נזק רכוש לרכב לאחר תאונת דרכים – המדריך המלא

לא בטוחים כיצד להתנהל מול חברת הביטוח לאחר תאונת דרכים בה נגרם נזק פח לרכב? הנה המדריך הקצר והמלא, המציין את כל הדברים שחשוב לשים אליהם לב!

במידה והיינו מעורבים בתאונת דרכים בה נגרם נזק רכוש ופח לרכב נשקול לתבוע, עבור הנזקים שנעשו, את הצד הפוגע וחברת הביטוח שלו. להלן הצעדים אשר יש לקחת בתהליך זה:

  • איך תובעים נזקים? לאחר תאונת הדרכים נדאג לגבות מן הנהג האשם, לכאורה, את כלל הפרטים הרלוונטיים כגון צילומי הרישיון, צילומי הפגיעה, מספרי טלפון, שם חברת הביטוח, ועוד. בהתאם לפוליסה הקיימת מול חברת הביטוח שלנו, היא תתבע את חברת הביטוח של הנהג הפוגע, וזאת במידה והוא ביטח עצמו ביטוח צד ג'.
  • מה זה מכתב דחייה? לצערנו, חברות הביטוח יעשו הכול על מנת לא לשלם עבור הנזק או, לכל היותר הכול, על מנת להפחית את גובה התשלום. על כן, לעיתים יקרה מצב ובו נקבל מכתב דחייה מצד ג' (חברת הביטוח של הפוגע) אשר בו היא מסרבת לתביעה, ומסרבת לשלם עבור הנזקים, ובכך ומסירה מעצמה את הטיפול. במקרה זה יהיה צורך להגיש תביעה עצמאית, או בעזרת חברת הביטוח שלנו במקרה בו הפוליסה הופעלה.
  • האם להפעיל את הפוליסה שלנו? טרם ההחלטה על הגשת תביעה, לאחר מכתב הדחייה, נצטרך להחליט אם להפעיל את פוליסת הביטוח שלנו והחלטה זו חשוב לקבל בהתאם להיקף התביעה. במידה ומדובר בהיקף יחסית נמוך, דוגמת 12,000 ₪, לא יהיה צורך להפעיל את הפוליסה וזאת על מנת שלא נספוג הפסדים בהתחשב בעובדה כי סביר שנצטרך להוציא סכומים מסוימים על השתתפות עצמית לצד הפעלת הפוליסה.
  • איפה נגיש את התביעה? במידה ואכן בחרנו להגיש תביעה ללא הפעלת הפוליסה ומעורבות חברת הביטוח, חשוב יהיה לשים לב ולהדגיש שיהיה לצדנו עורך דין המתמחה בנזקי רכוש לרכב.
  • מה חשוב לצרף לתביעה? במסגרת התביעה עלינו להוכיח כי הנהג הפוגע, לכאורה, אכן אשם. לכן, חשוב לצרף את התיעוד שאספנו לאחר התאונה המוכיח אשמה, כמו גם את דו"ח שמאי עבור הנזק.
  • האם כדאי להגיש תביעה עצמאית כנגד חברת הביטוח של הרכב הפוגע כאשר זו שילמה סכום חלקי בלבד,

חברות הביטוח של צד ג' שילמה סכום חלקי בלבד, ניתן לבדוק אפשרות להגיש תביעה כנגד חברת הביטוח של הנהג הפוגע. פעמים רבות חברת הביטוח של צד ג' משלמת נזק חלקי בלבד וטוענת לאשם טורם שבגינו קוזז התשלום. אין להסכים לתשלום חלקי לפני בדיקה מקצועית של עורך דין נזקי פח לרכב היכול לבחון את הסוגיה בהתאם לנסיבות התאונה. במקרה בו חברת הביטוח של צד ג' שילמה סכום חלקי ניתן להתייעץ עם משרדי בסוגיה, ובמקרה הצורך, להגיש תביעה כנגד צד ג' וחברת הביטוח שלו.

 

פגעתי ברכב ואין לי ביטוח

פגעתי ברכב ואין לי ביטוח

נסיעה ללא ביטוח רכוש היא לא דבר מומלץ. במקרה של תאונת דרכים ההשלכות הכלכליות עבורכם צפויות להיות כבדות וחמורות. למרות זאת, נהגים רבים בישראל נוסעים

קראו עוד
עורך דין נזיקין - אלעד רייך

ייעוץ וייצוג תביעת נזיקין וביטוח...

 משרד עורך דין מהמובילים בייצוג תביעות נזיקין, תביעות ביטוח, נזקי רכוש, תאונות עבודה...

השאירו פרטים ונחזור בהקדם