תשלומים לעובד/ת לאחר תאונת עבודה

תאונת עבודה מוגדרת כתאונה שאירעה לעובד במהלך זמן עבודתו או כאשר היה בדרך מהעבודה לבית או מהבית לעבודה. תאונת עבודה מונעת מהעובד לעבוד ולהתפרנס. על כן באפשרותו להגיש תביעה לקבלת פיצויים בפני גורמים כמו, המוסד לביטוח לאומי (ניתן להגיש תביעה תוך שנה מיום התאונה), המעסיק של העובד (רק במקרה בו המעסיק התרשל ובעקבות כך התרחשה התאונה. תביעה נגד מעסיק, ניתן להגיש עד 7 שנים מיום התאונה.), חברת הביטוח של העובד במידה והוא מבוטח בפוליסה המכסה תאונות עבודה (את התביעה אפשר להגיש בתוך 3 שנים מיום התאונה).

הגשת תביעת עבודה למוסד לביטוח לאומי

על מנת להגיש את תביעת הפיצויים, על העובד להוכיח שהתאונה היא אכן תאונת עבודה. יש לקבל ייעוץ משפטי מתאים מעו"ד דיני עבודה וכמו כן מעורך דין המתמחה בטיפול בתאונות עבודה.
כאשר התביעה מוכרת על ידי הביטוח הלאומי, העובד יקבל קצבאות וזכויות נוספות. אלו יעזרו לו משמעותית, על מנת שיוכל לעבור את התקופה בה לא עבד ללא קושי כלכלי. במידה ועקב תאונת העובדה העובד נפטר, אז ככל הנראה בני משפחתו יהיו זכאיים לקבל גמלת תלויים (זו תינתן באמצעות מענק חד פעמי או קצבה חודשית).

תשלום דמי פגיעה

העובד זכאי לקבל דמי פגישה מהמוסד לביטוח לאומי במשך 90 יום לכל היותר מיום התאונה. בתום התקופה, הוא לא יהיה זכאי יותר לקבלת דמי פגיעה. מה שכן, אם נותרה לו נכות בגלל תאונת העבודה, אז הוא עשוי להיות זכאי לגמלת נכות מעבודה. חשוב לציין שדמי הפגיעה ישולמו לעבוד שאינו מסוגל לעבוד באף מקום עבודה וזאת כמובן בכפוף לאישור רפואי מתאים.

תשלום גמלת נכות מעבודה

על מנת שהעובד יקבל גמלת נכות, עליו להתייצב בפני ועדה רפואית מטעם הביטוח הלאומי. בוועדה תוחלט דרגת הנכות שלו. אם הנכות עומדת על 10 עד 20 אחוז, אז ישולם לו מענק חד פעמי ואילו אם הנכות היא מעל 20 אחוז, תשולם לו קצבה מדי חודש. כאשר העובד יגיע לגיל פרישה, יהיה עליו לבחור מה לקבל – האם את קצבת הזקנה או את קצבת הנכות. מעבר לכך, יכול להיות שהעובד יהיה זכאי לקבל טיפול רפואי ושיקום בחינם.

באילו מקרים המעסיק ישלם לנפגע/ת עבודה?

במצב בו תאונת העבודה נגרמה עקב התרשלות של המעסיק, אז העובד יכול להגיש כנגדו תביעת נזיקין. במסגרת התביעה, הוא יקבל פיצויים עקב הנזק שנגרם לו. את התביעה אפשר להגיש תוך 7 שנים מיום התאונה. תביעה כזאת כנגד המעסיק, מומלץ להגיש רק באמצעות עורך דין ולא באופן עצמי. על מנת שהתביעה תוכר ותתקבל, העובד צריך להוכיח שתאונת העבודה אכן נגמרה לו בעקבות התרשלות של המעסיק.

תשלום מחברת ביטוח פרטית

אם לעובד יש פוליסת ביטוח שמכסה אותו גם בגין תאונות עבודה, הרי שהוא רשאי להגיש תביעת פיצויים לחברת הביטוח בה הוא מבוטח. את התביעה אפשר להגיש תוך 3 שנים מיום התאונה. אגב, אין זה משנה אם העובד מבוטח בביטוח פרטי משלו או במסגרת פוליסת ביטוח קבוצתית מטעם מקום העבודה. בכל מקרה, הוא רשאי להגיש תביעה ולקבל פיצויים מחברת הביטוח.

עורך דין תביעות ביטוח

עורך דין תביעות ביטוח

למה אתה צריך עורך דין בתביעת ביטוח? כשם שנהג חדש לא עולה על ההגה לבדו מבלי מורה או מבוגר מנוסה יותר כבר מההתחלה, כך גם

קראו עוד

חלית? נפצעת? אסור לפטר אתכם!

אם חליתם או נפצעתם ואינכם יכולים להמשיך לבצע את התפקיד שלכם במקום העבודה, עליכם לדעת שהמעסיק צריך לבצע את ההתאמות הנדרשות בתפקיד שלכם, כך שאתם

קראו עוד
עורך דין נזיקין - אלעד רייך

ייעוץ וייצוג תביעת נזיקין וביטוח...

 משרד עורך דין מהמובילים בייצוג תביעות נזיקין, תביעות ביטוח, נזקי רכוש, תאונות עבודה...

השאירו פרטים ונחזור בהקדם