חותם אמינות אלעד רייך

תביעת ביטוח אחריות מקצועית

תביעת ביטוח אחריות מקצועית באה להגן על אנשי המקצועות החופשיים מפני תביעות וחשיפה לתשלומים גבוהים. חברות הביטוח המעניקות את הפוליסות הללו ויודעות לשווק אותן בצורה טובה, פועלות לא אחת לצמצם את הסכומים שאותם ישלמו בגין הפוליסה הקיימת. מהי תביעת האחריות המקצועית ? מה המשמעות של התביעה? ומה עושים בכל שלב?

 

מה זה ביטוח אחריות מקצועית?

ביטוח אחריות מקצועית היא פוליסת ביטוח המסופקת על ידי רוב חברות הביטח המובילות בישראל ומטרתו הגנה על בעלי מקצועות חופשיים וחברות אשר מספקים שירותים שונים בתחום המקצועי שלהם ובתוכם, מהנדסים, קבלנים, אדריכלים, רואי חשבון ואף עורכי דין, ועוד מגון רחב מאד של מקצועות.

תביעת ביטוח אחריות מקצועת בא לספק הגנה לאיש המקצוע שלא עומד מאחוריו גוף עסקי חזק והוא מוצא עצמו אל מול תביעה של לקוח שלו בגין רשלנות בעבודתו או כל טיעון אחר.

תביעות אלו הנגרמות בשל פעולה רשלנית לכאורה של איש המקצוע, חושפת אותו לאיום משפטי שמצד אחד כרוך בהוצאות רבות, ומצד שני במידה ובית המשפט יפסוק כנגדו, יאלץ לשלם פיצויים גבוהים שלרוב ידו אינה משגת לשלם. הביטוח אמור להיות המשענת עבור העוסק העצמאי במקרים שמוגשת נגדו תביעה.

תביעת ביטוח אחריות מקצועית

סיבות לדחייה של תביעת ביטוח אחריות מקצועית

תביעות העוסקות בביטוח של אחריות מקצועית הן תביעות מורכבות ויקרות ובשל כך דחיית תביעת ביטוח אחריות מקצועית מצד חברת הביטוח הן תופעה נפוצה ולצערנו מקובלת כפי שמסביר אלעד רייך עורך דין, עורך דין אחריות מקצועית מומחה.

לא אחת אפשר לשמוע תלונות של בעלי מקצוע שנמצאים ברגעים הקשים ביותר שלהם את הטענה חברת הביטוח לא משלמת לי למרות שיש לי ביטוח אחריות מקצועית.

חברות הביטוח ואין זה חדש יעשו כל שעולה על ידן על מנת להימנע מתשלום הפוליסה, את הסיבות בגין דחיית תביעת ביטוח אחריות מקצועית מצד חברת הביטוח הן יסבירו במגוון הסברים שעיקרם הם אי עמידה בתנאי הפוליסה. בין ההסברים הנפוצים של חברת הביטוח אפשר למצא :

  • דחייה בגין פעילות שאינה קשורה לעסק – איש מקצוע נתבע בגין השפעה כוללת של עבודתו, אך לא בשל תחום המומחיות שלו, למשל אדם החליק בחנות, יכולה חברת הביטוח לטעון שהביטוח מכסה רק פעולות הקשורות למכירת מוצרים.
  • רצף תשלום – בעל מקצוע הפסיק לשלם פוליסה, אך לאחר מספר שנים הוא נתבע בגין עבודה שביצע בזמן שהיה מכוסה, הפוליסה עלולה שלא לכסות את התביעה.
  • מיקום הפעולה – פוליסות רבות לא מכסות תביעות כנגד בעל מקצוע שאינן מתרחשות בישראל.

תביעת ביטוח אחריות מקצועית היא פוליסה מורכבת, יש חשיבות גדולה להכיר את כלל הסעיפים שבה וחשוב מאד להבין את המשמעות שבה.

 

מה עושים שתביעת ביטוח אחריות מקצועית נדחית על ידי חברת הביטוח?

שערו בנפשכם את המקרה הבא, מהנדס בניין תכנן באופן לקוי מבנה, בשל כך נבנה בניין בצורה לקויה והוגשה כנגד המהנדס תביעה בגין 1.5 מיליון שקל. הוגשה תביעה לחברת הביטוח, אך חברת הביטוח מתנערת מהתשלום בשל טענה שהמהנדס לא עמד בתנאי הפוליסה, לפתע מוצא עצמו אדם מול שוקת שבורה.

ביטוח אחריות מקצועית

מה עושה בעל מקצוע שתביעתו נדחתה?

חשוב להבין ולזכור, תביעות אל חברות הביטוח הן לא עניין פשוט. הן עוסקות בסכומים גבוהים ומשמעותיים. חברות הביטוח הן חברות מסחריות ואינן מעוניינות לשלם פיצויים מוגברים ללא בדיקה. לכן ההמלצה לבעל המקצוע שהוגשה נגדו תביעה בגין רשלנות או התרשלות בעבודתו, רצוי לפנות אל עורך דין תביעות ביטוח ואחריות מקצועית באופן מיידי.

בעל מקצוע חופשי שיצא למאבק לבדו כנגד חברת הביטוח יגלה מהר מאד את אחת משתי האפשרויות:

  1. חברת הביטוח לא משלמת לי למרות שיש לי ביטוח אחריות מקצועית
  2. חברת הביטוח משלמת סכום נמוך בהרבה

 

חשיבות עורך דין בתביעת ביטוח אחריות מקצועית?

לאור מה שהוסבר עד כאן אפשר להבין שהפנייה אל עורך דין בתהליך של הגשת תביעת ביטוח אחריות מקצועית, היא הכרחית. המחשבה שאדם מן השורה ידע להתמודד עם חברות הביטוח בנושאים אלו היא לא מחוברת למציאות, כך מסביר אלעד רייך עורך דין.

ההמלצה היא שברגע שמתרחש אירוע חריג בעסק יש לפנות אל עורך דין מתאים. לכן כאשר תגיע התביעה, בעל המקצוע כבר יהיה ערוך אליה. עורך הדין מאפשר ללקוחותיו את היתרונות הבאים :

  • הבנה של תהליכים שהם בירוקרטיים ברובם מול חברות הביטוח.
  • מכיר את הלקוחות ואת הבעיות בכל אחת מהפוליסות.
  • מבין ויודע כיצד להתמודד עם חברות הביטוח.
  • ליווי מקצועי ושמירה על בעל המקצוע מטעויות אפשריות.
עו"ד אלעד רייך
עו"ד אלעד רייך

עורך דין אלעד רייך ושות' , עוסק בתביעות נזיקין ביטוח ותאונות דרכים, מתוך שליחות ובמטרה לממש את מלוא הזכויות של לקוחות המשרד.אם ברצונך למקסם את פיצוי נזיקין המגיעים לך, עו"ד מטעם המשרד ישמח לעמוד לרשותך! נציגינו ממתינים לפנייתך כעת.

טלפון: 03-5180099

חותם אמינות אלעד רייך
עו"ד אלעד רייך

עו"ד אלעד רייך

אלעד רייך ושות' משרד עורכי דין, עוסק בנזיקין ביטוח ונזקי גוף, מתוך שליחות ובמטרה לממש את מלוא הזכויות של לקוחות המשרד

אודות

לקבלת ייעוץ ראשוני

תחומי התמחות

כתבו עלינו

צרו איתי קשר גם דרך

עורך דין נזיקין - אלעד רייך

ייעוץ וייצוג תביעת נזיקין וביטוח...

 משרד עורך דין מהמובילים בייצוג תביעות נזיקין, תביעות ביטוח, נזקי רכוש, תאונות עבודה...

השאירו פרטים ונחזור בהקדם