חותם אמינות אלעד רייך

רטיבות בקיר פנימי וחברת ביטוח

 

נזקי רטיבות וצנרת בקיר הפנימי עשויים להוביל לא פעם להרס של דירות, בתים ולעיתים אף בניינים שלמים. מי שמצאו את עצמם מתמודדים עם נזקים מסוג זה, צריכים לפנות בהקדם אל עורך דין נזקי צנרת שיסייע בקבלת הפיצויים מצד חברת הביטוח.

 

הסימנים המטרימים להופעת רטיבות

 

רטיבות בקיר הפנימי עשויה להתגלות לאחר זמן רב. שכן, מדובר בנזילה של מים שמתרחשת בצינורות שנמצאים בין קירות הבית. חשוב לציין שיש סימנים שיכולים להעיד על תרחיש זה, למשל:

  • היווצרות של כתמי עובש
  • הופעת סדקים בקירות
  • היווצרות קילופי צבע

סימנים אלה מצריכים פנייה בהולה לעורך דין נזקי צנרת. שכן, יש לא מעט מצבים שבהם אנשים מגלים שקיבלו הודעה על דחיית תביעת ביטוח וחברת הביטוח. הסבר מפורט אודות נושא חיוני זה יובא בפסקה הבאה.

 

הקשר בין עורך דין נזקי צנרת לחברות הביטוח

 

מדובר בעורך דין נזקי צנרת שיודע איך להתנהל מול חברות ביטוח ובעלי מקצוע שמעניקים שירות מטעמם בכל הנוגע לנזקי צנרת. ראוי לציין שבעלי דירות מגלים לא פעם שחברות הביטוח מתנערות מאחריות בכל הנוגע לנזקים אלה, למרות שהפוליסה מכסה אותם. מצבים אלה של דחיית התביעות מובילים בעלי דירות רבים לקבלת סיוע מצד עורך דין שילווה אתם לאורך כל הדרך, כדי שיוכלו לגלות מי האשמים בנזקים ואילו הליכים צריכים להינקט נגדם. כך שבסופו של דבר ניתן יהיה לקבל את הפיצוי שמגיע להם.

לעיתים חברת הביטוח מכירה בכיסוי הביטוחי ולאחר הודעת המבוטח שולחת שמאי רכוש/מהנדס מטעמה לנכס הניזוק ומומלץ שגם אתם המבוטחים תשכרו שמאי רכוש/מהנדס מטעמכם על מנת שיבדוק מהו גובה הנזק. שמאי רכוש מטעמכם ייצג את האינטרס שלכם. במידה ויתגלו פערים ניתן יהיה לבחון הגשת תביעה על הפער בין חו"ד.

אפשר להקדים תרופה למכה

 

כניסה לדירה חדשה מצריכה בירור אודות הכיסוי הביטוחי. לכן, מומלץ ליצור קשר עם חברת ביטוח מוכרת ולקרוא את האותיות הקטנות שמופיעות בפוליסה שנמסרה לכם על ידי נציג מטעמה. יחד עם זאת, יש לפנות לקבלת ייעוץ מצד עורך דין נזקי מים שיבדוק שהפוליסה מכסה מפני נזילות מכל הסוגים.

 

צעדים שיש לנקוט כדי להתמודד עם רטיבות בקירות פנים

  1. זהה את מקור הרטיבות: בדוק את האזור ביסודיות כדי לקבוע את הסיבה המדויקת לרטיבות.
  2. תיקון או החלפת צנרת פגומה: אם הבעיה קשורה לנזק בצנרת, הזמינו אינסטלטור מקצועי שיתקן את הבעיה.
  3. טפלו בעובש ובטחב: אם קיים עובש, שכרו אנשי מקצוע כדי להסיר ולתקן בבטחה את האזורים הפגועים.
  4. שחזור הקירות הפנימיים: יש לצבוע מחדש או לתקן את הקירות לפי הצורך כדי להחזיר את המראה שלהם ולמנוע נזקים נוספים.

 

חשיבות תביעת נזקי צנרת

אם הרטיבות בקירות הפנימיים שלכם היא תוצאה של נזקי צנרת, הגשת תביעת נזקי צנרת הופכת מכרעת. עורך דין נזקי צנרת מיומן יכול ללוות אתכם בתהליך התביעות, ולעשות את המיטב  הדרוש לטיפול בנזקי המים ובכל ההוצאות הנלוות.

 

ייעוץ מומחים לבעיות רטיבות

אם אינכם בטוחים לגבי סיבת הרטיבות או זקוקים לסיוע בהליך תביעות הביטוח, שקלו להתייעץ עם מומחים בתחום. הם יוכלו לספק לכם הכוונה ולעזור לכם לנווט בין המורכבות של התמודדות עם רטיבות בקירות פנימיים.

 

לסיום

 

חברות ביטוח רבות מציעות ללקוחותיהם פוליסות שמכסות טיפול ברטיבות בקיר הפנימי. לצערנו, בעת הצורך, אלה מתנערות לא פעם מהכיסוי עבור התיקון שנחשב למורכב. במצבים שכאלה מומלץ לפנות אל משרדנו שיסייע בכל הנוגע לכיסוי של נזק מים לדירת מגורים.

 

חותם אמינות אלעד רייך
עו"ד אלעד רייך

עו"ד אלעד רייך

אלעד רייך ושות' משרד עורכי דין, עוסק בנזיקין ביטוח ונזקי גוף, מתוך שליחות ובמטרה לממש את מלוא הזכויות של לקוחות המשרד

אודות

לקבלת ייעוץ ראשוני

תחומי התמחות

כתבו עלינו

צרו איתי קשר גם דרך

עורך דין נזיקין - אלעד רייך

ייעוץ וייצוג תביעת נזיקין וביטוח...

 משרד עורך דין מהמובילים בייצוג תביעות נזיקין, תביעות ביטוח, נזקי רכוש, תאונות עבודה...

השאירו פרטים ונחזור בהקדם