מה לעשות אחרי תאונת דרכים?

למרבה הצער, איש אינו חסין מפני תאונות דרכים. גם אם אתם שומרים על כל הכללים אין ערובה לכך שטעויות אנוש או התנהגות לא אחראית מצד נהגים אחרים או הולכי רגל תגרום לכך שתהיו מעורבים בתאונת דרכים. במידה ונפגעתם בתאונת דרכים, ישנם מספר צעדים שחשוב לעשות על מנת שתקבלו את מלוא הפיצוי המגיע לכם. אלו הם הדברים החשובים

מה לעשות אחרי תאונת דרכים שנפגעתי בה?

במידה ואתם מעורבים בתאונת דרכים נדרשת פעילות מהירה ומסודרת על מנת שתקבלו את מלוא הפיצויים המגיעים לכם. אלו הדברים שחשוב לעשות לאחר התאונה:

  1. קבלת טיפול רפואי ראשוני

הבריאות שלכם נמצאת במקום הראשון, ולכן הדבר הראשון שיש לעשות זה לקבל טיפול רפואי ראשוני על מנת לצמצם את הנזק שנגרם לכם ככל האפשר. לצד השמירה על הבריאות, לקבלת טיפול רפואי מידי יש חשיבות בהקשר הביטוחי שכן הטיפול מתעד את הפגיעה מיד לאחר התרחשותה.

  1. רשמו כל פרט

במידת האפשר יש לאסוף כל פרט רלוונטי אודות התאונה: הפרטים של המעורבים, מספרי הרכבים, מספרי פוליסות הביטוח וכדומה.

  1. צילום נזקי הרכוש והגוף

תאונת דרכים ונזק גוף ורכוש הם דברים שלמרבה הצער הולכים יחד. חשוב לצלם את נזקי הגוף והרכוש שנגרמו לכם, ורצוי לצלם מכמה זוויות ובאופן שמבליט את מידת הנזק שנגרם בעקבות התאונה.

  1. שמרו כל מסמך

כל מסמך רפואי שאתם מקבלים עשוי לסייע לכם בדרך לקבלת הפיצוי. לכן יש לשמור כל מסמך או קבלה בגין הוצאות רפואיות ולהעביר עותק לעורך הדין שמטפל בכם.

 רכבכם נפגע בתאונת דרכים, מה עושים ?

במידה ורכבכם נפגע בתאונת דרכים ללא נזקי גוף, כדאי לצלם את הרכבים המעורבים בתאונה בטרם הוזזו. מדובר בראיה חשובה מאוד מאחר ומיקום הרכבים בתאונה יכול וילמדו  על האחריות של מי מהנהגים לקרות התאונה. כדאי גם לצלם את מוקדי הנזקים בכלל הרכבים המעורבים בתאונה גם מיקומי הנזקים יכול וילמדו על האחריות של מי מהנהגים לאופן התרחשות התאונה.

נזק רכוש לרכב או נזקי פח לרכב, מה עושים עם הוגשה תביעה ואינכם מבוטחים בביטוח רכוש ?

במידה והוגשה נגדכם תביעה ואינכם מבוטחים בביטוח רכוש ונדרש  עבורכם כתב הגנה עורך דין נזקי רכוש לרכב יפעל עבורכם לכתיבת כתב הגנה ולייצוג משפטי. במהלך המשפט הנהגים המעורבים בתאונה יעידו בפני בית המשפט וזה יכריע בסוגיית האחריות והנזק. כמובן, שככל ויוצגו תמונות מזירת התאונה בטרם הוזזו הרכבים לרבות תמונת של מוקדי הנזק יכול הדבר לסייע לבית המשפט בקביעה מי מהנהגים המעורבים בתאונה אחראי לאופן התרחשותה.

חברת הביטוח של צד ג' אינה משלמת או דוחה את תביעתכם לפיצוי,

במידה והייתם מעורבים בתאונת דרכים המלווה בנזקי רכוש לרכב וחברת הביטוח של צד ג' דחתה את תביעתכם לפיצוי בטענה כי האחריות לתאונה אינה של צד ג' אלא, שלכם !  אין כל חובה להפעיל את הביטוח שלכם ולשלם השתתפות עצמית לרבות פגיעה בהעדר התביעות שלכם. ניתן לפנות למשרדי, לבחינת המקרה והגרסה לאופן התרחשות התאונה. ניתן להגיש תביעה כנגד הנהג הפוגע  וחברת הביטוח שלו ולפעול עבורכם באמצעות תביעה לקבלת פיצוי כספי.

תאונת דרכים בדרך לעבודה וקבלת פיצוי לאחר תאונת דרכים

הייתם מעורבים בתאונת דרכים? אלעד רייך עורך דין יסייע לכם בקבלת הפיצויים המקסימליים המגיעים לכם. אנחנו במשרד מתמחים בנזיקין וביטוח, תאונות דרכים,נזקי רכוש לרכב, ותאונות עבודה ונלווה אתכם מתחילת התהליך עד סופו כדי לוודא שתקבלו את מלוא הפיצויים אליהם אתם זכאים.כ

פגעתי ברכב ואין לי ביטוח

פגעתי ברכב ואין לי ביטוח

נסיעה ללא ביטוח רכוש היא לא דבר מומלץ. במקרה של תאונת דרכים ההשלכות הכלכליות עבורכם צפויות להיות כבדות וחמורות. למרות זאת, נהגים רבים בישראל נוסעים

קראו עוד
עורך דין נזיקין - אלעד רייך

ייעוץ וייצוג תביעת נזיקין וביטוח...

 משרד עורך דין מהמובילים בייצוג תביעות נזיקין, תביעות ביטוח, נזקי רכוש, תאונות עבודה...

השאירו פרטים ונחזור בהקדם