חלית? נפצעת? אסור לפטר אתכם!

אם חליתם או נפצעתם ואינכם יכולים להמשיך לבצע את התפקיד שלכם במקום העבודה, עליכם לדעת שהמעסיק צריך לבצע את ההתאמות הנדרשות בתפקיד שלכם, כך שאתם תוכלו להמשיך לעבוד. התאמות כאלה יכולות להיות רכישה של ציוד נדרש, שינוי של שעות העבודה וכו'. אגב, מדובר על שינוי הכרוך בהתאמות שעולות כסף. ההוצאות אינן נופלות אך ורק על המעסיק, אלא הוא יכול לבקש מהמדינה להשתתף במימון שלהן.

במצב בו ההתאמות לא ניתנות לביצוע, אז רשאי המעסיק להעביר את העובד לתפקיד אחר. לדוגמה, אם במסגרת התפקיד העובד נדרש להרים משאות כבדים וכעת הוא איננו יכול לעשות זאת, אז המעסיק יכול להעביר אותו לתפקיד משרדי. מה שכן, בכל מצב, עליו למצוא דרך להמשיך להעסיק את העובד ולא לפטר אותו. כאשר המעסיק מחליט לפטר את העובד, הרי שהוא עובר על החוק ובמקרה כזה העובד רשאי להגיש תביעה אזרחית כנגד מקום העבודה. מומלץ להתייעץ עם עו"ד דיני עבודה ולקבל ייצוג משפטי מתאים וכמו כן פרטים נוספים אודות הגשת התביעה.

פיטורין בניגוד לחוק וחוק פיצויי פיטורין

במרבית המקרים שנידונו בבתי דין לעבודה, הוגשו לא מעט תביעות לגבי פיטורין של עובד עקב מחלה או פציעה. ברוב המקרים, העובדים זכו בתביעה ובית הדין הוציא הוראה למעסיקים להשיב את העובדים למקום עבודתם. מה שכן, מה קורה במצב בו העובד סובל ממגבלות מסוימת לא מעוניין להמשיך לעבוד במקום העבודה? על פי חוק פיצויי פיטורין, הוא יכול להגיש התפטרות ולקבל את הפיצויים המגיעים לו לפי החוק. הדבר כרוך בעמידה בתנאים מסוימים בהם, העובד צריך להוכיח שההתפטרות היא בגלל מצבו הבריאותי וכן כמו עליו להציג אישורים רפואיים שתומכים בטענות שלו.

מה קורה במצב בו הפציעה היא בעקבות תאונת עבודה?

אם נפצעתם כאשר הייתם במהלך העבודה, בדרך לעבודה או בדרך חזרה מהעבודה ועברתם תאונה, הרי שתאונה כזאת מוכרת כתאונת עבודה לכל דבר. על פי החוק, אתם יכולים להגיש תביעה לביטוח לאומי או תביעה לבית המשפט. על כל מקרה, כדאי לקבל ייעוץ מעורך דין עם תחום התמחות בתאונות עבודה. הוא כבר ידריך אתכם מה עדיף לעשות ואיך להתנהל.

הוכרתם כנפגעי תאונת עבודה, מה מגיע לכם?

במידה ולא הייתם כשירים לעבוד כתוצאה מתאונת העבודה, הביטוח הלאומי ישלם לכם פיצוי עד 91 ימים מיום מחלתכם. אם אחרי 91 ימים, אתם עדיין לא מרגישים טוב ולא יכולים לחזור לעבודה, אז תצטרכו להגיש לביטוח הלאומי תביעה לנכות מהעבודה. בהתאם להחלטת הביטוח הלאומי, ייקבעו אחוזי נכות. אם אחוזי הנכות הם מעל 9 ועד 20, אז תהיו זכאים לקבל מענק חד פעמי. אם ייקבעו למעלה מ-20 אחוזים, אז תהיו זכאים לקבל קצבה חודשית קבועה. כאשר תגיעו לגיל הפרישה, תצטרכו לבחור בין קצבת נכות לקצבת זקנה.

עורך דין תביעות ביטוח

עורך דין תביעות ביטוח

למה אתה צריך עורך דין בתביעת ביטוח? כשם שנהג חדש לא עולה על ההגה לבדו מבלי מורה או מבוגר מנוסה יותר כבר מההתחלה, כך גם

קראו עוד

חלית? נפצעת? אסור לפטר אתכם!

אם חליתם או נפצעתם ואינכם יכולים להמשיך לבצע את התפקיד שלכם במקום העבודה, עליכם לדעת שהמעסיק צריך לבצע את ההתאמות הנדרשות בתפקיד שלכם, כך שאתם

קראו עוד
עורך דין נזיקין - אלעד רייך

ייעוץ וייצוג תביעת נזיקין וביטוח...

 משרד עורך דין מהמובילים בייצוג תביעות נזיקין, תביעות ביטוח, נזקי רכוש, תאונות עבודה...

השאירו פרטים ונחזור בהקדם