חותם אמינות אלעד רייך

נזק לרכוש איך מתמודדים עם צד ג' מזיק – המדריך המלא

כאשר מתקיים נזק לרכוש יש צורך בהוכחת האשם או מציאת מי שיישא בנטל האחריות. האפשרויות נעות בין תביעה של חברת הביטוח המבטחת את הגורם לנזק או לחלופין את גורם הנזק עצמו. בשני המסלולים נדרשת הוכחת האחריות ומומלץ לבצע את הפעולה בעזרת עורך דין מתחום הנזיקין הנדרש.

תביעה המוגשת בגין נזקי רכוש

במידה וחוויתם אירוע שבו הרכוש שברשותכם ניזוק כתוצאה מפעולה של גורם שאיננו קשור אליכם, צד ג מה הן האפשרויות העומדות לרשותכם ?

  • פניה לעורך דין – הגשת תביעה אפשרית במקרה כזה בשני צינורות פעולה אפשריים, בכל מקרה מומלץ שבשלב הראשון תפנו אל עורך דין נזקי רכוש שייצג אתכם בעת תביעת רכוש.  
  • הגשת תביעה כנגד חברת הביטוח – כאשר אתם מבקשים להגיש תביעה בגין נזק רכוש הנגרם על ידי צד ג לחברת הביטוח שלכם עליכם להגיש דוח שמאי מפורט המסביר את מהות הנזק, המקור לו ומי נושא באשמה לקיומו, וכמובן היקף הנזק המשתקף מסכום התביעה עצמה.
  • תביעה כנגד צד ג – במקרה כזה התביעה מופנית אל בית המשפט, אך היא מחויבת באותם עקרונות המתייחסים לתביעה מול חברת הביטוח. במקרה של תביעת צד ג' לאחר גרימת נזק לרכוש, יש צורך בקביעה של בית המשפט שהאשם במקרה חל על צד ג לפחות ב51% מהאשמה על מנת לקבל את הפיצוי.

כדאי לדעת שכאשר ישנה פוליסת ביטוח עבור הרכש שניזוק בעקבות הפעולה של צד ג, מומלץ לפנות בעזרת עורך דין נזקי רכוש אל חברת הביטוח ולנסות להגיע להסדר שלא דרך בית המשפט בתחילה, גם אם חברת הביטוח דחתה את הבקשה הראשונית, תביעת רכוש על ידי עורך דין יכולה בהחלט לעשות את השינוי בעמדת חברת הביטוח, במקרה של מבוי סתום. על מנת לקבל ייעוץ והכוונה ניתן לפנות אל אלעד רייך עורך דין.

אלעד רייך עורך דין נזקי רכוש
אלעד רייך עורך דין נזקי רכוש

 

התמודדות עם צד ג מזיק

תביעות רכוש הן דבר לא פשוט ונדרש בהם מרכיב ברור של הוכחת אחריות לפני שנוכל לקבל את הפיצוי המגיע לנו. אך מה עושים במידה והגורם המזיק הוא מה שמכונה צד ג. למשל בעת נזק הדירה שלכם כתוצאה מהצפה בדירה שמעליכם. אז מה בעצם אפשר לעשות במצב שכזה ? כיצד נבצע תביעת רכוש עבור הרכוש שלנו שניזוק בצורה קשה ?  על מנת להתמודד עם תביעת צד ג' לאחר גרימת נזק לרכוש יש חשיבות גדולה לפנות עם תביעת רכוש אל עורך דין בעל ניסיון וידע בתחום. האפשרויות העומדות לכם במקרה כזה הן מורכבות אך אפשריות. בכל מקרה לפני כל תביעה מומלץ שתשיגו חוות דעת מומחה לגבי הנזק שנגרם ומה המקור שלו. לאחר שעשיתם זאת:

  • תביעה לחברת הביטוח של המזיק – בהנחה שאתם יודעים מי היא חברת הביטוח אפשר להגיש תביעה כנגדה בדרישה שתישא בעלויות הכרוכות בתיקון הנזק. כאן חובת ההוכחה נדרשת ביכולת לקשור את חברת הביטוח לאירוע. קשירת חברת הביטוח הינה באמתעות חוזה הביטוח בינה לבין המזיק.
  • תביעה ישירה לבית המשפט כנגד המזיק – במקרה זה באמצעות עורך דין ומצוידים בחוות דעת מומחה יש להגיש תביעת נזיקין לבית המשפט ולהוכיח את אחריותו של הנתבע בגרימת הנזק.
  • במידה ויודעים מהי חברת הביטוח וכן את פרטי המזיק- מומלץ להגיש את התביעה כנגד שניהם.

בכל מקרה אלו הליכים בעלי חשיבות משפטית ולכן מומלץ להתייעץ עם עורך דין נזקי רכוש בעל ניסיון וידע בתביעת רכוש.

עורך דין נזקי רכוש
עורך דין נזקי רכוש
חותם אמינות אלעד רייך
עו"ד אלעד רייך

עו"ד אלעד רייך

אלעד רייך ושות' משרד עורכי דין, עוסק בנזיקין ביטוח ונזקי גוף, מתוך שליחות ובמטרה לממש את מלוא הזכויות של לקוחות המשרד

אודות

לקבלת ייעוץ ראשוני

תחומי התמחות

כתבו עלינו

צרו איתי קשר גם דרך

עורך דין נזיקין - אלעד רייך

ייעוץ וייצוג תביעת נזיקין וביטוח...

 משרד עורך דין מהמובילים בייצוג תביעות נזיקין, תביעות ביטוח, נזקי רכוש, תאונות עבודה...

השאירו פרטים ונחזור בהקדם