תביעת נזיקין בין בני זוג

אין אף סדנה בעולם שתכין אתכם לרגע הזה, הרגע אליו אף אחד לא מצפה להגיע, השנייה הזו בה נראה שאין כל דרך פשרה וחייבים לשים סוף ליחסים לא בריאים. גם הזוג הכי אוהב בעולם עלול בהחלטה לא נכונה אחת של אחד מבני הזוג, להגיע לרגע בו הם יאלצו להגיש תביעת נזיקין, זה לא נעים בטח שמדובר באדם איתו בחרת לחלוק את חייך עד אשר המוות יפריד ביניכם. אז כמובן שלא חייבים לחכות למוות, רצוי עוד הרבה לפני, לשים את הדברים על השולחן ולנסות להגיע לפשרות, אך לעיתים החיים הם לא תכנית כבקשתינו והתכניות שלנו מתמוססות להן בגשמי החיים ולפעמים הערה לא במקום או חלילה הרמת יד לא מתוכננת מספיקות כדי להפוך את הקערה על פיה. 

 

מה הם התהליכים להוכחת נזק?

 

בדיני הנזיקין ישנה הגדרה המכילה בחובה מספר רב של עוולות, אשר מחייבות את הצד הפוגע לתת פיצויים לצד הנפגע כתוצאה מאותה עוולה. המשמעות של המילה עוולה, עשויה להשתנות בהתאם לנסיבות, אך לרוב יהיה מדובר או בתקיפה או בהטעיה או לחילופין רשלנות של אחד מבני הזוג כלפי משנהו. כאשר אדם נפגע כתוצאה משהייה במרחב כלשהו, אז כמובן שהאחריות על הנזיקין תהיה על בעל המקום, אך כיצד נגדיר פגיעה המתרחשת בביתנו שלנו?, מי יישא באחריות?. הדבר עוד יותר מבלבל כאשר אין מדובר בפגיעה פיזית, אלא נפשית, מילולית או פגיעה בשמנו הטוב. לכן, בדיני נזיקין עלינו להוכיח קודם כל שהתרחשה עוולה בין בני הזוג, לאחר מכן, חובת ההוכחה עלינו להוכיח קשר סיבתי בין העוולה לבין הנזק הכספי, הפיזי או הנפשי שנגרם לבן הזוג הנפגע. לאחר שהוכחנו קשר סיבתי עלינו להוכיח כי אכן נגרם נזק כתוצאה מהעוולה בין בני הזוג וכמו כן לנסות לאמוד את שיעורו הכספי של הנזק.  

 

עוולה בין בני זוג

 

כאשר אנו עוסקים בעוולה בין בני זוג עשויות להיות לא מעט השלכות לכל אחד מהמקרים, למשל, נניח שאישה מותקפת על ידי בעלה, נכון, שמדובר בעבירה פלילית, אך היא רשאית גם להגיש תביעת נזיקין וכך לצאת עם ידה על העליונה, כמובן שבמקרה כזה לא יהיה קשה להוכיח את מקרה הנזק הפיזי והנפשי שנגרם לה. כמובן שהיעזרות ברופא מומחה עשויה לעזור עשרת מונים במקרה שכזה, שיוכיח מעל לכל ספק את עומקן הפיזי כמו גם הנפשי של הפגיעות. מיותר לציין כי גם פנייה לעו"ד גירושין מיומן היודע לייצג ולספר את הצד שלכם בסיפור, כוחו לא מוטל בספק. 

 

סרבנות גט

 

גם סרבנות גט מצד הבעל, עלול להביא לתביעת נזיקין מצד האישה שכאשר היא תפנה לעו"ד גירושין הם יטענו שהבעל משאיר אותה אישה עגונה ובכך מסב לה נזק רב, למשל, פגיעה בכבוד האדם או פגיעה באוטונומיה או לחילופין רשלנות של הבעל כלפי האישה וכמו כן, מונע ממנה להינשא בשנית אם היא חפצה בכך. 

תביעת נזיקין בגין תאונת דרכים

תביעת נזיקין בגין תאונת דרכים

תביעת נזיקין בגין תאונת דרכים – כל מה שחשוב לדעת מעורבות בתאונת דרכים היא אירוע מצער וקשה מכל הבחינות- מבחינה גופנית, מבחינה רגשית ומבחינה כספית.

קראו עוד
עורך דין נגד חברות ביטוח

עורך דין נגד חברות ביטוח

עורך דין נגד חברות ביטוח-למה ובאילו מקרים צריך לערב עורך דין בתביעה ראשית לפני שנתחיל רק נציין כי נחיצותו של עורך דין גבוהה עד מאד

קראו עוד
עורך דין נזיקין - אלעד רייך

ייעוץ וייצוג תביעת נזיקין וביטוח...

 משרד עורך דין מהמובילים בייצוג תביעות נזיקין, תביעות ביטוח, נזקי רכוש, תאונות עבודה...

השאירו פרטים ונחזור בהקדם