תביעת נזיקין בגין תאונת דרכים

תביעת נזיקין בגין תאונת דרכים – כל מה שחשוב לדעת

מעורבות בתאונת דרכים היא אירוע מצער וקשה מכל הבחינות- מבחינה גופנית, מבחינה רגשית ומבחינה כספית. אם היית מעורב בתאונת דרכים לאחרונה, חשוב מאד שתכיר את כל הזכויות המגיעות לך ותהיה מודע להן. היכרות נכונה ומעמיקה עם הזכויות שלך תאפשר לך לקבל את הפיצוי המקסימלי בעקבות הגשת תביעת נזיקין תאונת דרכים, ולפעול נכון בכל שלב ושלב בתהליך.

ביטוח? חובה!
פוליסה ביטוחית מטרתה לכסות על האחריות שלהם במקרה של תאונת דרכים. הסיבה לחוק זה היא שפוליסה ביטוחית תאפשר לנפגע הגוף בתאונה לפנות לחברת הביטוח, לבצע תביעת נזיקין תאונת דרכים, ולקבל את הפיצוי המגיע לו בגין התאונה.
חשוב לדעת שלעתים חברות הביטוח יסרבו להכיר בתביעה על בסיס טענה שקיימת מגבלה כלשהי בפוליסה של המבוטח. שים לב שיכול להיות שמדובר במגבלה לא חוקית, ולכן מומלץ לבדוק את חוקיות דחיית התביעה.

מה לעשות מיד לאחר התאונה?
הדבר הראשון שיש לעשות עוד בתוך זירת התאונה עצמה הוא לבצע החלפת פרטים עם הנהג השני שכוללים את הת"ז, הטלפון, הכתובת ואת פרטי פוליסת הביטוח שלו. נוסף על כך, אם הנהג השני הוא הנהג הפוגע והוא מודה באשמה, חשוב שתחתים אותו על הודאה או הצהרה, כדי שלא יוכל לחזור בו. זאת ועוד, אם במקום נכחו עדים שראו את התאונה מתרחשת, כדאי לאסוף מהם פרטים על מנת להצליח לאשש את הטענות שלך אם תחליט להגיש תביעת נזיקין תאונת דרכים.

הדבר השני שחשוב להקפיד עליו הוא לגשת לקבלת טיפול- גם אם לא קרה לך כלום ואתה מרגיש טוב. חשיבות הטיפול הרפואי היא לברר שאכן הכל במקום ולא נפגעת, אבל גם לתעד בדו"ח הרפואי את אשר אירע, על מנת שחומר זה ישמש להגשת תביעת נזיקין תאונת דרכים בהמשך. כדי שהחומר אכן יוכל לשמש אותך, יש לשמור כל מסמך ומסמך שמעיד על המצב שלך וכל קבלה על הוצאה כספית בעקבות התאונה (למשל על תרופות). כמו כן, על מנת להצליח בתביעה יש לשמור גם על מסמכים שמעידים על הפסדי שכר שלך בגין התאונה, במידה ונפגעה יכולתך לעבוד ולהשתכר בעקבותיה.

מתי תוגש תביעת נזיקין תאונת דרכים?

בעצם מטרתה של תביעת נזיקין תאונת דרכים, היא לפצות על הנזק שנגרם לנפגע בתאונה, לכן הגשת התביעה תוכל להתבצע רק לאחר שניתן יהיה להעריך את היקפו המלא של הנזק, כלומר רק לאחר שהנפגע יחלים ומצבו הרפואי יתגבש לכן, זמן הגשת תביעת נזיקין תאונת דרכים, תלוי בזמן התגבשות הנזק הרפואי, על מנת שיהיה ניתן לקבוע עד כמה נפגע מהתאונה ולעמוד את הנזק במלואו.

למידע נוסף על עורך דין לנזיקין לחצו כאן!

למידע מקיף על התמודדות מול הביטוח לחצו כאן!

ייעוץ בדיני עבודה

ייעוץ משפטי בדיני עבודה

ייעוץ משפטי בדיני עבודה דיני עבודה עוסקים בהיבט המשפטי של היחסים בין עובד למעביד. מטרתם של דיני העבודה הינה להעניק לעובדים זכויות סוציאליות במקום עבודתם

קראו עוד
עורך דין נזיקין - אלעד רייך

ייעוץ וייצוג תביעת נזיקין וביטוח...

 משרד עורך דין מהמובילים בייצוג תביעות נזיקין, תביעות ביטוח, נזקי רכוש, תאונות עבודה...

השאירו פרטים ונחזור בהקדם