חותם אמינות אלעד רייך

חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים

תאונת דרכים היא ללא ספק אירוע לא נעים שעלול להסתיים בפגיעה ולגרום לנזקי גוף כתוצאה מכך. חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים שנחקק ב- 1975 נועד להסדיר ולתת מענה למי שנפגע בתאונת דרכים בכל הקשור לסוגיית הפיצויים. יש לציין כי מומלץ להיעזר בשירותיו של עורך דין המומחה בתאונות דרכים כדי להבטיח שתקבלו את כל הפיצויים המגיעים לכם.

 

חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים – מטרת החוק:

בעבר נפגעי תאונות דרכים היו צריכים להוכיח שהנזק שלהם נגרם כתוצאה מהתרשלותו של הנתבע. הדבר הפך את כל נושא תביעת הפיצויים מצד הנפגעים לבעייתי מאוד, במיוחד במצבים שבהם הגורם הפוגע נעלם או לא התרשל, וכן במצבים שבהם לנפגע הייתה אשמה בתאונה. מטרת החוק היא למעשה להבטיח שכל נפגע בתאונות דרכים יפוצה ללא קשר ליסוד האשמה שלו או של הנהג. כתוצאה מכך, ההסדר הקבוע בחוק הוא הטלת אחריות מוחלטת על כל נהג המעורב בתאונת דרכים כדי להבטיח שהנפגע בתאונה יוכל לקבל פיצוי בעבור נזקו ללא דיחוי.

 

עקרונות החוק

החוק הקים את קרנית – קרן לפיצוי נפגעי תאונות דרכים. הקרן נועדה להעניק פיצוי לנפגע במקרים שבהם הנהג אינו יכול לפצות את הנפגע בשל מחסור בביטוח, כשהמבטח חדל פירעון או כשהפוגע אינו ידוע ("פגע וברח"). קרנית למעשה ממלאת את אותם "החללים" שעלולים להיווצר במקרים כאלו.

 

הגדרות החוק

הגדרת החוק נמצאת בסעיף 1 לחוק הפיצויים ודרכה נבחנת השאלה האם המקרה עונה על ההגדרה הבסיסית של תאונת דרכים. מרכיבי ההגדרה: (1)מאורע; (2) נזק גוף; (3) עקב; (4) שימוש (5)ברכב מנועי (6) למטרות תחבורה. הטוען לקיום תאונת דרכים צריך להוכיח שהתקיימו כל היסודות האלו, ואם מרכיב אחד לא מתקיים, המקרה לא ייחשב כתאונה ויתברר לפי דיני הנזיקין ולא לפי חוק הפיצויים.

מה מומלץ לעשות לאחר תאונת דרכים המלווה בנזקי גוף,

מומלץ להתפנות לטיפול רפואי בסמוך למקרה תאונת הדרכים, יש להקפיד ולדווח לגורם הרפואי המטפל מהם האיברים שנפגעו בתאונת הדרכים ומהן המגבלות הפיזיות כתוצאה מתאונת הדרכים. במידה והיו עדים להתרחשות תאונת הדרכים יש לקבל את פרטיהם המלאים. יש לשמור כל מסמך רפואי הקשור לתאונת הדרכים. יש לפנות לעורך דין נזקי גוף.

מה מומלץ לעשות במקרה של תאונת דרכים המלווה בנזקי רכוש לרכב,

מומלץ לצלם את הרכבים בזירת התאונה מבלי שהוזזו ככל וניתן, ראיה זו תוכל לבסס אחריות במקרה של מחלוקת בין הנהגים לאופן התרחשות התאונה בנוסף, מומלץ, לצלם את מיקומי הפגיעות ברכבים המעורבים בתאונה. במידה והיו עדי ראיה להתרחשות התאונה מומלץ, לקחת את פירטה המלאים לצורך עדות במקרה של מחלוקת ביו הנהגים ולפנות לעורך דין נזקי רכוש לרכב לצורך הגשת תביעה.

 

סיכום

במקרים של תאונה חשוב שתדעו את זכויותיכם כדי לקבל את הפיצויים המגיעים לכם. לשם כך חשוב להיוועץ בעורך דין נזיקין המתמחה בתאונות דרכים כדי שתוכלו לוודא שאתם עומדים בדרישות החוק ולהבטיח באמצעותו את הפיצויים המגיעים לכם.

ביטוח צנרת

ביטוח צנרת הוא מסוג הדברים שלא תמיד מבינים כמה חשובים הם עד שזקוקים להם. ביטוח הצנרת הוא חלק מחבילת ביטוח הדירה ברוב המקרים, לכן חשוב

קראו עוד

נזקי צנרת ביטוח

אין בחייו של אדם רגעים מתסכלים יותר מאשר לגלות ברגע אחד שאחד הצינורות בביתו נפגעו, הבית הוצף והנזק למבנה והתכולה שבו גדלים, לכן מומלץ לכל

קראו עוד

תביעת נזיקין בגין תאונת עבודה

עובדים רבים עברו תאונה במסגרת מקום העבודה שלהם. למרבה הצער, חלקם לא יודעים שיש באפשרותם להגיש תביעת נזיקין שתוביל לקבלת פיצויים בעקבות נזקי הגוף שאירעו

קראו עוד
חותם אמינות אלעד רייך
עו"ד אלעד רייך

עו"ד אלעד רייך

אלעד רייך ושות' משרד עורכי דין, עוסק בנזיקין ביטוח ונזקי גוף, מתוך שליחות ובמטרה לממש את מלוא הזכויות של לקוחות המשרד

אודות

לקבלת ייעוץ ראשוני

תחומי התמחות

כתבו עלינו

צרו איתי קשר גם דרך

עורך דין נזיקין - אלעד רייך

ייעוץ וייצוג תביעת נזיקין וביטוח...

 משרד עורך דין מהמובילים בייצוג תביעות נזיקין, תביעות ביטוח, נזקי רכוש, תאונות עבודה...

השאירו פרטים ונחזור בהקדם