חותם אמינות אלעד רייך

חשיבות של ליווי עורך דין מקרקעין בתהליך רכישת דירה

מה בעצם עורך דין מקרקעין עושה?
עורך דין מקרקעין הוא דמות משמעותית בתהליך רכישת הדירה. בתור אדם שמתחיל ללמוד את תחום הנדל"ן בימים אלה באינטרנט, מדובר בגורם שחשוב שתכיר. עורך דין מקרקעין הוא סמכות משפטית עם ידע רב בחקיקה בכל הנוגע להליכי מקרקעין, שתוודא ששני הצדדים מבצעים את הרכישה כראוי, באופן הוגן ומבלי לסרבל יותר מידי את התהליך.

 מדובר בידע שחשוב לכל איש ששוקל לרכוש קורס נדל"ן כלשהו בין אם הוא פרונטלי או קורס נדל"ן באינטרנט ולהתחיל ליישם את החומר, או למעשה גם לאנשי נדל"ן עם וותק של שנים רבות בתחום שייתכן והזניחו את הנושא. אז עכשיו לפרקטיקה – מה באמת עורך קין מקרקעין בכלל עושה?

ניהול החוזה וטיפול בבירוקרטיה הכרוכה בו
כאשר הצד המוכר והצד הקונה מביעים אינטרס משותף להעביר את בעלות הדירה, עורכי הדין של שני הצדדים יתחילו לעבוד על טיוטה ראשונית של החוזה. החוזה ייכתב על ידי עורך הדין של אחד הצדדים או בשיתוף של השניים, תוך ביצוע בקרה כמובן שמדובר במסמך הגון עם כל הפרטים המתבקשים כחוק ולפי רצונם של שני הצדדים. לאחר סיום כתיבת הטיוטה הראשונית עורך הדין יסביר למוכר ולרוכש על כל מה שכתוב בחוזה ויוסיף תיקונים נוספים במידת הצורך. במקביל, עורך הדין יבדוק את מצב הנכס מבחינת הרשות המקומית ורשות מקרקעי ישראל, ייתן מענה לבירוקרטיות שדורשות טיפול ויבחן את פרטי הבדיקות שנעשו לנכס.

הפנייה לאנשי מקצוע
עורך הדין לרוב מקושר לאנשי מקצוע שיכולים לתת בדיקה מקיפה לבית שהלקוח שלכם מתכנן למכור או לקנות ולאמוד את מצבו. כיוון שמדובר באיש מקצוע שהעורך דין עובד מולו בצורה שוטפת, כנראה שהוא יהיה יעיל, והתהליך יהיה פחות מסורבל שכן ינוהל מול העורך דין ישירות.

חתימת החוזה ורישום הדירה
חתימת החוזה תלווה על ידי עורכי הדין של שני הצדדים על מנת שיוכלו לוודא כי התהליך עבר כשורה. עורכי הדין של שני צידי העסקה אחראים על תיעוד העסקה, העברת מספר עותקים של החוזה ווידוא התשלום. לאחר מכן, עורכי הדין ידאגו לרישום בעל הדירה החדש ברשויות השונות ויעבירו אליו את אחריות תשלום החשבונות.

ביטוח צנרת

ביטוח צנרת הוא מסוג הדברים שלא תמיד מבינים כמה חשובים הם עד שזקוקים להם. ביטוח הצנרת הוא חלק מחבילת ביטוח הדירה ברוב המקרים, לכן חשוב

קראו עוד

נזקי צנרת ביטוח

אין בחייו של אדם רגעים מתסכלים יותר מאשר לגלות ברגע אחד שאחד הצינורות בביתו נפגעו, הבית הוצף והנזק למבנה והתכולה שבו גדלים, לכן מומלץ לכל

קראו עוד

תביעת נזיקין בגין תאונת עבודה

עובדים רבים עברו תאונה במסגרת מקום העבודה שלהם. למרבה הצער, חלקם לא יודעים שיש באפשרותם להגיש תביעת נזיקין שתוביל לקבלת פיצויים בעקבות נזקי הגוף שאירעו

קראו עוד
חותם אמינות אלעד רייך
עו"ד אלעד רייך

עו"ד אלעד רייך

אלעד רייך ושות' משרד עורכי דין, עוסק בנזיקין ביטוח ונזקי גוף, מתוך שליחות ובמטרה לממש את מלוא הזכויות של לקוחות המשרד

אודות

לקבלת ייעוץ ראשוני

תחומי התמחות

כתבו עלינו

צרו איתי קשר גם דרך

עורך דין נזיקין - אלעד רייך

ייעוץ וייצוג תביעת נזיקין וביטוח...

 משרד עורך דין מהמובילים בייצוג תביעות נזיקין, תביעות ביטוח, נזקי רכוש, תאונות עבודה...

השאירו פרטים ונחזור בהקדם