חותם אמינות אלעד רייך

חיסכון במס רכישה או מס שבח בעסקת מקרקעין

חיסכון במס רכישה או במס שבח עשוי להיאמד בסכום כסף לא מבוטל, מה שמצדיק ולא אחת מחייב שכירת שירותיו של עורך דין. על מנת ליהנות מתשלום מופחת נדרש הבנה בסעיפים הרבים המאפשרים תשלום מופחת לזכאים. מי שיכול לבחון האם אתם נמנים עם קבוצת הזכאים הוא רק בעל מקצוע מנוסה, מאומן ומיומן בתחום.

 להיבט אחד של הנושא לא מרבים להידרש- הסכם ממון בין בני זוג המהווה אמצעי לחיסכון בתשלום מס שבח ומס רכישה. חשיבות יתרה בעריכת הסכם ממון היא במקרים שבהם השווי של הכסף ו/או הנכסים שכל אחד מבני הזוג הביא לקשר הזוגי שונה אצל כל אחד מהם.

הסכם ממון מאפשר ליהנות ממיסוי מופחת – הן במס שבח והן במס רכישה – ובמקרים מסוימים עד לכדי קבלת פטור ממס שבח.

לדוגמא: כאשר אם בבעלות מי מבני הזוג דירה- על פי חוק מיסוי מקרקעין מכירתה או קנייתה ייחשבו כמי שנעשו על ידי התא המשפחתי, כלומר על ידי שני בני הזוג, אשר נחשבים כבעלים משותפים. כאשר הם רוכשים דירה משותפת – נדרש מהם תשלום בגובה מרבי (שמונה אחוז) ממכיר הדירה שרכשו, אלא שבאמצעות חתימה על הסכם ממון יש אפשרות להפחית את שיעור המס בחצי. קביעה בהסכם הממון לפיה הדירה שהיתה בבעלות מי מהם היתה בבעלותו הבלעדית – נחשבת רכישת הדירה המשותפת כדירה יחידה ולכן המס עליה מופחת. בהינתן שווי דירה תיתכן אף קבלת פטור מלא ממס הרכישה.

במונחי עלות- תועלת, מעורבותו של עורך דין מקרקעין בהסכם ממון עשויה להתברר כשכירת שירות חיוני, כדאי ומשתלם בהחלט.

השבח למס השבח המופחת..

חיסכון של 50% ניתן להשיג באמצעות הסכם ממון גם בתשלום מס השבח, ובמקרים מסוימים- בפטור מלא. לדוגמה: ככל שייקבע בהסכם הממון כי הדירה שבה התגוררו בני הזוג לפני שנישאו היתה בבעלות אחד מהם בלבד ולכן הדירה שבה המשיכו להתגורר כזוג נשוי היא הדירה היחידה שלהם, מה שמזכה אותם בפטור מלא.

על מנת להפיק ולמצות את מלוא פוטנציאל ההנחה הגלום בשני סוגי המסים, יש חשיבות רבה למקצועיות המשרד המטפל בהסכם הממון. לא אחת נדרשת חשיבה יצירתית ומקורית מחוץ לקופסה,  ובמיוחד היכרות עם הפרקטיקה הרווחת- לדוגמה: משרדי מיסוי המקרקעין מקיימים, הלכה למעשה, מדיניות בלתי רשמית ולכן בלתי מוצהרת לפיה, במקרים שבהם בני זוג רוכשים דירה בתקופת הנישואין שלהם, היא תיחשב  כשייכת לשניהם לפי עיקרון "התא המשפחתי" לעניין מס שבח ומס רכישה, גם בהינתן כי הסכם הממון קובע משהו אחר וגם במקרה כי קיימת הפרדה רכושית בנכסיהם של בני הזוג.

עורך דין מקרקעין מנוסה, הבקיא בפרטי הפרטים של הסכמי ממון ומבין היטב את משמעותם של הסעיפים הקטנים ולמצות גם את מה שמאפשרת המדיניות הבלתי רשמית יפיק עבורכם את המרב והמיטב בהנחות המיסוי.

ביטוח צנרת

ביטוח צנרת הוא מסוג הדברים שלא תמיד מבינים כמה חשובים הם עד שזקוקים להם. ביטוח הצנרת הוא חלק מחבילת ביטוח הדירה ברוב המקרים, לכן חשוב

קראו עוד

נזקי צנרת ביטוח

אין בחייו של אדם רגעים מתסכלים יותר מאשר לגלות ברגע אחד שאחד הצינורות בביתו נפגעו, הבית הוצף והנזק למבנה והתכולה שבו גדלים, לכן מומלץ לכל

קראו עוד

תביעת נזיקין בגין תאונת עבודה

עובדים רבים עברו תאונה במסגרת מקום העבודה שלהם. למרבה הצער, חלקם לא יודעים שיש באפשרותם להגיש תביעת נזיקין שתוביל לקבלת פיצויים בעקבות נזקי הגוף שאירעו

קראו עוד
חותם אמינות אלעד רייך
עו"ד אלעד רייך

עו"ד אלעד רייך

אלעד רייך ושות' משרד עורכי דין, עוסק בנזיקין ביטוח ונזקי גוף, מתוך שליחות ובמטרה לממש את מלוא הזכויות של לקוחות המשרד

אודות

לקבלת ייעוץ ראשוני

תחומי התמחות

כתבו עלינו

צרו איתי קשר גם דרך

עורך דין נזיקין - אלעד רייך

ייעוץ וייצוג תביעת נזיקין וביטוח...

 משרד עורך דין מהמובילים בייצוג תביעות נזיקין, תביעות ביטוח, נזקי רכוש, תאונות עבודה...

השאירו פרטים ונחזור בהקדם