עורך דין מומחה לתאונות עבודה – מה היתרונות לשכור מישהו מומחה בתחום?

תאונות עלולות לתפוס אותנו בכל זמן ובכל מקום, אך המקום בו אנו מבלים את מירב שעות היום, בין אם נרצה ובין אם לא, זה מקום העבודה ועל כן אנו חשופים בו לתאונות חוזרות ונשנות ולעיתים אף תאונות עם נזק לטווח ארוך. 

גם אם נקפיד על כל הנהלים וננהג על פי ההנחיות, אין מה לעשות, לפעמים, גם מכונה משומנת היטב מתקלקלת. על כן, חשוב שיהיה לצידכם עורך דין מומחה לתאונות עבודה.

 

עורך דין מומחה לתאונת עבודה – מה זה תאונת עבודה ולמה חשוב להתייעץ עם עו"ד:

 

ראשית, כדאי להבין שתאונת עבודה היא תאונה הנגרמת במקום העבודה, אך יחד עם זאת ישנם מקרים נוספים שנכללים תחת ההגדרה של תאונת עבודה. למשל, אם הייתם בדרככם למקום העבודה ונסעתם בדרך הקבועה שבה אתם נוסעים כבכל בוקר, אזי במקרה שכזה התאונה תוכר כתאונת עבודה. לכן חשובה התייעצות עם עורך דין מומחה לתאונות עבודה בכדי שתבינו אילו פעולות נחשבות לתאונות עבודה ואילו לא, אל לכם להגיש תביעה ללא התייעצות עם עו"ד, פן תצאו קרחים מכאן ומכאן תאונת עבודה, יכולה להיגרם כתוצאה מרשלנות של המעסיק כאשר זה  לא פעל להדריך את העובד כפי שנדרש או שלא דאג  לציוד מגן הולם בהתאם לסוג העבודה הנדרש מהעובד ועוד ישנם דוגמאות רבות לכן, במקרה של תאונת עבודה יש להתייעץ עם עורך דין מומחה לתאונות עבודה ממשרדנו.

 

מתי המקרה לא נחשב לתאונת עבודה?

 

עורך דין לתאונת עבודה ילווה את נפגע העבודה למול המוסד לביטוח לאומי והן למול הביטוח של המעסיק במקרה הצורך. חשוב לדעת, כי במידה ויש ביטוחים נוספים למשל ביטוח אובדן כושר עבודה, ניתן לפנות לחברת הביטוח ולבקש פיצוי בהתאם לתנאי הפוליסה ולהיקף הנזק שנגרם. עורך דין ביטוח לאומי  במשרדנו, ילווה את נפגע העבודה לוועדות מטעם הביטוח הלאומי ויבחן את המקרה למול פוליסות ביטוח נוספת הקיימות לנפגע העבודה.

 

 

תאונה או מחלה?

 

חשוב לעשות את ההבחנה בין תאונת עבודה למחלת מקצוע. כאשר אנו מדברים על תאונה, אנו למעשה מדברים על אירוע חד פעמי שקרה והסתיים. לחילופין כאשר אנו מדברים על מחלת מקצוע, אנו מדברים למעשה על פגיעה מתמשכת הנגרמת לנו מעצם התפקיד שלנו, אם פגיעת גב מסחיבה ממושכת או פגיעה בשמיעה מחשיפה ממושכת לרעש. 

 

את מי תובעים במקרה של תאונת עבודה?

 

אז לשאלה זו כמה תשובות. ראשית, בראש ובראשונה ניתן לתבוע את חברת הביטוח של מקום העבודה במקרה שהמעביד התרשל, האפשרות הנוספת לתביעה הוא הביטוח הלאומי, שכן תביעתו תוכל לזכות אתכם בקצבת נכות, מענק נכות וכמו כן דמי פגיעה בכפוף, לנזק מזכה שנגם. מיותר לציין שבכדי לקבל את המענקים השונים הללו על התובע להיות נוכח בועדות השונות של הביטוח הלאומי, אליהן הוא יוזמן ובהן יושבים רופאים מטעם הביטוח לאומי על כן אל מול סוללה שכזו כדאי להיעזר בכוחו של עו"ד מומחה לתאונות עבודה שייצג אתכם נאמנה וישמיע את טענותיכם בפני הועדה בצורה הטובה והמכובדת ביותר. ניתן לערער על החלטת הועדה פעם אחת, באמצעות הגשת טופס ערר. על כן חשיבותו של עו"ד היא ללא כחל ושרק, חשוב שיהיה לצידכם עו"ד טוב המתמצא בכל רזי הביטוח הלאומי ומכיר את כל נבכי המערכת, בנוסף עורך דין ביטוח לאומי יסייע לכם להמציא את כל המסמכים הרלוונטיים לכם בכדי למנוע ממכם בירוקרטיה וסחבת מיותרות. 

תביעת נזיקין בגין תאונת דרכים

תביעת נזיקין בגין תאונת דרכים

תביעת נזיקין בגין תאונת דרכים – כל מה שחשוב לדעת מעורבות בתאונת דרכים היא אירוע מצער וקשה מכל הבחינות- מבחינה גופנית, מבחינה רגשית ומבחינה כספית.

קראו עוד
עורך דין נגד חברות ביטוח

עורך דין נגד חברות ביטוח

עורך דין נגד חברות ביטוח-למה ובאילו מקרים צריך לערב עורך דין בתביעה ראשית לפני שנתחיל רק נציין כי נחיצותו של עורך דין גבוהה עד מאד

קראו עוד
עורך דין נזיקין - אלעד רייך

ייעוץ וייצוג תביעת נזיקין וביטוח...

 משרד עורך דין מהמובילים בייצוג תביעות נזיקין, תביעות ביטוח, נזקי רכוש, תאונות עבודה...

השאירו פרטים ונחזור בהקדם