תביעת ביטוח חובה מהי?

כיום בישראל ישנה חובת ביטוח על כלל הנהגים בכביש שנוסעים ברכב מנועי, להוציא אופניים חשמליים. פוליסת ביטוח החובה הינה הכרחית עד מאד ואי ביצועה משולה לעבירה על החוק.    ביטוח החובה למעשה בא לפצות את משתמשי הדרך האחרים שאינם מבוטחים, קרי הולכי רגל ורוכבי אופניים אשר אינם מצווים לרכוש ביטוח ולכן אינם מבוטחים, על כן המדינה הקימה את "קרנית", קרן מיוחדת שדואגת לאלו שנפגעו בתאונות דרכים ואין ברשותם ביטוח מכורך החוק או לחילופין שנפגעו בתאונת פגע וברח וכל זאת בכפוף לתנאים מסוימים, הקרן הזו ממומנת מנתח מסוים מכלל ביטוחי החובה של הנהגים בארץ.

 

תביעת רכוש ותביעת ביטוח חובה וההבדל ביניהם

 

כאשר מתרחשת תאונה דרכים בין שני כלי רכב חשוב לדעת כי פוליסת ביטוח החובה מכסה נזקי גוף כתוצאה מתאונת הדרכים ואילו ביטוח צד ג' וביטוח מקיף יתנו מענה ביטוחי לנזקי הרכוש אשר נגרמו בשל תאונת דרכים המלווה בנזקי רכוש לרכב. ביטוח צד ג' יאפשר לצד הנפגע שאינו אחראי לתאונה לקבל פיצוי מחברת הביטוח של הנהג האחראי לקרות התאונה. ביטוח מקיף יאפשר לנהג האחראי לתאונה לקבל פיצוי מחברת הביטוח שלו בגין נזקי הרכוש לרכבו גם ובמידה והוא אחראי לקרות התאונה. במקרה של תאונת דרכים המלווה בנזקי רכוש לרכב מומלץ, לפנות למשרדי לייעוץ. עורך דין נזקי רכוש לרכב ילווה את התיק מתחילתו ועד למתן פסק הדין.

 

נהיגה ללא ביטוח חובה

 

נהיגה ללא ביטוח חובה, היא עבירה פלילית. נכון, שלא מעט מאלו שלא ממהרים לרכוש את פוליסת ביטוח החובה הם דווקא הנהגים הצעירים שאין הפרוטה מצויה בכיסם, אך זו בדיוק הנקודה, שכן הנהגים הצעירים חשופים יותר לסיכויי תאונות דרכים. בעת תאונה ללא ביטוח חובה תהיו חשופים לתביעות, בייחוד במקרה של נזקי גוף, אם פגעתם בהולך רגל והוא החליט להגיש תביעת ביטוח חובה, הנזק הכספי שלכם יהיה גבוה עשרת מונים ממה שהיה עשוי להיות מלכתחילה. 

 

כיצד להתנהג בעת תאונת דרכים בלי ביטוח

כאשר נקלעתם לתאונת דרכים, ללא קשר לביטוח, ראשית וודאו שאין נפגעים, שכן אם ישנם נפגעים, חובה עליכם לקרוא לכוחות ההצלה והמשטרה מבלי להזיז את הרכב או את הנפגע בתוכו. אם מדובר בתאונת דרכים "קלה" ללא נפגעים בגוף, אזי שני המעורבים או יותר בתאונה יצטרכו להסיט את רכביהם לשולי הדרך בכדי להפריע כמה שפחות לתנועה ולהחליף פרטי חברות ביטוח. חשוב לתעד את מהלך האירועים, לצלם, לשמור מסמכים רלוונטיים וכו', זה יסייע לכם רבות בעתיד כאשר תרצו להגיש תביעת ביטוח חובה. כמו כן, כדאי להיוועץ עם עורך דין לפני הגשת התביעה.

למידע נוסף על התמודדות מול הביטוח לחצו כאן!

הקשר בין שעון נוכחות לתאונת עבודה

תאונת עבודה מוגדרת כתאונה שהתרחשה במהלך העבודה, בדרך לעבודה או בדרך חזרה מהעבודה. למעשה, תאונות כאלה מוגדרות כאירועים בלתי צפויים שיכולים להביא לפגיעה פיזית או

קראו עוד
תביעת ביטוח חובה

תביעת ביטוח חובה מהי?

כיום בישראל ישנה חובת ביטוח על כלל הנהגים בכביש שנוסעים ברכב מנועי, להוציא אופניים חשמליים. פוליסת ביטוח החובה הינה הכרחית עד מאד ואי ביצועה משולה

קראו עוד
עורך דין נזיקין - אלעד רייך

ייעוץ וייצוג תביעת נזיקין וביטוח...

 משרד עורך דין מהמובילים בייצוג תביעות נזיקין, תביעות ביטוח, נזקי רכוש, תאונות עבודה...

השאירו פרטים ונחזור בהקדם