תאונת דרכים בדרך לעבודה זכויות

בכל יום אנחנו מבלים זמן רב בכבישים כאשר בדרך כלל אנו נוסעים לעבודה או חוזרים מהעבודה הביתה. למרבה הצער, סטטיסטיקות תאונות הדרכים בישראל עגומות וקיימת סבירות מסוימת שתיקלעו לתאונת דרכים. חשוב לדעת שבמידה ותאונת בדרכים התרחשה בדרך לעבודה או מהעבודה זו נחשבת לא רק תאונת דרכים אלא גם תאונת עבודה.

הגדרה של תאונות עבודה

תאונת עבודה היא כל תאונה שאירעה תוך כדי העבודה, כולל תאונת דרכים בדרך לעבודה וכן תאונת דרכים בדרך חזרה מהעבודה. חשוב לדעת כי ביטוח תאונות עבודה חל על כל העובדים בישראל, כולל עובדים זרים.

 

כיצד נקבעת הנכות בביטוח הלאומי לאחר תאונת עבודה,

קביעת הנכות במוסד לביטוח לאומי מתבצעת באמצעות וועדה רפואית המתכנסת לצורך קביעת אחוזי הנכות. כדאי להגיע מוכנים לוועדה הרפואית מאחז וזו תקבע את אחוזי הנכות ובהתאם לכך את גובה הפיצוי. יש לבדוק את התיעוד הרפואי המלא סמלוא הפגימות המדוברות לרבות השלמת בדיקות נחוצות בטרם ניגשים לוועדהב הרפואית.

 

ייצוג בפני הוועדה הרפואית מטעם המוסד לביטוח לאומי לאחר תאונת עבודה,

עורך דין ביטוח לאומי המייצג נפגע בפני הוועדה הרפואית נכנס עם הנפגע  וניתנת לו האפשרות לשטוח את הטענות השונות בפני הוועדה הרפואית בנוסף לנפגע בעצמו, במסגרת הוועדה מתנהל פרוטוקול ולכן, חשוב מאוד עי הכל יירשם בצורה ברורה במסגרת פרוטוקול הוועדה הרפואית מטעם המוסד לביטוח לאומי.

מהי חשיבות התייעצות עם עורך דין תאונות עבודה לפני הוועד ולאחריה,

חשוב מאוד כי עורך דין תאונת עבודה המייצג נפגע במסגרת וועדה רפואית של הביטוח לאומי יעבור על הפרוטוקול של הוועדה ויוודא כי הכל נרשם לרבות בדיקת תוצואות הוועדה וישקול האם החלטת הוועדה טובה ללקוח או שנדרש להגיש ערעור על החלטת הוועדה בהתאם לזמנים המאפשרים הגשת ערעור.

נפגעתי בתאונת דרכים, מה עושים?

פגיעה בתאונת דרכים מצריכה פעילות מהירה מצידכם על מנת שתקבלו את הפיצויים במלואם, כמובן ככל שמצבכם הפיזי מאפשר לכם. במידה ותאונת הדרכים הייתה בדרך לעבודה או בדרך מהעבודה, יש לדווח במהירות למעסיק שלכם וכמובן לדווח גם למשטרה וזאת בנוסף לקבלת הטיפול הרפואי המיידי ואיסוף הפרטים מהמעורבים.

 

זכויות לאחר תאונת דרכים – כיצד נקבע הפיצוי?

גובה הפיצוי שתקבלו משקלל מספר פרמטרים אלו ועוד נוספים:

  • שיעור הנכות: שיעור הנכות שייקבע לכם בשל התאונה, כאשר ככל ששיעור הנכות גבוה יותר כך הפיצוי יהיה גבוה יותר.
  • גיל: ככל שהנפגע צעיר יותר כך הפיצוי שיקבל צפוי להיות גבוה יותר מכיוון שהתאונה משפיעה יותר על כושר ההשתכרות שלו וצפויות לו שנות נכות רבות יותר בהשוואה לנפגע מבוגר.
  • פגיעה בכושר ההשתכרות: גובה הפיצויים לוקח בחשבון את הפגיעה בכושר ההשתכרות, כלומר ההפרש בין שכר הנפגע לפני התאונה ולאחריה. כמו כן, נלקחת בחשבון מידת הפגיעה בפוטנציאל ההשתכרות העתידי. כמובן שהפיצוי הכספי נקבע בעיקרו על אובדן השתכרות בפועל ביחס להכנסה טרם התרחשה התאונה בדגש על גובה הנכות.
  • נזק כספי לעבר: נזק כספי שנגרם לנפגע עבור הוצאות שהוציא לטובת טיפול רפואי או למשל נסיעות פיצוי זה יתקבל על הוצאות שהוצאו בקשר סיבתי עם התאונה.
  • כאב וסבל : גם אם תאונת הדרכים לא פגעה בכושר ההשתכרות שלכם אתם זכאים לפיצויים במידה ומוכח כי התאונה גרמה לכם לכאב פיזי, ועוגמת נפש.

 

נפגעי תאונת דרכים בעבודה? צרו קשר עם עורך דין תאונות דרכים

כדי שתקבלו את מלוא הפיצויים המגיעים לכם אתם זקוקים לשירותו של עורך דין תאונות עבודה ועורך דין תאונות דרכים שילווה אתכם לאורך התהליך. אין סיבה שתקבלו שקל אחד פחות ממה שמגיע לכם – צרו קשר עם עורך דין שיסייע לכם.

 

פגעתי ברכב ואין לי ביטוח

פגעתי ברכב ואין לי ביטוח

נסיעה ללא ביטוח רכוש היא לא דבר מומלץ. במקרה של תאונת דרכים ההשלכות הכלכליות עבורכם צפויות להיות כבדות וחמורות. למרות זאת, נהגים רבים בישראל נוסעים

קראו עוד
עורך דין נזיקין - אלעד רייך

ייעוץ וייצוג תביעת נזיקין וביטוח...

 משרד עורך דין מהמובילים בייצוג תביעות נזיקין, תביעות ביטוח, נזקי רכוש, תאונות עבודה...

השאירו פרטים ונחזור בהקדם