חברת הביטוח אינה משלמת

תביעתכם נדחתה, אין ברשותכם כיסוי ביטוחי, חברת הביטוח אינה משלמת ?

תביעות ביטוח רבות נדחות על ידי חברות הביטוח בטענות ובנימוקים שונים.

דחיית תביעה מצד חברת הביטוח חוסכת לחברת הביטוח כסף רב כל שנה ובכך מגדילות חברת הביטוח את השורה התחתונה. התנהלות חברת הביטוח מתאפשרת בעיקר לנוכח פערי הידע וההתמחות בין מומחי חברת הביטוח לבין האדם מן השורה, אשר אינו בקיא בדיני הביטוח ולא מודע לזכויותיו באשר לפוליסה אותה רכש.

לאור פערי הידע, מרבית מהמבוטחים אשר חברת הביטוח דוחה את תביעתם מקבלים בהכנעה את החלטת חברות הביטוח ולא פונים לעורך דין המתמחה בתביעות ביטוח ובכיסוי ביטוחי למיצוי זכויותיהם בדין.

יצוין, כי כאשר חברת ביטוח מחליטה לדחות תביעה היא מחויבת לשלוח מכתב דחייה למבוטח. הוראות המפקח על הביטוח מציינת במפורש כי מבטחת, אשר דחה תביעה מחויב בהנמקה באמצעות מסירת הודעת דחייה מנומקת ובכתב.

סוגיה נוספת ומשמעותית ביותר בתביעת כנגד חברות ביטוח היא תקופת התיישנות, התביעה כנגד המבטח. תקופה התיישנות בתביעת ביטוח מוגבלת ל -3 שנים ופנייה לחברת הביטוח לתשלום תגמולי ביטוח אינה עוצרת את מירוץ ההתיישנות רק הגשת תביעה לבית המשפט, תעצור את מירוץ ההתיישנות ולפיכך, נדרש למהר ולפנות לעו"ד מומחה בנושא ביטוח במהרה ובטרם התיישנות התביעה.

המלצתי, למבוטחים אשר נדחו על ידי חברת הביטוח היא לפנות למשרדי, המתמחה בדיני ביטוח ונזיקין על מנת

לבחון את הסיבות לדחיית התביעה והאם ונסיבות הדחייה מוצדקים בדין ובפסיקה.

דוגמאות  לדחיית תביעה מצד חברת הביטוח:

  • טענת חברת הביטוח בדבר הפרת חובת הגילוי.
  • טענות מרמה מצד המבוטח.
  • אי שיתוף פעולה מצד המבוטח.
  • נהיגה בפסילה.
  • החמרה בסיכון.
  • פוליסה שלא שולמה ובטלה מטעם זה.
  • אי ביצוע מיגון כנדרש.

לסיכום : ניתן ללמוד כי דחיית תביעה של חברת ביטוח אינה סוף פסוק ואינה עובדה מוגמרת ולמבוטח יש אפשרויות רבות להתמודד עם דחיית תביעתו. ניתן להפוך את החלטת חברת הביטוח תוך פנייה לערכאות שיפוטיות מתאימות. בית המשפט, יכול לחייב את חברות הביטוח בריבית עונשית בסיטואציות מתאימות

כאשר דחיית התביעה אינה בצדק ועומדת בתנאי החוק.

פניה למשרדי, המתמחה בתביעות ביטוח, עשויה להוביל  את חברת הביטוח להכיר במחדליה ובהחלטתה לדחות את התביעה בניגוד לחוק ולפסיקה.

כמובן, למבוטח שמורה הזכות לפנות לערכאות בעזרת עורך דין מומחה ביטוח ולהגיש תביעה כנגד חברת הביטוח על מנת שזו תכיר בכיסוי הביטוחי ותשלם את תגמולי הביטוח.

לא פעם חברות הביטוח מגיעות לפשרות עוד בטרם החל ההליך המשפט ומשלמת את תגמולי הביטוח.

משרדי עומד בקשר עם מומחים רפואיים, שמאים, מומחי בטיחות וכל זאת, במטרה לספק למבוטח שתביעתו נדחתה חוו"ד מטעמו המהווה משקל נגד לפסיקת מומחי חברת הביטוח ובכך, יכול המבוטח להציג את עמדתו הנתמכת בחוו"ד מטעמו, היכולה לשפר את תוצאות ההליך בצורה ניכרת  וליצור מעמד שווה והסתכלות שונה של בית המשפט באשר לתוקף דחיית התביעה מצד חברת הביטוח.

לא פעם בוחרת חברת הביטוח לשלם סכום חלקי בלבד "סכום שאינו שנוי במחלוקת" ואת שאר תגמולי הביטוח מסרבת לשלם לאור המלצת מומחים מטעמה. לרוב מדובר, בתיקי רכוש בהם חברת הביטוח טוענת כי חלק מהנזקים לא נגרמו כתוצאה ממקרה הביטוח. וכי מדובר בנזק קיים שנגרם עוד בטרם מקרה הביטוח. מקרה נוסף בו נוקטת חברת הביטוח ומחליטה להפחית את תגמולי הביטוח הנו אשם תורם בו לטענת חברת הביטוח נשא בו הניזוק ולפיכך, מפחיתה שרירותית את תגמולי הביטוח.

בכל המקרים הללו משרדי נותן ייעוץ ופועל למיצוי זכויות המבוטחים למול חברות הביטוח. עו"ד ביטוח וכיסוי ביטוחי הבקיא ברזי הביטוח ידאג כי תגמולי הביטוח ישולמו במלואם ככל וניתן. בכל מקרה בו חברת הביטוח שולחת מכתב דחייה יש לפנות להתייעצות עם משרדי המתמחה בתביעות ביטוח. במסגרת הפגישה אבחן את  פוליסת הביטוח, את ההצעה לביטוח, מכתב הדחייה, לרבות הסיבה לדחיית התביעה, אגבש אסטרטגיה נכונה לטיפול בתיק ואמליץ על המשך הפעולה.

חוזה-לשיפוץ-בניין-משותף

חוזה לשיפוץ בניין משותף

מתגוררים בבניין משותף ומעוניינים לערוך שיפוץ יסודי בבניין? עומדים בפניכם מספר אתגרים שיהיה עליכם להשלים ואפשר להתחיל בכך שתגייסו את כלל הדיירים לטובת העניין ותשיגו

קראו עוד

נהיגה בזמן פסילה

מאת: עו"ד תעבורה  אלעד רייך אחת מעבירות התנועה אשר נחשבות מבחינת משטרת ישראל לפגיעה חמורה וזלזול בחוק היא – נהיגה בזמן פסילה. נהג הנתפס נוהג ברכבו בזמן

קראו עוד
עורך דין נזיקין - אלעד רייך

ייעוץ וייצוג תביעת נזיקין וביטוח...

 משרד עורך דין מהמובילים בייצוג תביעות נזיקין, תביעות ביטוח, נזקי רכוש, תאונות עבודה...

השאירו פרטים ונחזור בהקדם