוכיח שהאירוע אכן קרה, שהאשם אכן אשם והנזק אכן נגרם לך. לכן חשוב שתנסה להשיג כמה שיותר הוכחות כבר באותו הרגע בו התרחש האירוע. צלם את מקום האירוע, אסוף את פרטיהם של אנשים שהיו עדים לאירוע, תאר את האירועים בצורה מדויקת לצוות הרפואי שתיבדק על ידיו, וזכור לבקש עותקים של כל המסמכים הרפואיים.

עורך דין המתמחה בתביעת נזקי גוף
אין ספק שהתחום של תביעת נזקי גוף הוא תחום גדול ומורכב. אם אתה באמת רוצה להצליח בתביעה ולקבל את מה שמגיע לך, אנחנו ממליצים לשכור את שירותיו של עורך דין שמתמחה בתביעת נזקי גוף.
עורך דין מנוסה ידע בדיוק איזה גוף יש לתבוע במקרה שלך (פעמים רבות מדובר בשאלה מעורפלת ומורכבת), ידע כיצד להציג את המקרה, יבנה אסטרטגיה בתיק שלך וידע לאיזה גובה של פיצוי לחתור.
ליווי עורך דין שבקיא בדינים ובחוקים ומכיר את התחום על בוריו יגדיל מאוד את הסיכויים שלך לקבל את הפיצויים המגיעים לך, ואף יספק לך אפשרות למקסם את הפיצוי ולקבל את גובה הפיצוי המקסימאלי לו אתה עשוי להיות זכאי.

פנו אלינו לקבלת יעוץ ראשוני: