תביעת פינוי מושכר

משרד עורך דין אלעד רייך ושות'

תארו לכם מצב בו בעל נכס עומד בפני מצב כי השוכר שלו אשר גר בדירתו ומפסיק לשלם לו דמי שכירות. מצב כזה מתרחש לו יום יום וגורם להפסדים ולעוגמת נפש קשה. תארו לעצמכם אפשרות כי הסתיימה תקופת השכירות אך, השוכר מסרב לפנות את הנכס שלכם וגם לא משלם דמי שכירות – אל תופתעו גם אפשרות כזו מתרחשת יום יום.  

כמובן, שעכשיו אתם חוזרים על החוזה ובודקים אם יש לכם ערבים טובים והאם יש בטוחות שיאפשרו לכם לקבל החזרים. רבים הסיכויים כי במצב כזה יהיה מאוד קשה לגבות את שכ"ד והסיכוי כי תראו החזר הנו נמוך. ללא התערבות עורך דין מקרקעין, אשר יגיש בשמכם תביעה לפינוי מושכר באופן מידי ובכך, תצמצמו את ההפסד ותגרמו לאותו השוכר להסתלק מהנכס שלכם שנקנה בעמל רב תוך, הסתמכות על תשלומי שכר הדירה לדברים אחרים או לתשלומי משכנתא.

תביעת פינוי מושכר

הרפורמה בחוק משנת 2008

שנים רבות בטרם החלה הרפורמה בשנת 2008 סבלו בעלי נכסים מדיירים סרבנים שסירבו בכל תוקף לפנות את הדירה או הנכס ובנוסף, מסרבים לשלם דמי שכירות בהתאם לחוזה השכירות שנחתם איתם.

בטרם הופעלה הרפורמה הליך פינוי מושכר היה הליך ארוך הכולל פרוצדורה רבה והוצאות רבות. השינוי בחוק, הביא עמו בשורה לבעלי הדירות והכוונה היא לפרק ט"ז לתקנות סדר דין אזרחי. המשנה את כללי המשחק !

בהליך זה הזמנים מוגדרים וגם הסעד הוא פינו הנכס. ולא סעדים נוספים כמו דמי שכירות. סעדים נוספים ניתן לתבוע בתביעה בסדר דין מקוצר בתביעה נפרדת. המלצתי, לעניין זה היא לתבוע תביעת פינוי מושכר על מנת לפנות את הנכס בצורה מהירה ואת הסעדים הנוספים לרבות הערבים, ככל ויש בתביעה נפרדת בסדר דין מקוצר ככל ומדובר בהסכם שכירות שנעשה בכתב.

מה נדרש מכם לעשות?

דבר ראשון לא להמתין ! שוכר שאינו משלם דמי שכירות או מסרב לפנות את הנכס יש לפעול כנגדו באופן מהיר. כל יום שאינכם פועלים זהו יום שהנכם מפסדים שכר דירה מדייר אחר. הליך תביעת פינוי מושכר הוא הליך המתבצע באמצעות הגשת תביעה לבית המשפט לפינוי מושכר וקבלת פסק דין כנגד תופס הנכס שאינו משלם או מסרב להתפנות. במידה וקבלתם פסק דין לטובתכם כמובן, שלאחר שלתופס הנכס ניתנה האפשרות להתגונן באמצעות כתב הגנה. אתם רשאים לפנות לביצוע פסק הדין באמצעות ההוצאה לפועל.

הליך מיוחד בבית המשפט בעניין תביעת פינוי מושכר

בית המשפט יקבע מועד לדיון בתביעה לפינוי מושכר לא יאוחר מ-30 ימים על פי הוראות סעיף 215יא מהמועד האחרון להגשת כתב ההגנה האחרון. 
להלן סדר הזמנים:

כתב תביעה הגנה 30 ימים ודיון לא יאוחר מ -30 ימים. ממועד הגשת כתב התביעה לפינו מושכר ובתוך 90 ימים אמורה התביעה להתברר בבית המשפט. מטרת הזמנים ותחימתם בזמן מוגדר רק מדגישה את החשיבות הניתנת להליך ספציפי זה ולקדמו המהיר גם לאור העומס הקיים בבתי המשפט. התקנות הביאו בחשבון את חשיבות ההליך עבור בעלי הנכס ואת ההפסדים הרבים שנגרמים להם במידה וההליך מתארך מעבר לזמנים אלו.

כיצד עורך דין פינוי מושכר אלעד רייך ושות' יכול לסייע לכם בפינוי דירה

בכל מקרה בו דייר מסרב לשלם לכם דמי שכירות או לפנות את הנכס ואינו עומד בתנאי החוזה, מומלץ, להגיש תביעה לפינוי מושכר בהתאם לרפורמה משנת 2008. ולפנות את הדייר באופן מהיר על מנת לצמצם את הפסדי שכר הדירה ופינוי הנכס לטובת השכרתו לדייר אחר. משרד עו"ד אלעד רייך ושות' הוא הכתובת שלכם לתביעת פינוי מושכר כנגד דייר סרבן.

פנו אלינו לקבלת יעוץ ראשוני:

תוכן עניינים
עו"ד אלעד רייך
עו"ד אלעד רייך

עורך דין אלעד רייך ושות' , עוסק בתביעות נזיקין ביטוח ותאונות דרכים, מתוך שליחות ובמטרה לממש את מלוא הזכויות של לקוחות המשרד.אם ברצונך למקסם את פיצוי נזיקין המגיעים לך, עו"ד מטעם המשרד ישמח לעמוד לרשותך! נציגינו ממתינים לפנייתך כעת.

טלפון: 03-5180099

עורך דין נזיקין
עורך דין תאונות דרכים
עורך דין ביטוח לאומי
עורך דין נזקי רכוש

פנו אלינו לקבלת יעוץ ראשוני: