מהי תביעת ביטוח לאחר תאונה ?

בכל שנה מוגשות אלפי תביעת לבתי המשפט בנוגע לנזקי רכב ורכוש לרכב לאחר תאונה, תביעות אלו מוגשות על ידי אזרחים שרכבם נפגע בתאונת דרכים ויש ברשותם ביטוח צג' בלבד או ביטוח מקיף למקרה של תאונה המלווה בנזקי רכוש לרכב. בכל מקרה של תאונה המלווה בנזקי רכוש לרכב,  עורך דין נזקי רכוש ממשרדנו יעמוד לצדך.

אם ברשותי ביטוח צד ג' בלבד האם כדאי לי לתבוע את הנהג שפגע ברכבי?

התשובה לכך היא חיובית. כאשר מתרחשת תאונה והאחריות לתאונה הינה של צד ג' במצב כזה אינך יכול לפנות לפוליסה מאחר ואין ברשותך ביטוח מקיף, והאפשרות היחידה להיפרע מנזקי הפח לרכבך הינה באמצעות הגשת תביעה כנגד צד ג' וחברת הביטוח שלו בכל הקשור לנזקי רכבך.

אם ברשותי ביטוח מקיף ואיני  אחראי לתאונה האם כדאי לי להפעיל את הפוליסה שלי או להגיש תביעה עצמאית ישירות כנגד צד ג' וחברת הביטוח שלו?

לא בכל נזק קל שנגרם לרכב כתוצאה מתאונת דרכים מומלץ להפעיל את פוליסת הביטוח. כמבוטח, מומלץ שלא למהר ולתבוע את הפוליסה במיוחד נכון הדבר כי האחריות לתאונה הינה של הצד העורב.

חברות הביטוח, דורשות השתתפות עצמית בהתאם לתנאי הפוליסה וזו יכולה להגיע לאלפי שקלים ובנוסף, בעת חידוש פוליסת הביטוח תילקח האפשרות להציג "העדר תביעות" רלוונטי לאור מימוש הפוליסה ולכן, במרבית הסיכויים כי הפרמיה תתייקר בחידוש.

מה מומלץ לעשות במקרה בו יש ברשותך, ביטוח מקיף אך הצד העורב אחראי לתאונה?

במקרה כזה מומלץ, לתבוע באופן עצמאי באמצעות משרדנו את הנהג הפוגע וחברת הביטוח שלו ולא להפעיל את הפוליסה המקיפה שברשותך. יש חשיבות רבה לשמור על עבר ביטוחי "נקי" ולשמור על "העדר תביעות" ללא רבב. במיוחד נכון, הדבר בתאונות שלרכך נגרם נזק קל הנמוך מסך של 10,000 ₪. בכל מקרה, בו מתרחשת תאונת דרכים המלווה בנזקי פח, מומלץ להתייעץ עם עורך דין נזיקין שבמשרדנו.

איך מוכחים נזק בתביעת ביטוח לאחר תאונה המלווה בנזקי רכוש לרכב?

בכל תיק נזקי רכוש לרכב לאחר תאונה  נדרש דוח שמאי להערכת הנזקים שנגרמו לרכב כתוצאה מהתאונה. באמצעות דוח שמאי זה והערכת הנזקים מגישים תביעה כנגד הנהג הפוגע.

תביעות קטנות ונזקי פח לרכב האם, מומלץ לפנות עצמאית לתביעות קטנות או לפנות לעורך דין נזקי רכוש?

חברות הביטוח וסוכני הביטוח מפנים את המבוטחים בדר"כ  לבית המשפט לתביעות קטנות כאשר לא ניתן לומר מי מבין הנהגים המעורבים בתאונה אחראי. תביעה, בבית המשפט לתביעות קטנות הינה  תביעה שאינה מאוזנת מאחר ומצד אחד עומד המבוטח לבדו ומנגד עומד נציג חברת הביטוח אשר הינו בעל ניסיון עשיר בתביעות רכוש לרכב ומייצג את האינטרסים של חברת הביטוח. בכל מקרה של תביעת ביטוח רכב ונזקי פח ורכוש לרכב מומלץ לפנות למשרדי על מנת לקבל ייעוץ מקצועי ומשפטי לעניין התאונה.

מה מומלץ לעשות לאחר תאונה המלווה בנזקי רכוש לרכב?

  • לצלם את זירת התאונה בטרם הוזזו הרכבים.
  • להחליף פרטים עם כל הנהגים המעורבים בתאונה כולל פרטים אישיים ופרטי פוליסות הביטוח במלואם.
  • לצלם תמונות נזק.
  • לעשות סרטון המדגים את זירת התאונה.
  • לבדוק האם היו עדים להתרחשות התאונה.

חשיבות פניה לעורך דין המתמחה בתביעות אובדן כושר עבודה

משרד עורכי דין אלעד רייך, ושות' הינו משרד המתמחה בנזיקין. יש חשיבות רבה להגיש תביעת רכוש  באמצעות עורך דין נזיקין ממשרדנו. בכל מקרה של תאונה המלווה בנזקי רכוש ובמקרה שחברת הביטוח אינה משלמת מומלץ, להתייעץ עם משרדנו ולקבל ייעוץ לעניין זה.

עורך דין תביעות ביטוח

עורך דין תביעות ביטוח

למה אתה צריך עורך דין בתביעת ביטוח? כשם שנהג חדש לא עולה על ההגה לבדו מבלי מורה או מבוגר מנוסה יותר כבר מההתחלה, כך גם

קראו עוד

חלית? נפצעת? אסור לפטר אתכם!

אם חליתם או נפצעתם ואינכם יכולים להמשיך לבצע את התפקיד שלכם במקום העבודה, עליכם לדעת שהמעסיק צריך לבצע את ההתאמות הנדרשות בתפקיד שלכם, כך שאתם

קראו עוד
עורך דין נזיקין - אלעד רייך

ייעוץ וייצוג תביעת נזיקין וביטוח...

 משרד עורך דין מהמובילים בייצוג תביעות נזיקין, תביעות ביטוח, נזקי רכוש, תאונות עבודה...

השאירו פרטים ונחזור בהקדם