חותם אמינות אלעד רייך

הערכת נזקי רכוש, מי מבצע בפועל, ואיך מתמודדים?

נזקי רכוש הם מקרים שיכולים לקרות ואכן מתרחשים חדשות לבקרים. כמו במקרים רבים חברות הביטוח מנסות ככל יכולתם לדחות תביעות אלו. לכן החשיבות של הערכת נזקי הרכוש, הגורם המבצע אותן וההתמודדות עם חברות הביטוח הם המפתחות להצלחת התביעה בסוף התהליך.

מהם נזקי רכוש ?

ההגדרה של נזקי רכוש היא הגדרה רחבה מאד הכוללת בתוכה מגוון אירועים היכולים לגרום נזק לרכוש הביתי ולמבנה הבית. ניתן לחלק את המקרים בהם נגרמים נזקי רכוש לשלוש קטגוריות עיקריות :
נזקים טבעיים – מקרים בהם מעורב מזג האוויר ולא ניתן למנוע כגון שריפה עקב מכת ברק, הצפה בשל כמות גשם חריגה, או סופה חזקה שגרמה נזק.
בלאי טבעי – מקרים בהם החומרים מהם בנוי הבית מתבלים באופן טבעי ובשל כך נוצר נזק, בין אם מדובר על צינור שהחליד, שקע חשמלי שהתישן ועוד.
גורם אנושי – כלל המקרים הנגרמים בשל תאונות ביתיות, חוסר זהירות ועוד.

הערכת נזקי רכוש

בכל מקרה של נזק לרכוש יהיה צורך בקביעה של הערכת הנזק לרכוש, בכדי לקבל את התמונה הכוללת מומלץ לפנות אל שמאי רכוש אשר מבין את תחום תביעת ביטוח נזקי מים, תביעת ביטוח נזקי צנרת, או תביעות ביטוח לתכולת מבנה. מומלץ לפנות לשמאי לאחר התייעצות עם עורך דין נזקי רכוש, אשר יוכל להפנות אתכם לאיש מקצוע אמין שבעזרת חוות דעתו יוכל עורך הדין להגיש את התביעה לחברת הביטוח. הערכת היקף הנזק היא שלב חשוב בתהליך אנחנו במשרד העוסק בתביעות רכוש נוכל להפנות אתכם לאנשי המקצוע הנכונים, במקרים מסוימים אף נידרש לחו"ד מהנדס.

כיצד מגישים תביעות ביטוח

אחד הצעדים הראשונים בהגשת תביעת הביטוח הוא לעדכן את חברת הביטוח שלכם על המקרה בהקדם ולייצר תיעוד ראשוני. לאחר מכן מומלץ לפנות לעורך דין נזקי רכוש בעל ניסיון בטיפול בתביעות מתוקף היותו עורך דין נזקי רכוש.

 

הערכת נזקי רכוש

חשיבות המשא ומתן עם חברות ביטוח

במקרים רבים מנסות חברות הביטוח להתנער מאחריותן ומתשלום בגין הנזקים, לכן החשיבות של עורך דין נזקי רכוש היא גבוהה מאד ויש בה בכדי לשפר את היקף הפיצוי שישולם בסוף התהליך.

 

תיעוד מול גורמים רלוונטיים בחברת הביטוח מדוע זה חשוב?

חשוב מאוד לשמור ולתעד את ההתקשרות עם חברת הביטוח בכל השלבים. בתחילה יש למסור הודעה לחברת הביטוח מומלץ, לעשות זאת לאחר התייעצות עם עורך דין לנזקי רכוש. יש לבצע רישום של מועדי השיחות עם חברת הביטוח, מיילים שנשלחו לחברת הביטוח, ומכתבים שהתקבלו מחברת הביטוח וכל ראיה אחרת. ראיות אלו יכול ויסייעו בהמשך הדרך ככל ותתעורר מחלוקת מול חברת הביטוח בעניין הכיסוי הביטוחי. חברת הביטוח יכולה למשל לדחות את התביעה או לשלם סכום חלקי בלבד. ראיות אלו שתאספו במרוצת הזמן חיוניות לתיק ויכול ויעשו את ההבדל בין הצלחת התיק בבית המשפט לאי הצלחתו.

 

מועדים להגשת תביעת רכוש ופנייה לעורך דין לייעוץ משפטי מדוע זה כה חשוב?

מועדים להגשת תביעה. חשוב להיות מודע למועדים אלה ולהבטיח שהגשת תביעתך תוגש לבית המשפט בתוך פרק הזמן לכן, בכל מקרה של תביעת נזקי רכוש מומלץ לפנות לעורך דין נזקי רכוש בסמוך להתרחשות המקרה ולא להמתין זמן רב עד שבוחרים להגיש את התביעה משני טעמים עניין ראשון הינו איסוף הראיות הרלוונטיות לתביעה רצוי שיעשו בסמוך לקרות המקרה ולא זמן ניכר לאחר התרחשות המקרה ועניין שני הינו סיכון להתיישנות התביעה. לכן, במקרה של נזק לרכוש חשוב להתייעץ עם עורך דין, בסמוך לקרות הנזק לרכושכם.

חותם אמינות אלעד רייך
עו"ד אלעד רייך

עו"ד אלעד רייך

אלעד רייך ושות' משרד עורכי דין, עוסק בנזיקין ביטוח ונזקי גוף, מתוך שליחות ובמטרה לממש את מלוא הזכויות של לקוחות המשרד

אודות

לקבלת ייעוץ ראשוני

תחומי התמחות

כתבו עלינו

צרו איתי קשר גם דרך

עורך דין נזיקין - אלעד רייך

ייעוץ וייצוג תביעת נזיקין וביטוח...

 משרד עורך דין מהמובילים בייצוג תביעות נזיקין, תביעות ביטוח, נזקי רכוש, תאונות עבודה...

השאירו פרטים ונחזור בהקדם