תביעת נזיקין תאונת דרכים – המדריך השלם

לעיתים קרובות התחום של תביעת נזיקין תאונת דרכים עלול להיות מבלבל, במיוחד בכל הקשור לפיצויים בגין תביעת נזיקין תאונת דרכים.
הכנו לכם את המדריך השלם לפיצויי תביעת נזיקין תאונות דרכים, כדי לספק לכם תשובות לכל השאלות הבוערות ולא להשאיר אתכם לבד.

תביעת נזיקין תאונת דרכים – איך יודעים מה סכום הפיצוי המגיע?

סכום הפיצוי נקבע לפי אחוזי נכות, שכר, טיפולים, עזרה לה נזקק התובע עקב התאונה והנזקים שהתאונה גרמה לו- למשל הוצאות על נסיעות, הוצאות על טיפולים וכמובן אובדן ימי עבודה בעקבות התאונה. לעיתים יקבל התובע גם פיצויים עקב עוגמת נפש, כאב וסבל פיזיים ורגשיים.

עכשיו נפרט על כל פיצוי לגופו
קודם כל חשוב מאוד לדעת שהפיצויים בגין תביעת נזיקין תאונת דרכים מתחלקים לשני סוגים- פיצויי עבר ופיצויים עתידיים. את פיצויי העבר קל יותר להעריך ולחשב שכן ההוצאות והמחירים ידועים מראש. פיצויי העתיד מחושבים על פי הערכת מחירים שיהיה על התובע להשקיע כדי לטפל בעצמו, להשתקם ולהתמודד עם הכאבים הפיזיים והנפשיים.

פיצויים בעבר

  1. פיצוי על הוצאות נסיעה בעבר – פיצוי על הוצאות נסיעה עקב תביעת נזיקין תאונת דרכים יכלול את כל עלויות הנסיעה של התובע, בין אם השתמש בתחבורה ציבורית, מונית ובעין אם נסע ברכב שלו על מנת להיבדק או לקבל טיפול רפואי. עוד נכללות הוצאות תחבורה ציבורית אם הייתה תקופה בה לא יכול היה לנהוג ברכב עקב תאונת הדרכים.

  2. פיצוי על הוצאות רפואיות בעבר – פיצוי זה מעניק לתובע בתביעת נזיקין תאונת דרכים כיסוי על כל הטיפולים, ההערכות הרפואיות השונות, רכישת התרופות וביקורי המומחים עליהם נאלץ לשלם על מועד הגשת התביעה.

  3. הפסדי שכר בעבר – פיצוי זה בא לכסות על הפסד הכנסה שנגרם לנפגע מיום קרות המקרה ועד הגשת תביעת נזיקין תאונת דרכים.

  4. היעזרות, סיוע וליווי בעבר – פיצוי זה מתייחס לתשלום ולהפסדים כספיים שנגמרו עקב סיוע שקיבל מאנשים לאחר התאונה. הפיצוי כולל הפסד ימי עבודה של קרוב שתמך בתובע הנפגע והתשלומים של התובע לשלל גורמים עקב סיוע בפעולות שלא יכול היה לבצע לבדו כמו ניקיון הבית, שמירה על ילדיו, סידורים אישיים ועוד.

פיצויי עתיד

  1. פיצוי על הוצאות נסיעה בעתיד – יחושב על ידי בית המשפט תוך הערכת ההוצאות העתידיות בתחום התחבורה. כמו כן יילקחו בחשבון שירותי הסעות שלא היה זקוק להם לפני התאונה ועכשיו הם הכרחיים עבורו.

  2. פיצוי על הוצאות רפואיות בעתיד – פיצוי תביעת נזיקין תאונת דרכים עקב הוצאות רפואיות בעתיד יחושב תוך הערכת ההוצאות של התובע על טיפולים רפואיים בעתיד.
  3. הפסדי שכר בעתיד – בית המשפט יעריך את הנכות התפקודית של התובע וכך יוכל לקבוע גובה פיצוי זה, תוך התחשבות בשכר התובע לפני ואחרי התאונה וכן פוטנציאל ההשתכרות עם הנכות עקב התאונה.

  4. היעזרות, סיוע וליווי בעתיד – בסעיף זה, יחשב בית המשפט את הקיף העזרה לה יזדקק התובע בעתיד בכל תחום וכך יעריך את ההוצאות ויקבע את גודל הפיצוי.

    למידע נוסף בתביעות נזיקין בקרו כאן!

ייעוץ בדיני עבודה

ייעוץ משפטי בדיני עבודה

ייעוץ משפטי בדיני עבודה דיני עבודה עוסקים בהיבט המשפטי של היחסים בין עובד למעביד. מטרתם של דיני העבודה הינה להעניק לעובדים זכויות סוציאליות במקום עבודתם

קראו עוד
עורך דין נזיקין - אלעד רייך

ייעוץ וייצוג תביעת נזיקין וביטוח...

 משרד עורך דין מהמובילים בייצוג תביעות נזיקין, תביעות ביטוח, נזקי רכוש, תאונות עבודה...

השאירו פרטים ונחזור בהקדם