5 טיפים מה לעשות במצב של אובדן כושר עבודה

חשבתם לעצמכם מה יקרה במידה ולא תוכלו לעבוד ולפרנס את עצמכם בשל תאונה או מחלה? כך תוכלו להגן על עצמכם ולהתמודד עם ימים גשומים

 

גם אם אתם משוכנעים שלכם ״זה לא יקרה״, לצערנו ישנן תמיד הפתעות לא נעימות בחיים כמו אובדן כושר עבודה. ההגדרה לאובדן כושר עבודה היא מצב שבו בעקבות מחלה או תאונה, מבוטח איבד למעלה מ-75 אחוז מהיכולת לעסוק במשלח ידו או בכל עיסוק סביר התואם לכישורים, לניסיון וליכולות שלו. אובדן כושר עבודה יכול להיות לצמיתות כאשר נקבע כי הפגיעה היא בלתי הפיכה והנפגע לעולם לא יוכל לחזור לעיסוקו הקודם. לחלופין, ישנו אובדן כושר עבודה זמני למשך עד שלושה חודשים, שבסיומם העובד יכול לחזור לתפקוד רגיל ולעיסוקו הקודם. במידה ואכן נקבע לכם מצב של אובדן כושר עבודה, ישנם כמה דברים שעליכם לעשות על מנת לממש את מלוא הזכויות המגיעות לכם.

 

פנייה לביטוח לאומי

 

אם נפצעתם או חליתם ואינכם יכולים לעבוד, יש לפנות לוועדה מטעם הביטוח הלאומי המורכבת מרופא משקם, נציג תביעות מטעם הביטוח הלאומי ורופא תעסוקתי. הועדה מחליטה על מידת אובדן כושר העבודה. אדם אשר נקבע לו אובדן כושר עבודה, זכאי לקצבה מביטוח לאומי. מומלץ להתייעץ עם עורך דין לענייני ביטוח לאומי שיסייע לכם להשיג את הקצבה המגיעה לכם.

 

שכירת שירותי עורך דין לדיני עבודה

 

שכירים רבים עלולים למצוא את עצמם מפוטרים ממקום העבודה לאחר שאיבדו את כושר העבודה שלהם, מבלי לקבל פיצויים ואת מלוא הזכויות הסוציאליות הקבועות בחוק. במקרה כזה, ניתן לשכור את שירותיו של  עורך דין דיני עבודה. תפקידו של עורך דין דיני עבודה הוא להעניק לכם ייעוץ משפטי בכל הקשור למימוש הזכויות שלכם וללוות אתכם בהגשת תביעות לפיצוי פיטורין, דמי הבראה, הלנת שכר ועוד. 

 

הגשת תביעת נזיקין

 

במידה ונפצעתם בתאונה באשמתו של אדם או גורם אחר, תוכלו להגיש תביעת נזיקין על הנזק שנגרם לכם. עורך דין לדיני נזיקין המתמחה בתאונות דרכים או בתאונות עבודה, יוכל לסייע לכם בהגשת תביעה נגד מקום העבודה שלכם בו נגרמה לכם תאונת עבודה, או נגד הנהג שפגע בכם.

 

הגשת תביעה לחברת הביטוח

 

חשוב מאוד לבטח את עצמכם ולרכוש פוליסת ביטוח במקרה של אובדן כושר עבודה. לפי החוק במדינת ישראל, חברת הביטוח יכולה לשלם לכם פיצויים בשיעור של עד שבעים וחמישה אחוז מהמשכורת שהרווחתם בטרם אובדן כושר העבודה. יש לפנות לחברת הביטוח מוקדם ככל האפשר לאחר אבחון המחלה או מועד התאונה, ולצרף את כל המסמכים המעידים על אובדן כושר העבודה.

 

תביעת נכות מתאונה או מחלה נגד חברת הביטוח

ישנם מצבים בהם חברות הביטוח לא מקבלות את התביעה של המבוטח ולא מסכימות לשלם לו פיצויים מסיבות שונות. במידה וחברת הביטוח דוחה את התביעה שלכם, תוכלו לשכור את שירותיו של עורך דין לדיני נזיקין שיפעל למיצוי זכויותיכם.

ייעוץ בדיני עבודה

ייעוץ משפטי בדיני עבודה

ייעוץ משפטי בדיני עבודה דיני עבודה עוסקים בהיבט המשפטי של היחסים בין עובד למעביד. מטרתם של דיני העבודה הינה להעניק לעובדים זכויות סוציאליות במקום עבודתם

קראו עוד

הקשר בין שעון נוכחות לתאונת עבודה

תאונת עבודה מוגדרת כתאונה שהתרחשה במהלך העבודה, בדרך לעבודה או בדרך חזרה מהעבודה. למעשה, תאונות כאלה מוגדרות כאירועים בלתי צפויים שיכולים להביא לפגיעה פיזית או

קראו עוד
עורך דין נזיקין - אלעד רייך

ייעוץ וייצוג תביעת נזיקין וביטוח...

 משרד עורך דין מהמובילים בייצוג תביעות נזיקין, תביעות ביטוח, נזקי רכוש, תאונות עבודה...

השאירו פרטים ונחזור בהקדם