זכויות במקרה של אובדן כושר עבודה

כיצד מגדירים אובדן כושר עבודה

אובדן כושר עבודה הינו מצב הנגרם כתוצאה מתאונה או מחלה cv אדם מאבד באופן מלא או חלקי את היכולת להתפרנס בצורה זהה או חלקית טרם המקרה.

רמות הפגיעה עלולות להיות שונות בחומרתן ועלולות לגרום לרמות שונות של אובדן כושר העבודה.

במקרים מסויימים העובד אינו יוכל לשוב לעבוד בעבודתו או במקצועו לאחר הפגיעה אך עדיין יש ביכולתו לעבוד בעבודה אחרת ובמקרה זה יוגדר כאובדן כושר עבודה חלקי.

במקרים אחרים העובד אינו יוכל לשוב לעבוד כלל עקב הפגיעה ועל כך יוגדר מצבו כאובדן כושר עבודה מוחלט בביטוח לאומי, מצב זה מוגדר כ 100% איבוד כושר ובחברות הביטוח הפרטי והפנסיות מוגדר כ 75%איבוד כושר ומצבים אלו מוגדרים כמצבי נכות.

 

כיצד ניתן לממש זכויות במקרה של אובדן כושר עבודה?

ביטוח לאומי – הכיסוי העיקרי במדינת ישראל ניתן על ידי הביטוח הלאומי, תושב מגיל 18 ועד גיל הפרישה שנפגע ואיבד את כושר העבודה שלו כתוצאה מפציעה גופנית, נפשית, מחלה, או מום מולד יוכל להגיש תביעה בגין אובדן כושר העבודה בביטוח הלאומי. הפרט יצטרך להמציא אישורים רפואיים מתאימים לקראת הועדה הרפואית ובא יקבעו את אחוזי נכותו.

עוד חשוב לדעת שמגיע עבורכם החזר מס עקב מצבכם הבריאותי, תוכלו לדרוש זאת ממס הכנסה או דרך חברה פרטית התדאג להסדיר את מצבכם החדש מול מס הכנסה.

 

קרן פנסיה – ההגשה תתבצע באמצעות טופס תביעה אשר ניתן להשיג מאתרי החברות.

תצטרכו להוסיף את הפרטים הבאים:

1 – מסמך רפואי המעיד על מצבכם החדש, תצטרכו לצרף כל מסמך היכול להעיד על השינוי במצבכם הבריאותי בצירוף תעודת מחלה. סיכומים רפואיים מקופת החולים בה אתם מבוטחים, מכתב מרופא ועוד.

שימו לב כי לאחר הגשת התביעה חברת הביטוח רשאית לקבל מידע על התיק הרפואי שלכם או כל חומר אחר למען המשך הבדיקה מטעמה.

2 – אישורי שכר, עובד שכיר יצטרך לצרף 12 תלושי משכורת אחרונים או טופס 106 המתייחסים לתקופה הקודמת לאובדן כושר העבודה. עצמאי ידרש להביא אישורים מרואה החשבון שלו על כל הכנסה החייבת במס טרם הפגיעה.

3 – במידה ומדובר בפגיעה בזמן עבודה מחוייב המבוטח לצרף מסמכים מביטוח לאומי.

במידה ותאושר התביעה החברה תשלם 75% ממוצא השכר מ-12 החודשים האחרונים.

 

לאילו הטבות נוספות זכאים מי שאיבדו את כושר העבודה?

הנחה בתשלומים לביטוח לאומי, הטבות מס הכנסה, הנחה בארנונה, הנחה בתחבורה הציבורית, תו נכה במקרים ספציפיים והנחה בתשלומי חשמל. לאחר קבלת האישור מביטוח לאומי יפורטו בפניכם רשימת כל ההטבות. 

 

איבוד כושר העבודה הינו תהליך קשה ולא נעים המלווה בתוכו תהליך בירוקרטי ארוך. חשוב שיהיה אדם נוסף שיעזור בתהליך הממושך. במידה ואין את האפשרות מומלץ להתייעץ עם מומחה בתחום אשר יוכל לעזור ולזרז את החסמים הבירוקרטים ומיצוי הזכויות במקרה של אובדן כושר העבודה.פגעתי ברכב ואין לי ביטוח

פגעתי ברכב ואין לי ביטוח

נסיעה ללא ביטוח רכוש היא לא דבר מומלץ. במקרה של תאונת דרכים ההשלכות הכלכליות עבורכם צפויות להיות כבדות וחמורות. למרות זאת, נהגים רבים בישראל נוסעים

קראו עוד
תאונת דרכים בדרך לעבודה זכויות

תאונת דרכים בדרך לעבודה זכויות

בכל יום אנחנו מבלים זמן רב בכבישים כאשר בדרך כלל אנו נוסעים לעבודה או חוזרים מהעבודה הביתה. למרבה הצער, סטטיסטיקות תאונות הדרכים בישראל עגומות וקיימת

קראו עוד
עורך דין נזיקין - אלעד רייך

ייעוץ וייצוג תביעת נזיקין וביטוח...

 משרד עורך דין מהמובילים בייצוג תביעות נזיקין, תביעות ביטוח, נזקי רכוש, תאונות עבודה...

השאירו פרטים ונחזור בהקדם