רשלנות רפואית – תביעת ביטוח אחריות מקצועית רפואית ואיך עורך דין יכול לסייע?

רשלנות רפואית היא תופעה שהנזק שלה עלול להיות קריטי ובלתי הפיך. היא בלתי נסבלת מעצם קיומה, בהינתן, ככל שמוכחת, סיבה שאין כל הצדקה לה, לגרימתה, היא בלתי נסלחת.

על מנת למקסם את הסיכוי לפיצוי גבוה בגינה, חשוב להתייעץ עם עו"ד רשלנות רפואית ולשכור את שירותיו לצורך ייצוג. רפואה היא תחום מורכב, המחייב בקיאות, ועורך דין נדרש לבקיאות בממשקים המשיקים לעניין תביעה בנושא זה- הרפואה והמשפט.

לניסיון של עורך דין עשוי להיות משקל חשוב, אולי אף מכריע, מאחר שהוא מכיר את החוק על בוריו יודע כיצד לבסס ולחזק את מהות התביעה ולהוכיח באמצעותה את גרימת הנזק של הרשלנות הרפואית.

מערכת מסועפת עם תחומי התמחות רבים

היות שרפואה היא תחום רחב, מערכת מסועפת עם תחומי התמחות רבים, חשוב לדעת כי יש תחומים שבהם ההיתכנות לרשלנות והסיכוי לגרימתה גבוהים יותר, לדוגמה: נוירוכירורגיה, תחום שבו עלולים להשתבש ניתוחים במערכת העצבים; רשלנות רפואית בלידה, אשר להוכחתה עשוי העורך דין להיזקק לחוות דעת אחדות של מומחים בתחום הגניקולוגיה,  נוירולוגיה, רפואת פגים, מיילדות ועוד; רשלנות רפואית בהריון, אשר גרימתה עלולה לאישה ללדת תינוק הלוקה בנכויות קשות ומורכבות בשל תסמונת כל שהיא, מום מולד, שיתוק מוחין ועוד; טיפול רשלני של נפגעים קשים בתאונות דרכים ועוד.

הגשת תביעה על רשלנות רפואית היא חשובה ביותר אולם מנגד יש את אותו רופא שלאו דווקא גרם נזק ביודעין ובמתכוון ובדיוק בשביל זה – קיימת בעולם הביטוחי פוליסת תביעת ביטוח אחריות מקצועית רפואית שנועדה להגן על אותו רופא מתביעה זו.

תביעת ביטוח אחריות מקצועית רפואית

תביעת ביטוח אחריות מקצועית – רפואית נועדה להגן על הרופא, המרפאה ובתי החולים מפני תביעות בגין רשלנות מקצועית – רפואית ולתת להם את הכיסוי המרבי ביותר כאשר מתרחשת תביעה נגדם.

אך מה קורה אם חברת הביטוח לא מעוניינת לכסות את גובה התביעה? אותו רופא עלול למצוא את עצמו עם תביעת ענק  שהוגשה נגדו בשל רשלנות רפואית. בדיוק בשביל זה עורך דין ביטוח יכול לסייע בתביעה כנגד חברת הביטוח שלא פעלו כדין למרות שלאותו רופא כן הייתה פוליסה תביעת ביטוח אחריות מקצועית רפואית.

מי עשוי להזדקק לעורך דין ביטוח?

במידה וחברות הביטוח אינן עומדת בהתחייבות מצידן והרופא מוצא את עצמו עם נזק אדיר בגין אותה תביעה על רשלנות רפואית למרות הוא עצמו כן רכש את אותה פוליסה, מומלץ שיתייעץ עם עורך דין שבקיא בדיני ביטוח – עורך דין ביטוח ידע לתת מענה, ניסיונו הרב יעזור לו לעמוד מול חברות הביטוח ולמצות עימם את הדין עד תום

ייעוץ בדיני עבודה

ייעוץ משפטי בדיני עבודה

ייעוץ משפטי בדיני עבודה דיני עבודה עוסקים בהיבט המשפטי של היחסים בין עובד למעביד. מטרתם של דיני העבודה הינה להעניק לעובדים זכויות סוציאליות במקום עבודתם

קראו עוד
עורך דין נזיקין - אלעד רייך

ייעוץ וייצוג תביעת נזיקין וביטוח...

 משרד עורך דין מהמובילים בייצוג תביעות נזיקין, תביעות ביטוח, נזקי רכוש, תאונות עבודה...

השאירו פרטים ונחזור בהקדם