ייעוץ משפטי בדיני עבודה

ייעוץ משפטי בדיני עבודה

דיני עבודה עוסקים בהיבט המשפטי של היחסים בין עובד למעביד. מטרתם של דיני העבודה הינה להעניק לעובדים זכויות סוציאליות במקום עבודתם כגון דמי מחלה, חופשה שנתית, דמי הבראה, שעות נוספות, קרנות פנסיה ועוד. הזכויות הללו מעוגנות בחקיקה ופרטיהן מופיעים בפסקי דין ,הסכמים קיבוציים או חוזה עבודה אישי בין העובד למעסיק. במקרה בו ישנה הפרה של הזכויות הללו רשאי העובד להגיש תביעה בבית הדין האיזורי לעבודה.

כיצד לבחור עו"ד מתאים בתחום דיני העבודה

בבואנו לבחור עורך דין לדיני עבודה עלינו להבין כי מערכת בתי הדין לעבודה שונה ממערכת בתי המשפט ה"רגילה", על כן כאשר בוחרים בעורך דין שיטפל בתיק יש לברר כי מדובר בעורך דין שמכיר את המערכת וחוקיה הייחודים על בוריים. מטבע הדברים, ישנה העדפה לעורך דין המתעסק בתחום דיני עבודה כתחום עיקרי ולא כעיסוק משני ובנוסף נבחר בעורך דין שעוסק בסוגיות הדומות לסוגיה הספציפית עבורה אנחנו מבקשים ייצוג.

תהליך החיפוש אחר עורך הדין

ניתן לחפש עורך דין על ידי המלצות ממכרים או בחיפוש ברשת. כאשר מחפשים עורך דין ברשת מתקבלות תוצאות רבות שמקשות על הבחירה. ישנם פרמטרים  שונים היכולים לסייע בהערכת ההתאמה של העורך דין אל הלקוחות ואל המקרה הדורש ייעוץ. כאמור יש לוודא כי תחום ההתמחות העיקרי של המשרד הינו דיני עבודה, כמו כן משרד ותיק יותר יהיה כנראה בעל ניסיון רב יותר. ניתן להעריך את מקצועיותו של המשרד גם על ידי הצלחותיו לאורך השנים.

מעבר למקצועיותו של המשרד חשוב כי תהיה אינטראקציה טובה בין עורך הדין ללקוח שכן הליך התביעה הוא ארוך וממושך וטיב היחסים חשוב להצלחת ניהול התיק. יש לוודא כי המשרד הינו בעל תודעת שירות וכי עורכי הדין במשרד זמנים וקשובים ללקוחותיהם.

שכר הטרחה של עורך הדין

תחום נוסף אותו יש לברר מראש הינו שכר הטרחה אותו דורש עורך הדין. שכר הטרחה בדיני עבודה שונה משכר הטרחה בדיני נזיקין. בדיני נזיקין בדרך כלל השכר נקבע על פי אחוזים מתוך התוצאה ואילו בדיני עבודה השכר מורכב מהעבודה בראשית ההליך ורק בחלקו מאחוזים מהתוצאה. גובה המחיר צריך לתאום את ציפיות הלקוח ולהיות כזה שהלקוח יהיה מסוגל לעמוד בו כלכלית. הפרשי שכר הטרחה בין עורכי הדין יכולים להיות גדולים מאוד אך יש לקחת בחשבון שמחיר נמוך יכול לבוא על חשבון פער בניסיון, מקצועיות, הצלחות בתיקים קודמים, דבר העלול לפגוע בהצלחת התיק.

בחירה נכונה של עורך דין לדיני עבודה בעלת השפעה על ההצלחה בהליך המשפטי ועל תחושת הלקוח. הדגש בבחירה צריך להיות על מקצועיותו של עורך הדין בתחום ועל יחסי האמון בינו לבין הלקוח.

ייעוץ בדיני עבודה

ייעוץ משפטי בדיני עבודה

ייעוץ משפטי בדיני עבודה דיני עבודה עוסקים בהיבט המשפטי של היחסים בין עובד למעביד. מטרתם של דיני העבודה הינה להעניק לעובדים זכויות סוציאליות במקום עבודתם

קראו עוד
עורך דין נזיקין - אלעד רייך

ייעוץ וייצוג תביעת נזיקין וביטוח...

 משרד עורך דין מהמובילים בייצוג תביעות נזיקין, תביעות ביטוח, נזקי רכוש, תאונות עבודה...

השאירו פרטים ונחזור בהקדם