עורך דין נגד ביטוח לאומי – למה ומתי צריך ייצוג

תביעת הביטוח הלאומי מתחרשת במצבים שונים ומסיבות שונות, למשל בעקבות תאונת עבודה, מחלה, נכות ועוד. אם אתה במצב בו אתה רוצה לתבוע את הביטוח הלאומי, כדאי שתדע שמדובר בתהליך ארוך ומסובך בירוקרטית.

מה צריך על מנת לפתוח בתביעה?
כדי לתבוע את הביטוח הלאומי יהיה עלייך להציג מגוון רחב של מסמכים רפואיים, שיצטרכו לעמוד בדרישות נוקשות ורבות. נוסף על כך, תצטרך לשלוח לביטוח הלאומי חוות דעת של מומחים, תלושי שכר, שאר מסמכים השייכים לתעסוקה ואף לעמוד מול הועדה מטעם הביטוח הלאומי שתקבע אם אתה אכן זכאי לאחוזי נכות.

 

למה צריך עורך דין נגד ביטוח לאומי?

כפי שנשקף מהפסקה הקודמת, הגשת תביעה לביטוח הלאומי היא עניין ארוך, מורכב, מתיש ומסובך. פעמים רבות אנשים מכלים את כל כוחותיהם במצבים מורכבים ממילא, רק כדי לקבל מהביטוח הלאומי סירוב קר, מפני שלא עמדו בקריטריון אחד נחבא אל הכלים.
מדובר בחוויה קשה ומתסכלת. לכן, אם בכוונתך להגיש תביעה לביטוח הלאומי, אך עדיין לא התחלת בתהליך, הכתבה הזאת היא בשבילך.
בשביל שתימנע ממצבים כאלו, חשוב שיהיה לצידך עורך דין עורך נגד ביטוח לאומי. עורך דין בעל ידע קודם וניסיון בעבודה מול הביטוח הלאומי, יוכל לחסוך לך בעיות רבות בתחומים הרפואיים-משפטיים, לקצר תהליכים ולעזור לך לקבל את אחוזי הנכות המגיעים לך בגין הפגיעה שחווית.

מה בדיוק תפקידו של עורך הדין נגד ביטוח לאומי?
לעורך הדין כמה תפקידים מדויקים יותר, מעבר לניהול התביעה כולה וחתירה להצלחתה. הנה כמה מהם:

ניהול פעולות ראשוניות לאחר פגיעה- אחד התפקידים החשובים של עורך דין נגד ביטוח לאומי, הוא להנחות את הנפגע קרוב למועד הפגיעה, בנוגע לפעולות הראשוניות שיש לבצע על מנת להבטיח את הצלחת התביעה. זאת גם הסיבה שכדאי לשכור את שירותיו של עורך דין נגד הביטוח הלאומי, סמוך למועד התרחשות הפגיעה, ברגע שאתה מבין שברצונך להגיש תביעה. בין תחומי האחריות של עורך הדין למשל, תהיה שליחתך לקבלת טיפול רפואי הולם הכולל אישורים המעידים על מה שאירע.

מניעת התיישנות התביעה- תפקיד נוסף של עורך הדין הוא לדאוג שלא תחול התיישנות על התביעה. עורך הדין חייב לשים לב לזמן. חלק מהתובעים אפילו לא יהיו מודעים שקיים חוק התיישנות ויתמהמהו בהגשת התביעה, דבר שעשוי לגרום להם להפסיד את הפיצוי המגיע להם. תפקידו של ייצוג עורך דין נגד ביטוח לאומי הוא לדאוג שלא יקרה דבר כזה.

טיפול במסמכים וטפסים- נוסף על כל אלו, עורך הדין ינחה אותך ויעזור לך בכל הקשור לטפסים הסבוכים ושל הביטוח הלאומי, שייתכן מאוד שתתקשה למלא אותם בעצמך, ללא היכרות עם מערכת הביטוח הלאומי על בוריה. עורך דין נגד הביטוח הלאומי ידאג לכך שכל הטפסים ימולאו כראוי ולא יהיו בהם טעויות שעשויות לגרום לתביעה להיכשל.

הכנה לוועדה הרפואית וייצוג מולה- מימוש הזכויות מול הועדה הרפואית מורכב מכמה שלבים. בשלב הראשון, עורך דין נגד הביטוח הלאומי יעזור לך להשיג את כל המסמכים הרפואיים הדרושים על מנת להציג את מצבך הרפואי בפני הועדה. בשלב הבא יוודא עורך הדין שהבדיקה שנעשית לך בוועדה היא אכן מקיפה, שהרופאים שבודקים אותך הם הרופאים הרלוונטיים, ושכל טענותייך נרשמות בפרוטוקול הועדה.

הגשת ערור על החלטות ביטוח לאומי במקרה הצורך- לעיתים, למרות הייצוג של עורך דין נגד ביטוח לאומי לאורך כל התביעה, בכל זאת החלטות הביטוח הלאומי יהיו לא מספקות ואז יהיה צורך להגיש ערעור על ההחלטה. גם במקרה כזה, חשוב שיעמוד לצידך עורך דין נגד ביטוח לאומי. עורך דין טוב יוכל להפיק לקחים מהתביעה כולה ולגבש אסטרטגיה חדשה ומהודקת, על מנת לעזור לך להשיג את אחוזי הנכות המגיעים לך מהביטוח הלאומי.

למידע נוסף על עורך דין ביטוח לאומי לחצו כאן!

 

תביעת נזיקין בגין תאונת דרכים

תביעת נזיקין בגין תאונת דרכים

תביעת נזיקין בגין תאונת דרכים – כל מה שחשוב לדעת מעורבות בתאונת דרכים היא אירוע מצער וקשה מכל הבחינות- מבחינה גופנית, מבחינה רגשית ומבחינה כספית.

קראו עוד
עורך דין נגד חברות ביטוח

עורך דין נגד חברות ביטוח

עורך דין נגד חברות ביטוח-למה ובאילו מקרים צריך לערב עורך דין בתביעה ראשית לפני שנתחיל רק נציין כי נחיצותו של עורך דין גבוהה עד מאד

קראו עוד
עורך דין נזיקין - אלעד רייך

ייעוץ וייצוג תביעת נזיקין וביטוח...

 משרד עורך דין מהמובילים בייצוג תביעות נזיקין, תביעות ביטוח, נזקי רכוש, תאונות עבודה...

השאירו פרטים ונחזור בהקדם