תאונת דרכים ללא ביטוח חובה – מה עושים?

כאשר אנו דנים בביטוח לרכב, קיימים כמה סוגים או כיסויים שונים אם נדייק. כאשר אדם עושה ביטוח לרכב, הוא למעשה מבטח את עצמו מפני נזקים עתידיים העלולים לקרות לכל משתמש דרך פוטנציאלי, נהגים והולכי רגל כאחד, אך הולך רגל לא יעשה ביטוח, זה נשמע מגוחך, אך זהו נושא אחר. באשר לנהג רכב, כיום כל נהג רכב או יותר נכון בעל רכב, חייב בביטוח חובה על רכבו, ביטוח המעניק כיסוי מזערי במקרה שנפגעת בעת תאונת דרכים. ההיגיון שעומד מאחורי החוק הזה הוא למעשה יצירת רשת הגנה למי שנפגע בתאונת דרכים, בכדי שהוצאותיו יכוסו בעת הצורך. המדינה הגדילה לעגן זאת בחוק מפאת העובדה שתאונות דרכים הן גורם הנזק הגדול ביותר לכלכלה ונכון להיום מספר ההרוגים בהן עולה על מספר ההרוגים בכל מלחמות ישראל גם יחד. 

 

סוגי ביטוח נוספים

 

פרט לביטוח החובה לרכב, שכאמור לעיל הוא חובה, קיימים עוד שני סוגי ביטוחים לרכבים. הראשון ביטוח צד ג', הנותן לבעל הפוליסה עליו כיסוי מפני פגיעה בצד שלישי בעת תאונה ברכב, דהיינו, מי שגורם התאונה התנגש בו והוא אינו אשם. הביטוח הנוסף הוא הביטוח המקיף, המספק לבעליו לרוב גם כיסוי מפני גניבה ואי השתתפות עצמית ועוד כהנה וכהנה סעיפים המשתנים על פי חברת הביטוח הספציפית. 

 

מה קורה אם האשם בתאונה הוא בעל הפוליסה?

 

חשוב לדעת שביטוח חובה לרכב מספק כיסוי לא רק לנהג הרכב עצמו אלא גם להולכי הרגל ולמשתמשי הדרך האחרים לרבות נוסעים נוספים ברכב העלולים להיפגע בעת תאונת דרכים. למעשה, תאונת דרכים ללא ביטוח חובה גורמת לכך שנהג הרכב יהיה חשוף לתביעות רבות במקרה של תאונה וקל וחומר גם לעונשים הקבועים בחוק. מיותר לציין שגם אילו אתם הנהגים הכי מיומנים שיש אתם לעיתים ברגע של היסח דעת עלולים להיקלע לתאונה ותאונת דרכים ללא ביטוח חובה זו כבר אופרה אחרת לגמרי. כמו כן, גם אם אתם בטוחים שלא תעשו תאונה, אתם עדיין עלולים להיעצר לבדיקה שגרתית של משטרת התנועה ולהיווכח בעצמכם כמה המשטרה אינה סובלנית במקרים של חוסר ביטוח חובה, כמו גם בדיקת טסט שנתית לרכב שגם היא בגדר חובה.  

 

כיצד בכל זאת ניתן לסייע לנהג בעת תאונת דרכים ללא ביטוח חובה?


נניח שכבר עשיתם את העבירה של נסיעה ללא ביטוח ונקלעתם לתאונת דרכים ללא ביטוח חובה, עו"ד טוב יכול עדיין לגרום לבית המשפט לדון אתכם לכף זכות, במקרה שאתם לא בעלי הרכב ונהגתם ללא יודעין ברכב ללא ביטוח חובה. חשוב לציין שגם במקרה ועשיתם תאונת דרכים ללא ביטוח חובה אל לכם להימלט ממקום התאונה, זה עשוי רק להרע את מצבכם, שגם כך אינו מזהיר, חשוב שתhשארו במקום התאונה, תזמינו כוחות הצלה ומשטרה ותענו על כל שאלות השוטרים, כך תפחיתו מחומרת עונשכם ותסייעו לעו"ד שלכם לסייע לכם בצורה הטובה ביותר בקבלת עונש מופחת לכל היותר.

למידע נוסף על ענייני ביטוח לחצו כאן!

עורך דין תביעות ביטוח

עורך דין תביעות ביטוח

למה אתה צריך עורך דין בתביעת ביטוח? כשם שנהג חדש לא עולה על ההגה לבדו מבלי מורה או מבוגר מנוסה יותר כבר מההתחלה, כך גם

קראו עוד

חלית? נפצעת? אסור לפטר אתכם!

אם חליתם או נפצעתם ואינכם יכולים להמשיך לבצע את התפקיד שלכם במקום העבודה, עליכם לדעת שהמעסיק צריך לבצע את ההתאמות הנדרשות בתפקיד שלכם, כך שאתם

קראו עוד
עורך דין נזיקין - אלעד רייך

ייעוץ וייצוג תביעת נזיקין וביטוח...

 משרד עורך דין מהמובילים בייצוג תביעות נזיקין, תביעות ביטוח, נזקי רכוש, תאונות עבודה...

השאירו פרטים ונחזור בהקדם