חשיבות של ליווי עורך דין מקרקעין בתהליך רכישת דירה

מה בעצם עורך דין מקרקעין עושה?
עורך דין מקרקעין הוא דמות משמעותית בתהליך רכישת הדירה. בתור אדם שמתחיל ללמוד את תחום הנדל"ן בימים אלה באינטרנט, מדובר בגורם שחשוב שתכיר. עורך דין מקרקעין הוא סמכות משפטית עם ידע רב בחקיקה בכל הנוגע להליכי מקרקעין, שתוודא ששני הצדדים מבצעים את הרכישה כראוי, באופן הוגן ומבלי לסרבל יותר מידי את התהליך.

 מדובר בידע שחשוב לכל איש ששוקל לרכוש קורס נדל"ן כלשהו בין אם הוא פרונטלי או קורס נדל"ן באינטרנט ולהתחיל ליישם את החומר, או למעשה גם לאנשי נדל"ן עם וותק של שנים רבות בתחום שייתכן והזניחו את הנושא. אז עכשיו לפרקטיקה – מה באמת עורך קין מקרקעין בכלל עושה?

ניהול החוזה וטיפול בבירוקרטיה הכרוכה בו
כאשר הצד המוכר והצד הקונה מביעים אינטרס משותף להעביר את בעלות הדירה, עורכי הדין של שני הצדדים יתחילו לעבוד על טיוטה ראשונית של החוזה. החוזה ייכתב על ידי עורך הדין של אחד הצדדים או בשיתוף של השניים, תוך ביצוע בקרה כמובן שמדובר במסמך הגון עם כל הפרטים המתבקשים כחוק ולפי רצונם של שני הצדדים. לאחר סיום כתיבת הטיוטה הראשונית עורך הדין יסביר למוכר ולרוכש על כל מה שכתוב בחוזה ויוסיף תיקונים נוספים במידת הצורך. במקביל, עורך הדין יבדוק את מצב הנכס מבחינת הרשות המקומית ורשות מקרקעי ישראל, ייתן מענה לבירוקרטיות שדורשות טיפול ויבחן את פרטי הבדיקות שנעשו לנכס.

הפנייה לאנשי מקצוע
עורך הדין לרוב מקושר לאנשי מקצוע שיכולים לתת בדיקה מקיפה לבית שהלקוח שלכם מתכנן למכור או לקנות ולאמוד את מצבו. כיוון שמדובר באיש מקצוע שהעורך דין עובד מולו בצורה שוטפת, כנראה שהוא יהיה יעיל, והתהליך יהיה פחות מסורבל שכן ינוהל מול העורך דין ישירות.

חתימת החוזה ורישום הדירה
חתימת החוזה תלווה על ידי עורכי הדין של שני הצדדים על מנת שיוכלו לוודא כי התהליך עבר כשורה. עורכי הדין של שני צידי העסקה אחראים על תיעוד העסקה, העברת מספר עותקים של החוזה ווידוא התשלום. לאחר מכן, עורכי הדין ידאגו לרישום בעל הדירה החדש ברשויות השונות ויעבירו אליו את אחריות תשלום החשבונות.

ייעוץ בדיני עבודה

ייעוץ משפטי בדיני עבודה

ייעוץ משפטי בדיני עבודה דיני עבודה עוסקים בהיבט המשפטי של היחסים בין עובד למעביד. מטרתם של דיני העבודה הינה להעניק לעובדים זכויות סוציאליות במקום עבודתם

קראו עוד

הקשר בין שעון נוכחות לתאונת עבודה

תאונת עבודה מוגדרת כתאונה שהתרחשה במהלך העבודה, בדרך לעבודה או בדרך חזרה מהעבודה. למעשה, תאונות כאלה מוגדרות כאירועים בלתי צפויים שיכולים להביא לפגיעה פיזית או

קראו עוד
עורך דין נזיקין - אלעד רייך

ייעוץ וייצוג תביעת נזיקין וביטוח...

 משרד עורך דין מהמובילים בייצוג תביעות נזיקין, תביעות ביטוח, נזקי רכוש, תאונות עבודה...

השאירו פרטים ונחזור בהקדם