עורך דין נגד חברות ביטוח

עורך דין נגד חברות ביטוח-למה ובאילו מקרים צריך לערב עורך דין בתביעה

 

ראשית לפני שנתחיל רק נציין כי נחיצותו של עורך דין גבוהה עד מאד כמעט בכל שלבי הביטוח, משלב החתימה על החוזה ועד שלב התביעה, אם יגיע. חברות הביטוח הן עסק לכל דבר ועניין, הן לא חפצות לבטח אף אדם בשל טוב ליבו או מראהו, חברות הביטוח מעוניינות בכספינו גרידא ומבחינתן, כמעט כל האמצעים כשרים. 

 

שיטת מצליח

 

השיטה האהובה ביותר על חברות הביטוח היא "שיטת מצליח", כלומר, שכאשר יגיע אדם לתבוע את כספי הפיצויים הם יספרו לו איזה סיפור על תשלום שלא הועבר בזמן או איזה חוב שלא שולם בגינם הפוליסה לא תקפה, אך אז מגיע המפנה, חברת הביטוח "פותחת את ליבה" ללקוח ומפנים משורת הדין מוכנה לתת לו אחוז מסויים מדמי הפיצויים המגיעים לו, ברוב המקרים הלקוח יתרצה וילך עם חברת הביטוח להסדר ויקבל סכום פיצויים קטן בהרבה מזה המגיע לו בפועל. זה על רגל אחת, נקראת "שיטת מצליח", אך אנו כאן כדי לדאוג ששיטת מצליח לא תצלח, על כן, נחוצה התערבות של עורך דין נגד חברות ביטוח. סעיף נוסף בשיטת מצליח, הוא סעיף ביטול הביטוח, למעשה אנשים לא מודעים לכך שכדי לבטל תשלום על פוליסה, עליהם לפנות במכתב רשום לחברת הביטוח ולציין את העובדה שברצונם להפסיק את החוזה בכתב, אחרת לא תבוצע הפסקת התשלום על הביטוח, גם במקרה זה, שיטת מצליח עובדת וברובם של המקרים אנשים ממשיכים לשלם לחינם. כמו כן, ישנם לא מעט מקרים של כפל ביטוחי, מבוטחים המשלמים לחינם על שתי פוליסות או יותר, על אותו מקרה ביטוחי וגם כאן, חברות הביטוח מצליחות בשיטתן, לכן ללא כחל ושרק, נדרשת התערבות של עורך דין נגד חברות ביטוח.

 

מעמד חתימה 

 

ישנם לא מעט מקרים בהם חברת הביטוח מנסה להחתים אזרחים תמימים שלא בקיאים דיים בקריאת חוזים על חוזי ביטוח שלמעשה לא מכסים כלום, דהיינו, משלמים כסף לחינם. על כן חשוב מאד מבעוד מועד חתימת החוזה להקדים תרופה למכה ולערב עו"ד המתמחה בענייני ביטוח שלמעשה יהיה לכם לעזר, כמו כדור נגד כאב ראש שאתם לוקחים עוד לפני כאב הראש, כך תרכשו את שירותיו של עורך דין נגד חברות ביטוח, זה גם יחסוך לכם את כאב הראש בהמשך. בנוסף, ישנם לא מעט תקדימים משפטיים למקרים בהם חברת הביטוח הציעה פוליסה שבסופו של דבר לא מכסה שום מקרה ביטוחי ועל כן המקרה נלקח לדיון בביהמ"ש שבסופו טען השופט שבוצעה כאן הטעייה מכוונת של חברת הביטוח והיא נדרשת לשלם את כספי הפיצויים. 

 

מי מפקח על חברות הביטוח? 

 

 נשאלת השאלה, אם קיימים לא מעט מקרים של הונאות ביטוח, מדוע הממשלה לא עושה כלום? . אז למעשה  ישנם שני גופים המפקחים על חברות הביטוח, הראשון הוא המפקח על הביטוח והשני הוא בית המשפט. כוחו של המפקח על חברות הביטוח מוגבל מאד והוא לא באמת מעוניין להערים קשיים ולכבול את חברות הביטוח, משום שבסופו של דבר אותם אנשים המועסקים שם ירצו בערוב ימיהם לעבוד בשוק הביטוח וכדי למנוע את "השריפה" שלהם בשוק הם יעשו הכל. הגוף השני המפקח על חברות הביטוח הוא בתי המשפט, אך נכון להיום לפנות למשפט עלול להיות תהליך ארוך ומייגע המביא לבזבוז זמן יקר לתובע שלרוב אין לו, כי כידוע, טחנות הצדק טוחנות לאט. אך אל לכם לאבד תקווה, ישנם לא מעט תקדימים לפשרות שצלחו וזיכו את המבוטח בכספים המגיעים לו, לעיתים גם פשרות מחוץ לכותלי בית המשפט עשויות להניב פירות, אך לכן עורך דין נגד חברות ביטוח, צריך להתערב במקרים אלו.

למידע נוסף באילו מקרים יכול לעזור לכם עורך דין ביטוח לחצו כאן

 ייעוץ בדיני עבודה

ייעוץ משפטי בדיני עבודה

ייעוץ משפטי בדיני עבודה דיני עבודה עוסקים בהיבט המשפטי של היחסים בין עובד למעביד. מטרתם של דיני העבודה הינה להעניק לעובדים זכויות סוציאליות במקום עבודתם

קראו עוד
עורך דין נזיקין - אלעד רייך

ייעוץ וייצוג תביעת נזיקין וביטוח...

 משרד עורך דין מהמובילים בייצוג תביעות נזיקין, תביעות ביטוח, נזקי רכוש, תאונות עבודה...

השאירו פרטים ונחזור בהקדם